Drauge aplink pasaulį

Renginio data: 2022 m. kovo 16 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val. 
„Xylos Duo":
Ieva Pranskutė (smuikas, Lietuva–Austrija)
Mislav Brajkovič (violončelė, Kroatija–Austrija)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Aleksey  Igudesman
Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Kelionėje su „Xylos duo“ – nuo klasikos iki humoro

Jei gyvenime trūksta įkvėpimo – verta gyvai pamatyti muzikuojančius jaunus žmones, kurie nuoširdžiai atsidavę savo profesijai. Koncerte „Drauge aplink pasaulį“ skambės sienas griaunanti, žmones vienijanti klasikinė muzika, o desertui – šmaikščios jos interpretacijos. Duetas „Xylos duo“ klausytojus į Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė kviečia kovo 16 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.

„Xylos Duo" – vienas ryškiausių jaunųjų stygininkų duetų, kilęs iš muzikos mekos Vienos, įkurtas Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete. Jį sudaro lietuvė smuikininkė Ieva Pranskutė ir kroatų violončelininkas Mislav Brajković, tarp kurių ryšys atsirado vos pradėjus kartu muzikuoti. Atlikėjus sieja skirtingų tembrų ir charakterių pajautimas, dialogo ieškojimas. Kartu koncertuota prestižinėse Austrijos, Lietuvos, Olandijos, Kroatijos ir Vengrijos scenose. Pelnyti apdovanojimai „Fidelio" konkurse Vienoje, festivalyje „ISA Praha-Viena-Budapeštas“. Repertuare – muzikinės kelionės nuo baroko ir šių dienų muzikos.

Tarptautinių konkursų laureatė Ieva Pranskutė prieš išvykdama į Vieną savo profesinę kelionę pradėjo Lietuvoje – Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Sukaupta daug patirties muzikuojant su šiuolaikinės muzikos ansambliu „Platypus Ensemble“, „Kremerata Baltica“, Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu, „Junge Philharmonie Wien“, Vienos valstybinės operos orkestrais.

Mislav Brajković studijas pradėjo Zagrebo muzikos universitete, Lichtenšteino tarptautinėje muzikos akademijoje. Violončelininkas net keturis kartus apdovanotas Kroatijos mokslo ir švietimo ministerijos apdovanojimu „Žinių Oskaras“ už išskirtinius pasiekimus tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose. Jo violončelė skambėjo svarbiuose Kroatijos, Olandijos, Austrijos festivaliuose.

Pavadinimas „Drauge aplink pasaulį“ gali turėti mažiausiai dvi reikšmes. Pirmoji – tarptautinio atlikėjų dueto koncertinės kelionės, kuriose galima susipažinti su skirtingomis kultūromis, pasisemti patirties, sužadinti įkvėpimą kurti. Taip pat tai yra apie muzikinę kelionę, kuri įvyksta kiekviename jų koncerte. Su muzika keliaujame ne tik po skirtingas pasaulio vietas, bet ir epochas.

Viena – ypatingas miestas, susijęs ir su atlikėjais, ir su koncerto programa. Austrijos sostinė ne veltui yra vadinama muzikos miestu – joje klesti reikšmingas muzikos paveldas ir auginami ateities genijai. Čia kūrė ir Wolfgangas Amadeusas Mozartas – pirmasis laisvas kompozitorius, koncertavęs, kūręs pagal užsakymus, mokęs kitus.

Kompozitorius sukūrė nuostabius duetus smuikui ir altui, vienas iš jų šįkart suskambės smuiko ir violončelės versijoje. Taip pat išgirsime Mozarto operos „Užburtoji fleita“ fragmentus, M. Brajkovićiaus pritaikytus jų dueto sudėčiai.

Vėliau „Xylos Duo“ pakvies nusišypsoti keliaujant po skirtingas šalis ir klausantis komiko, smuikininko ir kompozitoriaus Aleksejaus Igudesmano duetų. Klausytojus jis paperka savo charizma ir šmaikščiai perkurtais žinomais kūriniais, kurių teatrališkas atlikimas internete renka milijonus peržiūrų. Labai įdomu, kaip į humoristiškas savo kūrinių interpretacijas reaguotų jų autoriai?

Kviečiame išgirsti Vieną ir atsiduoti, kur „Xylos duo“ atliekama muzika nuneš toliau. Kelionėse kartais įvyksta nelauktų siurprizų, tad pasiruoškite netikėtumams!

Informacija klausytojams
  • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.
  Nuolaidos
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

  Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

  • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
  • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
  • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
  • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
  • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

  Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

  • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
  • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
  • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems moksleiviams / studentams) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą, privaloma dėvėti respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m.)