Apsauganti skraistė

Renginio data: 2022 m. birželio 17 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. (su pertrauka)
Sezono pabaigos koncertas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“
Meno vadovas Vilhelmas Čepinskis
Solistė Kornelija Kupšytė (violončelė)
Dirigentas Ričardas Šumila
Vaizdo projekcijos autorius Vladas Šerstobojevas
Programa: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vidmantas Bartulis, John Tavener
Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Paskutiniame sezono koncerte – maestro Ričardas Šumila ir du orkestrai

Klaipėdos koncertų salės XVIII koncertinio sezono pabaigos koncertas pirmiausia ypatingas tuo, kad scenoje susitiks trys iškilūs Lietuvos muzikai –  dirigentas Ričardas Šumila, smuikininkas Vilhelmas Čepinskis ir violončelininkas Mindaugas Bačkus. Koncerte pasirodys net du orkestrai – Klaipėdos kamerinis orkestras ir Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata solaris“. Reikšmingų kultūrai kūrinių programą „Apsauganti skraistė“ minėti atlikėjai pristatys birželio 17 dieną, penktadienį, 18.30 valandą.

Tai bus pirmas kartas, kai Klaipėdos koncertų salėje diriguos Ričardas Šumila, daugiausia laiko praleidžiantis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Atsakingos teatro vyriausiojo dirigento pareigos, reikšmingų spektaklių statymas, operų, baletų, koncertų dirigavimas nulėmė, kad vienas žymiausių šalies dirigentų tapo ir didžiausio Lietuvos teatro veidu. Prieš tai jis buvo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vyriausiojo dirigento asistentas, rengė spektaklius kartu su Vilnius City Opera. Nesvarbu, ar tai koncertas, ar su dirigavimo profesija supažindinantis televizijos projektas, publiką visada pavergia maestro profesionalumas, energija ir charizma.

Šumila šįkart diriguos net dviem orkestrams, kurių vadovus sieja ilgametė kūrybinė draugystė. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras išsiskiria meistriškumu, kūrybine energija ir polėkiu stebinti netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Dažnas atvykęs kartu su orkestru pasirodyti atlikėjas maloniai nustemba, koks aukšto lygio kolektyvas yra įsikūręs Lietuvos uostamiestyje.

Kartu su klaipėdiečių orkestru muzikuos Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata solaris“, kuriam vadovauja Vilhelmas Čepinskis. Įdomu, kad kurį laiką šiauliečių orkestrui vadovavo būsimos programos dirigentas R. Šumila. Saulės miestui atstovaujantis kolektyvas koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiauja su įvairiais chorais, lietuvių ir užsienio solistais. Orkestro repertuare vyrauja baroko, klasicizmo ir romantizmo epochų kūriniai, tačiau nevengiama ir naujausių laikų muzikos.

Programoje skambės Vidmanto Bartulio opusas „I like Schubert“, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Styginių kvartetas c-moll ir Johno Tavenerio kompozicija „Apsauganti skraistė“(„The Protecting Veil“). Abu meno vadovai, pasak M. Bačkaus, „sudarė retai girdimų, tačiau itin kultūrai reikšmingų kūrinių programą. Ne tik sudarė, bet ir pritaikys ją didesniam orkestrui. Juk du styginių orkestrai – tai jau beveik 40 žmonių. Todėl būtent šia proga V. Čepinskis intensyviai dirba prie M. K. Čiurlionio styginių kvarteto orkestruotės ir adaptacijos styginių orkestrui. O programoje skambėsiantis Vidmanto Bartulio kūrinys – tai prisiminimas apie šį nuostabų kompozitorių, mūsų kolegą ir bičiulį“.

Koncertą vainikuos išskirtinis britų autoriaus Johno Tavenerio opusas „Apsauganti skraistė“, kuriame solo violončele gros Klaipėdos jaunosios kartos violončelininkė Kornelija Kupšytė. „Ji yra  ne tik talentinga ir charizmatiška atlikėja, Klaipėdos kamerinio orkestro violončelių grupės koncertmeisterė, bet ir savitą braižą turinti jaunoji menininkė, kuri šiemet baigia magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Skirtingų kartų menininkų bendrystė yra vienas veiksmingiausių ir svarbiausių meninio vystymosi ir tobulėjimo aspektų“, – sako koncertinės programos iniciatorius M. Bačkus.

Tavenerio „Apsauganti skraistė“, tikėtina, taps emocine dviejų orkestrų atliekamos programos kulminacija. Kaip rašė kūrinio autorius, „jame mėginau apčiuopti bent nedidelę dalelę kone kosminės Dievo Motinos galios. Dievo Motiną kūrinyje vaizduoja violončelė, per visą kūrinį ji nė akimirkai nenustoja dainuoti. Styginius instrumentus galima įsivaizduoti kaip gigantišką jos nesibaigiančios giesmės išplėtimą“. J. Tavenerio muziką lydės specialiai jam sukurta Vlado Šerstobojevo vaizdo projekcija.

Labai prasmingi kūriniai ir ypatingai ryškūs atlikėjai garantuoja įspūdingą vakarą. Juolab, kad, pasak M. Bačkaus, „programai diriguos charizmatiškas dirigentas R. Šumila, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyr. dirigentas, su kuriuo Klaipėdos kamerinis orkestras dar niekada anksčiau nekoncertavo“.

Nors šia programa koncertinis sezonas salėje baigiasi, tačiau įstaigos veikla tęsiasi, tik persikelia į atvirą erdvę. Birželio 24 dieną Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje vyks Klaipėdos kariliono festivalis, o nuo birželio 29-osios – Vasaros koncertų ciklas šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje. Laukiame atvykstant!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.