Einaudi ir kiti minimalistai

„Vasaros koncertų ciklas"

Renginio data: 2022 m. liepos 21 d.
Renginio laikas: 19.30 val. 
Renginio vieta: parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Ieva Dūdaitė (fortepijonas)
Programa: Ludovico Einaudi, Ieva Dūdaitė, Jurgis Kubilius

 

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Ludovico Einaudi ir kiti minimalistai Ievos Dūdaitės rečitalyje

Ar jums patinka minimalistinė muzika? Gal jūs esate Ludovico Einaudi kūrybos fanatikai? Jo muzika, rodos, supa mus iš visų pusių – vien internete kasdien ji suskamba daugiau kaip milijoną kartų. Tačiau klausytis kūrinių iš įrašo yra vienoks, o patirti jų poveikį gyvai – kitoks ir dažnai žymiai stipresnis įspūdis!

Vasaros koncertų ciklo programoje liepos 21 dieną, ketvirtadienį, 19.30 valandą šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje L. Einaudi muzika išsilies gyvai! Talentingojo italo ir kitų minimalistinio stiliaus autorių kūrinius skambins pianistė Ieva Dūdaitė.

Kompozitorius ir pianistas Ludovico Einaudi iš pradžių domėjosi klasikinio stiliaus muzika. Tačiau vėliau jis ėmė aktyviai ieškoti naujų išraiškos formų, į savo kūrybą įpindamas ambientinės, minimalistinės, pasaulio ir populiariosios muzikos elementų. Jis tapo gerai žinomas, nes rašė įvairią muziką – nuo kūrinių orkestrams iki melancholiškos muzikos filmams ir teatro spektakliams. Kompozitorius sukūrė garso takelius tiek italų, tiek kitų šalių filmams: serialui „Daktaras Živago“, filmams „Tai – Anglija“, „Aš vis dar čia“, „Neliečiamieji“ ir kitiems.

Dabar dažniausiai L. Einaudi pristatomas kaip švelnaus, hipnotizuojančio, minimalistinio stiliaus kūrėjas, nevengiantis eksperimentų su elektronine muzika ir folkloru. 2016 metais jis dar labiau išgarsėjo, kai su organizacija „Greenpeace“ nufilmavo jaudinantį klipą „Elegy For The Arctic“. Jame rodomas L. Einaudi, grojantis fortepijonu Arkties vandenyne, tarp tirpstančių ledkalnių. Taip norėta atkreipti žmonių dėmesį į aktualias gamtosaugos ir globalinio atšilimo problemas.

Nepaisant pasaulinio populiarumo akademinės muzikos specialistai L. Einaudi talentą vertina gana skeptiškai, net pats kompozitorius ne kartą apie tai užsiminė. Tačiau jis visgi sugebėjo tapti madingu tarp žmonių, kurie anksčiau galbūt mažai domėjosi tokio žanro muzika. 2021 metais L. Einaudi lankėsi Lietuvoje ir surengė koncertą, kuriame jo klausėsi sausakimša salė gerbėjų.

Einaudi kūryba dėl savo trapaus ir jaudinančio grožio yra įkvėpimo šaltinis daugumai jo pasekėjų. Viena iš jų – pianistė I. Dūdaitė. Ji studijavo ir gyveno Vokietijoje, Olandijoje, Italijoje, jos koncertiniai turai driekėsi visame pasaulyje, pasirodymai vyko garsiose salėse, tarp kurių – Concertgebouw Amsterdame, Elbphilharmonie Hamburge ir kitose. „Bet mieliausia man koncertuoti gimtojoje Lietuvoje“, – teigia atlikėja. Gal ir dėl šios priežasties prieš keletą metų, po ilgoko užsienyje praleisto laikotarpio pianistė grįžo į Lietuvą. Čia ji net tik sukūrė šeimą, augina dukrą, bet ir toliau aktyviai koncertuoja. Porą kartų I. Dūdaitė jau pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje, kur surengė solinį rečitalį ir muzikavo kartu su seserimi sopranu Marija Dūdaite.

Kur tik I. Dūdaitė koncertuotų, visur ji pelno šiltas publikos simpatijas ir aukštus profesionalų įvertinimus. Beje, neseniai paaiškėjo, kad Ieva su seserimi Marija, išleidusios debiutinį albumą „Inseparable“, buvo nominuotos Vokietijoje teikiamai prestižinei „Opus Classic 2022“ premijai net dvejose kategorijose – metų ansamblio ir metų kamerinės muzikos įrašo. Prieš dvejus metus minėtai premijai buvo nominuotas pirmasis I. Dūdaitės solinis albumas, kuriame pianistė įgrojo populiaraus mūsų laikų kūrėjo prancūzo Yanno Tierseno ir XIX amžiaus lenkų romantiko Fryderyko Chopino kūrinius. Šių autorių opusai skambėjo pirmojo pianistės pasirodymo KKS metu 2019 metais. 

Apie būsimos programos „Einaudi ir kiti minimalistai“ pasirinkimą pianistė sako taip: „Man L. Einaudi – šių laikų grynuolis. Jis nesiekia pompastikos, specialių efektų ar šou. Jo muzika tyra ir tikra. Būtent dėl to įtraukiau jį į savo repertuarą. Juk šiais jautriais laikais taip reikia paprastų, nuoširdžių dalykų. Atliksiu kūrinius iš kompozitoriaus sukurtų garso takelių filmams „Neliečiamieji“, „Daktaras Živago“ bei keletą kitų šedevrų. Beje, Einaudi įkvėpė mane pačią pradėti kurti muziką!“ – pasakoja pianistė, programoje atliksianti ir savo kūrinį.

Galbūt vakaras su I. Dūdaitės skambinama L. Einaudi muzika naujiems dalykams įkvėps ir jus? Kviečiame į jaudinantį koncertą!

 

Informacija klausytojams
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • Esant lietingam orui, renginiai vyks Klaipėdos koncertų salės viduje.
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.