Brass + obojus

Renginio data: 2023 m. vasario 3 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: KIaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val.
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Solistas Robertas Beinaris (obojus)
Programa: Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Frédéric Bonzon, Kenneth Lowman, Vaida Striaupaitė-Beinarienė

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Unikalus vario ir medžio skambesys

„Tai vienas iš įdomiausių ir unikaliausių projektų kuriuos tenka groti pastaruoju metu“, – sako obojininkas Robertas Beinaris, kurį kartu muzikuoti pakvietė Klaipėdos brass kvintetas. Programa „Brass + obojus“ tęsia muzikinių eksperimentų tradiciją, į kurios netikėtus atradimus įtraukiami koncerto klausytojai. Iš klasicizmo į šiandienos laikus keliaujančią muzikos programą Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė R. Beinaris ir Klaipėdos brass kvintetas atliks vasario 3 dieną, penktadienį, 18.30 valandą.

Kuo ypatingas šios programos skambesys? Pasak R. Beinario, „mediniai ir variniai pučiamieji instrumentai kartu sukuria skirtingų tembrų harmoniją, ši dermė – tarsi akvarelė, užpildyta visa spalvų gama, kuriai netrūksta žaismingumo, lyriškumo, paslaptingumo, svajingumo, dainingumo...“

R. Beinaris yra tikras savo instrumento virtuozas ir žinovas. „Obojus yra įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą kaip sudėtingiausias muzikos instrumentas“, – teigia R. Beinaris. Pasak jo, jau baroko epochoje šis instrumentas užėmė svarbią vietą orkestre, o šių dienų obojus nuo barokinio instrumento skiriasi tiek vizualiai, tiek garsu ir galimybėmis. Pavyzdžiui, anksčiau juo buvo atliekamas tik natūralus eilėgarsis, o dabar vienu metu galima išgauti dvi, tris, keturias, penkias ar net dešimt natų.

Grojant obojumi, kaip ir bet kuriuo kitu pučiamuoju instrumentu, labai svarbu taisyklingai kvėpuoti. R. Beinaris pripažino, kad vieną natą be papildomo įkvėpimo kadaise jam pavyko ištęsti 1 minutę ir 15 sekundžių. Tačiau obojininkai, atlikdami kūrinius, naudoja specialias kvėpavimo technikas, kurios leidžia nesustojus groti kur kas ilgiau.

R. Beinaris išsiskiria savo itin aktyvia koncertine, pedagogine ir organizacine veikla. Kaip solistas yra laimėjęs daug konkursų, koncertavęs su geriausiais Lietuvos ir užsienio orkestrais, kamerinės muzikos atlikėjais beveik visoje Europoje ir JAV. R. Beinaris dažnai groja lietuvių kompozitorių muziką ir inicijuoja naujų kūrinių sukūrimą. Obojininko atliekami kūriniai skamba daugiau nei dešimtyje kompaktinių plokštelių.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje jam suteiktas profesoriaus vardas, jis vadovauja šios aukštosios mokyklos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedrai. R. Beinaris prie jaunųjų atlikėjų tobulėjimo prisideda organizuodamas įvairius obojininkų čempionatus ir konkursus. Jo veikloje svarbūs ir kamerinės muzikos ansambliai, kuriuose R. Beinaris ne tik muzikuoja, bet ir jiems vadovauja. Tai Lietuvos obojų kvintetas ir kamerinis ansamblis „Musica Humana“. Su pastaruoju kolektyvu jis dažnai pasirodo ir kaip dirigentas.

„Aktyvusis obojus, romantiškasis meilės obojus, paslaptingasis anglų ragas“, – Robertas  Beinaris pristato tris obojų šeimos instrumentus, kurie programoje „Brass + obojus“ derės su penkiais variniais pučiamaisiais. Koncerte keliausime per epochas, klausydami obojaus ir varinių kvinteto interpretuojamų klasicizmo, romantizmo ir nūdienos autorių opusų. Tarp jų bus Wolfgangas Amadeus Mozartas, Frédéricas Bonzonas, Kennethas Lowmanas, Ennio Morricone ir Vaida Striaupaitė-Beinarienė.

Eksperimentų nebijantis Klaipėdos brass kvintetas – pirmasis tokio žanro kolektyvas Klaipėdoje, kuriam vadovauja trimitininkas Sigitas Petrulis. Šiuo metu jame groja Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Kvinteto veikla įdomi ir įvairi. Paskutiniu metu labai prasiplėtė kolektyvo repertuaras, parengtos įdomios koncertinės programos su Lietuvos ir užsienio solistais, išaugo edukacinių ir visai šeimai skirtų programų įvairovė ir populiarumas. Kiekvieno pasirodymo metu atlikėjai geba sukurti gerą atmosferą, programos kartais „pagardinamos“ žaismingais režisūriniais sprendimais.

S. Petrulio pasiūlyta koncerto idėja labai suintrigavo obojininką R. Beinarį, kuris ragina klausytojus: „Ateikite nes tai išvysti pavyksta tikrai ne kasdien!“.

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 25 proc. – su Klaipėdiečio kortele;
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.