Giedrius Nakas: „Sapnas, kurį pamiršau“

„Vasaros koncertų ciklas"

Renginio data: 2022 m. birželio 29 d.
Renginio laikas: 19.30 val. 
Renginio vieta: parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Atlikėjai:
Giedrius Nakas (fortepijonas), Gediminas Stepanavičius (kontrabosas), Augustas Baronas (mušamieji), Deimantas Balys (gitara), Tomas Botyrius (saksofonas), Dominykas Vyšniauskas (trimitas)
Programa: Giedrius Nakas

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Vasaros koncertų ciklo pradžiai – Giedriaus Nako projektas 

Klaipėdos koncertų salės repertuaro renginiai kiekvieną vasarą persikelia į atvirą erdvę ir žada tikrą muzikos klausymo malonumą žaliuojančios gamtos prieglobstyje! Šalia įstaigos esančio parko estradoje birželio 29 dieną, trečiadienį, 19.30 valandą  įvyks pirmasis Vasaros koncertų ciklo renginys. Tai pianisto, kompozitoriaus ir dainininko Giedriaus Nako projektas „Sapnas, kurį pamiršau. Jame autorius ir atlikėjas kartu su kolegomis pristatys savo to paties pavadinimo džiazo albumą. 

Pasak G. Nako, „pavadinimo reikšmė gali būti suprantama kaip sapnas, kurio vos prabudus nebeatsimename, tik jaučiame, kad sapnavom kažką ypatingo ir įspūdingo. Arba svajonė, kurios siekėm, bet dabar ją pamiršom, apleidom arba esam priversti ją pamiršti. 

Albumo „Sapnas, kurį pamiršau muzika balansuoja tarp džiazo, klasikos, roko bei filmų muzikos ribų, taip sukuriant įtraukiančią atmosferą, išlaikant gyvumą, natūralumą. Jos atlikimas svyruoja tarp užrašytos ir suimprovizuotos medžiagos, kuri tarsi susipina į vienumą. Dauguma kompozicijų yra ilgesnės trukmės ir susideda iš kelių dalių. Tai tarsi pasakojimas, turintis keletą personažų, skirtingas veiksmo vietas ar besivystantį siužetą. Kūriniai nėra orientuoti į vien individualų artistiškumą, o daugiau į grupinį skambesį, dramaturginę liniją ir iš lėto išsiskleidžiantį naratyvą, paliekant vietos klausytojo interpretacijoms. 

Nakas muzikos mokėsi Vilniuje, Hagoje, Groningene ir Niujorke. Jis pradėjo groti fortepijonu būdamas 6-erių, o džiazo muzika susidomėjo 15-os metų. Baigęs Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą tęsė klasikinio fortepijono mokslus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vėliau studijavo Karališkoje Hagos konservatorijoje ir baigė magistro studijas džiazo fortepijono programoje „New York Jazz Princo Klauso konservatorijoje Groningene. Po to gyveno ir mokėsi Niujorke, kur turėjo galimybę privačiai gilinti žinias pas ryškiausius tarptautinės džiazo scenos pianistus.  

Nako modernaus džiazo albumas No Fear, Full Of Love“, įrašytas Niujorke su džiazo žvaigždėmis ir išleistas 2018 metais, sulaukė didelio susidomėjimo. Jame skamba 9 kompozicijos, įkvėptos šiuolaikinio džiazo, neosoulo, hiphopo, klasikos ir roko muzikos, pasižyminčios natūralumu, asmeniškumu, patraukliomis melodijomis. Beje, šis albumas tais pačiais metais buvo pristatytas ir Vasaros koncertų ciklo programoje.

2020 metais G. Nakas debiutavo ir kaip vokalistas su savo kūrybos lietuvišku albumu „Burtai. 

G. Nakas bendradarbiauja su daugybe garsių Lietuvos atlikėjų bei grupių, tai „Saulės kliošas, Jurga Šeduikytė, Andrius Mamontovas, Leonas Somovas, „Kitas kampas, Linas Adomaitis, Monika Liu, „G&G Sindikatas“, „Re: Muzika, kuri gimė vakar“ ir kitais. Su pastaruoju ansambliu, perkūrusiu senąsias lietuvių autorių estradines dainas, kaip ir su dainininke Jurga Šeduikyte, akustiškai atlikusia savo kūrybą, jis taip pat yra grojęs Vasaros koncertų cikle.

Nakas dalyvavo daugybėje džiazo festivalių mūsų šalyje ir užsienyje, kaip solistais ar su įvairiomis grupėmis koncertavo Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Italijoje, Kinijoje ir JAV. 

Būsimame Klaipėdos koncertų salės rengiamo Vasaros ciklo koncerte G. Nako scenos partneriais bus Gediminas Stepanavičius (kontrabosas), Augustas Baronas (mušamieji), Deimantas Balys (gitara), Tomas Botyrius (saksofonas) ir Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventas Dominykas Vyšniauskas (trimitas). Po koncerto bus galima įsigyti tiek naująjį albumą „Sapnas, kurį pamiršau, tiek dvi ankstesnes G. Nako plokšteles. 

Nakas teigia: „Visada smagu sugrįžti į Klaipėdos koncertų salę, o ypač šįkart aš džiaugiuosi, kad atvyksime pristatyti mano naujausią kūrybą. Vasarą visada norisi būti lauke, o geriausia pajūryje. Tikiuosi, oras nesukliudys groti lauke, nes praeitą kartą dėl lietaus teko keltis į salės vidų. Grojant lauke grynas oras, šiluma, paukščiai, vėjas ir bendras miesto fonas, manau, tik dar geriau įtrauks klausytojus į sapniškas būsenas ir atmosferas muzikoje. Stengsimės, kad tai būtų ne vien garsai, o patirtis, išliekanti ir po koncerto. Man pačiam kaskart būna siurprizas grojant šią programą kitoje vietoje kaip muzika suskambės šįkart, kaip ji surezonuos su klausytojais ir pačia vieta. Kartu su manimi bus labai artistiški muzikantai, todėl galiu pažadėti tikrai įdomų, turiningą ir smagų vakarą. Taigi, taigi labai visų lauksime!“

Informacija klausytojams
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • Esant lietingam orui, renginiai vyks Klaipėdos koncertų salės viduje.
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.