Brass + klarnetas

Renginio data: 2022 m. kovo 2 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val. 
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Solistas Rimvydas Savickas (klarnetas)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Camille Saint-Saëns, Pablo Sarasate, Jorge Montilla, Artie Shaw
Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Brass ir klarnetas – netikėta muzikos patirtis

Klaipėdos brass kvintetas kūrybinėse paieškose sutiko klarnetą. Šį instrumentą meistriškai valdantis Rimvydas Savickas maloniai nustebo ir susidomėjo. Taip atsirado „Brass + klarnetas“ programa, o visa kita – istorija, kurią atlikėjai kurs kartu su klausytojais. Pirmasis pavasario koncertas, žadantis netikėtumų, kovo 2 d., trečiadienį, 18.30 val. vyks Klaipėdos koncertų salės I a. fojė.

Eksperimentų nebijantis Klaipėdos brass kvintetas, kuriame muzikuojama variniais pučiamaisiais instrumentais, šįkart viena scena dalinsis su mediniu pučiamųjų atstovu. Naujas tembras žinomam uostamiesčio kolektyvui atvėrė dar nepažintas repertuaro gelmes, o klausytojams padovanos unikalią muzikinę patirtį.

Klarnetininkas Rimvydas Savickas į muziką nėrė jau vaikystės mieste Skuode. Vėliau, pakviestas prof. Algirdo Budrio, pažintį su klarnetu tęsė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Magistro laipsnį atlikėjas įgijo jau kitame pasaulio krašte – Kalifornijos valstijos Fulertono universitete (JAV). Jis laimėjo keletą tarptautinių konkursų ir stipendijų, dažnai kaip solistas koncertuoja su orkestrais Lietuvoje, JAV ir kitose šalyse. Randa laiko ir pedagoginei veiklai sostinės mokyklose, kuriose pats anksčiau mokėsi.

Klaipėdos brass kvintetas – pirmasis tokio žanro kolektyvas Klaipėdoje. Jo istorija prasidėjo 1986 metais, dar jaunas kvintetas pradėjo kolekcionuoti apdovanojimus ir aplankytas užsienio šalis. Nuo 2016 metų Klaipėdos brass kvintetui vadovauja trimitininkas Sigitas Petrulis. Šiuo metu jame dar groja Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Kvinteto veikla įdomi ir įvairi, o paskutiniu metu labai prasiplėtė kolektyvo repertuaras, parengtos įdomios koncertinės programos su Lietuvos ir užsienio solistais, išaugo edukacinių ir visai šeimai skirtų programų įvairovė ir populiarumas. Kiekvieno pasirodymo metu atlikėjai geba sukurti gerą atmosferą, programos kartais „pagardinamos“ žaismingais režisūriniais sprendimais.

Koncerte Rimvydas Savickas gros net trijų rūšių klarnetais! Žiūrovai turės galimybę pažinti ir bosinį bei piccolo klarnetus, pastarasis atsiskleis specialiai šiam instrumentui solo parašytoje kompozicijoje. Programoje klausysimės ir originalaus W. A. Mozarto Kvinteto klarnetui ir styginiams bei pluošto šiai netipiškai sudėčiai aranžuotų kūrinių. Tarp jų atpažinsite ir aistringą G. Bizet „Karmen“ muziką, ir lyrišką C. Saint-Saëns‘o „Gulbę“.

Apie koncertą R. Savickas sakė: „Nustebau gerąją prasme išgirdęs pasiūlymą pagroti tokiame ansamblyje. Mūsų atliekami kūriniai turės didelį emocinį užtaisą, tad bus pačiam be galo įdomu repetuojant ir atliekant pajusti, kaip ši programa atsiskleidžia, kokios įmanomos galimybės... Manau, kad publikai ji turėtų sukelti labai didelį smalsumą!“

Informacija klausytojams
  • Koncertuose privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.
  Nuolaidos
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

  Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

  • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
  • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
  • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
  • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
  • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

  Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

  • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
  • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
  • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems moksleiviams / studentams) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą, privaloma dėvėti respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m.)