Didmiesčio peizažai

„Vasaros koncertų ciklas"

Renginio data: 2022 m. liepos 28 d.
Renginio laikas: 19.30 val. 
Renginio vieta: parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Saksofonų kvartetas „Atomos“ (Latvija):
Arvydas Kazlauskas (sopraninis, altinis saksofonai), Aigars Raumanis (altinis saksofonas), Valters Šmits (tenorinis saksofonas), Rūdolfs Pēteris Rubenis (baritoninis saksofonas)
Ernests Mediņš (mušamieji)
Programa: Mike Mower, Charlie Parker, Dizzy Gillespie, Ritvars Garoza, Roberts Martini, Bob James, Rebeca Mauleon, Jim Hartog

 

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

„Didmiesčio peizažai“ – muzikinė kelionė miestiečiams ir atostogaujantiems pajūryje

Klaipėdos koncertų salės rengiamas Vasaros koncertų ciklas liepos 28 dieną, ketvirtadienį, 19.30 valandą vilioja miestiečius ir atostogaujančius pajūryje svečius atvykti į renginį šalia įstaigos esančio parko estradoje. Koncertinėje programoje „Didmiesčio peizažai“ latvių saksofonų kvartetas „Atomos“ ir perkusininkas Ernestas Mèdinis siūlys pasimėgauti džiazo muzikos ritmais, harmonijomis ir melodijomis, taip pat kartu leistis į muzikinę kelionę po Amerikos bei Europos spalvinguosius ir gyvybinguosius didmiesčius.

Saksofonų kvartetas „Atomos“ Klaipėdoje neabejotinai turi savo gerbėjų, nes koncertuoja čia jau kelintą kartą. Jo atsiradimą inicijavo vienas profesionaliausių ir kūrybos prasme smalsiausių saksofonininkų – Rygoje reziduojantis lietuvis Arvydas Kazlauskas. Kolektyve kartu su Arvydu, grojančiu sopraniniu saksofonu, muzikuoja trys talentingi latvių jaunosios kartos atlikėjai Aigaras Raumanis (altinis saksofonas), Robertas Martini (tenorinis saksofonas), Rūdolfas Pēteris Rubenis (baritoninis saksofonas).

„Savo ansamblio pavadinimą pasirinkome iš senovės graikų kalbos. Joje žodžiu atomos (άτομος) apibūdinamos tokios ypatybės, kaip individualumas bei nedalomybė“,– sako A. Kazlauskas.

Jis yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, aktyviai koncertuojantis kaip solistas ir įvairių projektų narys. 2017 m. Latvijos, Klaipėdos ir Vilniaus koncertų salėse kartu su orkestru Sinfonietta Rīga A. Kazlauskas atliko jam dedikuotą įspūdingą Justės Janulytės kūrinį „Vandens spalva“. Atlikėjas dėsto klasikinį saksofoną Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijoje, kurią pats baigė prieš keletą metų.

„Atomos“ grojimas pasižymi įtaigiu ir niuansuotu skambesiu, kurį jau įvertino profesionalai ir publika. Bendraminčių kolektyvas aktyviai plečia savo repertuarą, ruošdamas naujas koncertines programas, tuo pačiu yra atviras naujiems iššūkiams ir kūrybiniams eksperimentams.

Ansamblio programose skamba labai įvairi muzika. Kaip jis pristato naujausią programą „Didmiesčio peizažai“?

XX a. pradžioje Niujorkas buvo daugelio džiazo muzikantų išsvajotoji vieta, ir būtent čia savo bendradarbiavimą pradėjo bebopo meistrai Charliesas Parkeris ir Charliesas Mingusas, taip pat kompozitorius bei trimitininkas Dizzy Gillespie. Šių pasaulinio garso džiazo autorių kūriniai nuskambės virtuozinėse aranžuotėse saksofonų kvartetui ir mušamiesiems instrumentams.

Ne mažiau energingos ir ritmiškai žaismingos nuotaikos lydės Londone gyvenančio legendinio britų saksofonų kvarteto „The Itchy Fingers“ įkūrėjo Mike‘o Mowerio bei amerikiečių klavišininko, prodiuserio Bobo Jameso kūrinius.

Muzikinės kelionės metu aplankysime ir saulėtąją Kaliforniją, kurios nuotaikas iliustruos spalvingos Rebecos Mauleon bei Jimio Hartogo kompozicijos.

Kaip savotiškas kontrastas miesto triukšmui ir skubėjimui suskambės Latvijos džiazas. Jam atstovaus saksofonų kvarteto „Atomos“ atlikėjas Robertas Martini su kūriniu „Doubt“. Džiazo pianistas ir kompozitorius Ritvaras Garoza savo kompozicijose reflektuos apie gyvenimą už didmiesčio šurmulio.

Koncertas „Didmiesčio peizažai“ vyks beveik Klaipėdos 770-ojo gimtadienio išvakarėse. Paklaustas apie Lietuvos uostamiestį, A. Kazlauskas pasakoja: „Jau nuo vaikystės Klaipėda man asocijuojasi su vasara, kasmetinėmis atostogomis pajūryje, apsilankymais pas giminaičius. Nors ir paskutinius du dešimtmečius Baltijos jūra dažniausiai lepinuosi Latvijoje, kur gyvenu, tačiau visuomet labai džiaugiuosi progomis vėlgi apsilankyti ir senajame Lietuvos uostamiestyje. Ypač smagu, jei tai susiję su galimybėmis pakoncertuoti, kur galiu atsivežti ir savo muzikinius bendraminčius iš Latvijos. O tokių „sugrįžimų“ jau būta tikrai nemažai ir labai įvairių, už ką esu nuoširdžiai dėkingas Klaipėdos koncertų salės kolektyvui“.

Informacija klausytojams
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • Esant lietingam orui, renginiai vyks Klaipėdos koncertų salės viduje.
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.