Arfos fiesta

Renginio data: 2023 m. sausio 27 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: KIlaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė:
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistės: Joana Daunytė, Aistė Baliunytė-Dailidienė, Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė, Liucilė U. Vilimaitė, Žiedė Bružaitė, Giedra Julija Tutkutė (arfos)
Dalyvauja Emanuelis Jakelis, Petras Čepinskas (keltiškos arfos)
Programa: George Frideric Handel, Claude Debussy, Gustav Mahler, Marjan Mozetich, Macej Malecki, Bernard Andrès, Arvydas Malcys (premjera), Liucilė U. Vilimaitė

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Klaipėdos koncertų salėje 6 solistės gros 6 arfomis

Klaipėdos koncertų salėje vyks pirmasis Lietuvos muzikos istorijoje koncertas, kuriame 6 solistės gros 6 arfomis. Tai įvyks sausio 27 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos kamerinio orkestro instrumentinių fiestų serijos programoje, skirtoje arfai. Joje artimiau susipažinsime su šiuo dangišku instrumentu, pasigėrėsime talentingiausių lietuvių arfininkių muzikavimu su orkestru. „Arfos fiestoje“ su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu kolektyvu pasirodys šešios solistės: Joana Daunytė, Aistė Baliunytė-Dailidienė, Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė, Liucilė U. Vilimaitė, Žiedė Bružaitė ir Giedra Julija Tutkutė. Publika išgirs gražiausią klasikinio arfos repertuaro muziką, šiuolaikinio lietuviško opuso premjerą ir išskirtinį kūrinį, parašytą net šešioms arfoms! 

Susipažinkime plačiau su „Arfos fiestos“ solistėmis ir jų atliekamais kūriniais.

Joana Daunytė mokėsi arfos specialybės Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, tobulinosi bakalauro programoje Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje (Šveicarija), Amsterdamo konservatorijoje (Nyderlandai), po to baigė solisto magistro studijas Norvegijos muzikos akademijoje Osle. Šiuo metu ji studijuoja meno doktorantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurioje taip pat ir dėsto.  Arfininkė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, 3-iojo Berlyno tarptautinio muzikos konkurso bei 5-ojo Manhatano tarptautinio muzikos konkurso aukso medalių laimėtoja.

J. Daunytė pasakoja: „Su arfa draugauju jau visus dvidešimt šešerius metus! Rodos, ji tapo geriausia mano gyvenimo drauge, šalia kurios randu džiaugsmą, liūdesį, skausmą, meilę, pasitikėjimą, ilgesį, tikėjimą, paguodą… Sąrašą būtų galima tęsti be galo, kadangi jaučiu šio instrumento gilų sakralumą, trykštantį tikrumą ir neapsakomą tyrumą. Todėl esu dėkinga kompozitoriaus Arvydo Malcio anūkei, kuri sugalvojo ateiti į šį pasaulį ir padovanoti man galimybę pabūti šalia arfos magiško paprastumo akivaizdoje.“

Kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru J. Daunytė atliks Arvydo Malcio kūrinio „Olivijos pabudimas. Du šokiai arfai ir styginiams“ premjerą. Kompozitorius anotacijoje rašo: „Kūrinį inspiravo J. Daunytė. Jos pirminė idėja lietuvių kompozitoriaus kūrinys, tarsi sugretinimas su populiariaisiais Debussy šokiais: sakraliuoju ir pasaulietiniu. Mano kūrinio idėja ir vizija susiformavo spalio mėnesį, gimus anūkei Olivijai. Norėjau sukurt kažką šviesaus, vaikiškai tyro, džiaugsmingo ir skaidraus – tam labai tiko arfos instrumentas. Kūrinys rašytas prieškalėdiniu laikotarpiu, lyg prisimenant romantiškas Hofmano pasakų nuotaikas, kurios mus lydi nuo vaikystės. Norėjau, kad klausytojas pajustų tą nesugadintą vaikystės tyrumą, kūdikio  krykštavimą, vaikiškų žaidimų džiugesį ir ilgesį, ir taip pat tą nuostabų ryto saulės auksinių spindulių  žvilgesį…“

Aistė Baliunytė-Dailidienė prieš 5 metus įgijo magistro laipsnį Nacionalinėje Paryžiaus muzikos konservatorijoje. Prieš tai ji baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą  tęsė mokslus Aukštojoje muzikos mokykloje Paryžiuje. Arfininkė yra daugelio tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtoja,  laureatė,  tarptautinių  festivalių Lietuvoje, Europoje ir Šiaurės Amerikoje dalyvė. Vienas ryškiausių Aistės laimėjimų – VIII vieta 2016 metais vykusiame viename prestižiškiausių arfos konkursų pasaulyje International USA Harp Competition (Indiana, JAV).

A. Baliunytė-Dailidienė apie „Arfos fiestą“: „Jau, rodos, negaliu sulaukti šio ypatingo koncerto, skirto švęsti arfos muzikos grožį ir įvairiapusiškumą – nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos bei lietuvių kompozitorių kūrybos. Būtina paminėti, kad kūrinių dviem arfoms ir orkestrui yra parašyta vos keletas, todėl publikai jie palieka tikrai didelį įspūdį. Macej Malecki „Concertino in an old style“ / „Concertino senoviniu stiliumi“ dviem arfoms ir styginių orkestrui partiją teks garbė pagroti ir man kartu su jaunąja ir itin perspektyvia arfininke Giedra Julija Tutkute. Arfa yra itin sudėtingas instrumentas, o sutapti, muzikuoti dviese ir dar kartu su orkestru bus tikrai labai malonus iššūkis. Neabejotinai, šis koncertas bus pirmasis Lietuvos muzikos istorijoje, kuriame vienu metu ant scenos stovės net 6 koncertinio dydžio arfos!“ 

Neringiškė Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė mokėsi kanklių specialybės Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, tačiau netrukus kankles iškeitė į arfą. 2020 metais ji baigė arfos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, J. Daunytės arfos klasėje. Ji koncertuoja kaip solistė, kamerinių ansamblių dalyvė, vykdo edukacinį projektą Skambanti arfa“. Arfininkė inicijuoja netradicinių sudėčių ansamblius, mėgsta ekspermentuoti su įvairių žanrų muzika ir kurti unikalius pasirodymus.

G. Ašmontaitė-Bačkuvienė pasakoja: „Džiaugiuosi galimybe pasirodyti su aukščiausio profesionalumo Klaipėdos kameriniu orkestru ir atlikti nuostabaus grožio kanadiečių kompozitoriaus Marjan Mozetich meistriškai parašytą kūrinį El Dorado. Jo muzika pasižymi modernizmo stiliumi, persmelkta minimalizmu, lyrinėmis melodijomis, romantizmo harmonijomis, moto perpetuo ritmais. Kūrinio atlikimas reikalauja didelio techninio meistriškumo. Eldoradas neaprėpiamų lobių aukso šalis, kurios Pietų Amerikoje nuo seniausių laikų ieškojo ispanų konkistadorai, tačiau nesėkmingai. M. Mozetich į Eldoradą pažvelgė iš dvasinės ir psichologinės prizmės. Ar gyvenantys aukso mieste pastebi jo grožį?“  

Liucilė U. Vilimaitė groti arfa pradėjo Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. 2022 metais arfininkė su pagyrimu baigė magistro studijas Hagos Karališkojoje konservatorijoje arfos ir  kompozicijos klasėse. L. U. Vilimaitė tapo kelių tarptautinių konkursų laureate, koncertavo Lietuvoje ir Olandijoje.

Koncerte „Arfos fiesta“ L. U. Vilimaitė pasirtodys tiek kaip solistė, tiek kaip originalaus kūrinio kompozitorė. Su Klaipėdos kamerinio orkestro pritarimu ji atliks populiarų Claude‘o Debussy opusą „Danse sacrée et danse profane“ („Sakralinis ir pasaulietinis šokiai“).

2021 metais L. U. Vilimaitės parašyta Trilogija  arfų sekstetui susideda iš trijų dalių, kurios, pasak autorės, „atskleidžia skirtingas pandemijos žmogaus emocijas: prarasto (praeities) laiko gedėjimą, staiga užeinantį šelmišką nerūpestingumą ir galiausiai ateinantį išgyvenimo jausmą, mumyse įjungiantį kovos/skrydžio/sąstingio instinktus (fight/flight/freeze). Nekantriai laukiu „Arfos fiestos“, kurioje pirmą kartą Lietuvoje bus atlikta viena šio kūrinio dalis Funky business . Tai pati žaismingiausia kūrinio dalis, kurioje arfininkės ne tik atlieka perkusinius ritmus bei garsus, bet taip pat tampa muzikinės choreografijos dalimi. Ši dalis dedikuota (ir šiek tiek inspiruota) legendiniam Frankui Z“. 

Beje, minėtas L. U. Vilimaitės kūrinys arfų sekstetui bei kompozicija „Žalčiai“ arfai ir styginių orkestrui 2022 metais skambėjo Pasauliniame arfos kongrese Kardife (Velsas, Jungtinė Karalystė).

Žiedė Bružaitė taip pat mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, o šiuo metu arfos studijas tęsia  Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, J. Daunytės klasėje. Įdomu, kad prieš pasirinkdama muziką ji mokėsi Klaipėdos Vydūno gimnazijos dailės klasėje, lankė plaukimo su pelekais treniruotes, netgi dalyvavo tarptautinėse varžybose ir buvo pasiekusi Lietuvos rekordą.

Ž. Bružaitė pasakoja: „Arfa – man pačio gražiausio tembro instrumentas. Vos išgirdus arfos skambesį vaizdo įraše 3 metus svajojau apie grojimą ja. Nors Klaipėdoje nebuvo sąlygų formaliai mokytis šio instrumento, galiausiai pavyko surasti nuostabią mokytoją Joaną Daunytę ir susipažinti su arfa.“

Klaipėdos kamerinio orkestro ir Ž. Bružaitės atlikime suskambės viena dalis iš baroko kompozitoriaus George’o Friderico Händelio Koncerto arfai ir orkestrui B-dur.

Jauniausia koncerto solistė Giedra Julija Tutkutė mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Būdama tik 7 metų iš tarptautinio arfininkų konkurso Slovėnijoje ji parsivežė aukso medalį ir specialų žiuri prizą. Po to sekė sėkmingi pasirodymai ir pergalės tarptautiniuose konkursuose Italijoje, Vengrijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Švedijoje, Čekijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Honkonge ir Lietuvoje.

Nuo šių metų G. J. Tutkutė yra Mstislavo Rostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė. Jaunoji atlikėja pasakoja: „Arfa mane lydi praktiškai visą gyvenimą, jau net nebepamenu tos dienos, kai pradėjau ja skambinti. Solo su orkestru jau esu atlikusi porą kūrinių, bet šiame koncerte pirmą kartą turėsiu galimybę būti arfų dueto, grojančio su orkestru, dalis.

Kadangi pati kuriu muziką, bus labai įdomu ne tik groti kartu su kitomis arfininkėmis, bet ir susipažinti su šiuolaikine kūryba Liucilės U. Vilimaitės kūrinyje arfų sekstetui. Tikiu, kad koncertas man bus puiki galimybė ne tik tobulėti kaip atlikėjai, bet ir pasisemti įkvėpimo kaip kompozitorei“. 

Koncerto programą paįvairins keltiškomis arfomis atliekamas Bernardo Andrès kūrinys Muscade, kurį gros Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai Emanuelis Jakelis ir Petras Čepinskas. Arfos meno paslapčių juos taip pat moko J. Daunytė.  Vakaro programą vainikuos dieviško grožio Gustavo Mahlerio V simfonijos dalis Adagetto.

Intriguojanti Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Arfos fiesta“, tikėtina, ne tik įeis į lietuvių muzikos istoriją, bet ir suteiks nuostabius ir ilgam išliekančius įspūdžius. Kviečiame paklausyti šio unikalaus koncerto!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 25 proc. – su Klaipėdiečio kortele;
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.