Iš pasąmonės saugyklų

Renginio data: 2022 m. vasario 11 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min.
Petras Geniušas (fortepijonas)
Programa: Franz Liszt. Sonata fortepijonui h-moll (su P. Geniušo improvizuota introdukcija), Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (su P. Geniušo improvizacijomis)
Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Iš Petro Geniušo pasąmonės saugyklų

Charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas nepaliauja stebinti savo talento gerbėjus meninių interesų platumu ir įvairiapusiškumu, nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų paieškomis. Vasario 11 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje kviečiame paklausyti šio itin kūrybingo pianisto rečitalio, kurį jis pavadino „Iš pasąmonės saugyklų“.

Savo naujosios programos meninę idėją atlikėjas pristato taip: „Šiame koncerte apjungiu du muzikavimo būdus – užrašytos muzikos atlikimą ir improvizaciją. Pianisto atminties saugyklose yra begalybė muzikos: išmoktos mintinai, girdėtos, analizuotos. Improvizuodamas įžengiu į tą pusiau sąmoningą, pusiau lyg sapne besifermentuojančią muzikinę terpę ir leidžiuosi nešamas intuicijos, kartais pats nustebdamas, ką ten aptikau.“

Melomanai, atėję paklausyti pianisto rečitalio, turės progą įsigyti naujausią P. Geniušo kompaktinę plokštelę tuo pačiu pavadinimu. Ją ką tik išleido garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“, kuriai vadovauja Aleksandra ir Vilius Kerai. Ši tarptautiniu mastu pripažinta kompanija, pelniusi daugybę apdovanojimų, keletą „Grammy“ nominacijų, beje, neseniai išleido ir kitą P. Geniušo atliekamos lietuviškos muzikos kompaktinę plokštelę „A Piacere“. Joje užfiksuotas pianisto muzikavimas su smuikininke Dalia Kuznecovaite.

Pristatydamas programą „Iš pasąmonės saugyklų“ pianistas teigia, kad „kompaktinėje plokštelėje užfiksuotoje improvizacijoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio motyvais žinovas išgirs anaiptol ne tik Čiurlionį, bet ir atgarsius iš džiazo, roko, repo muzikos, taip pat ir Paulo Hindemitho, Liudo Mockūno, Vidmanto Bartulio kūrinių transformacijas. Koncerte tik iš dalies atkursiu diske skambančią muzikinę struktūrą, detalės, be abejo, keisis. Pirmoje koncerto dalyje skambėsiančiam Franzo Liszto svarbiausiam gyvenimo šedevrui Sonatai h-moll irgi skambinsiu improvizuotą introdukciją.Tokia preliudavimo praktika buvo būdinga Lisztui ir jo epochai, tik savo įžangai pasitelksiu mūsų laikmečio muzikinę kalbą.“

Geniušas yra vienas publikos geidžiamiausių pianistų Klaipėdos koncertų salės koncertinėse programose. Šiam pasirinkimui didžiausios įtakos turi įgimtas menininko žingeidumas, skatinantis neapsiriboti vien tik klasikinio pianisto patirtimi ir veikla, nenuilstamai plečiant savo muzikinį akiratį, repertuarą ir scenos partnerių ratą. Klaipėdos koncertų salėje su dideliu susidomėjimu vyksta P. Geniušo soliniai rečitaliai, pasirodymai su kolegomis, atliekant kamerinę muziką, pianistas skambina fortepijoninius koncertus su kameriniais ir simfoniniais orkestrais, interpretuoja žymiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų – Davido Lango, Arvo Pärto, Osvaldo Balakausko, Žibuoklės Martinaitytės ir kitų – opusus.

Geniušo koncertuose klausytojas, kuris nėra profesionalus muzikas, visada gali mėgautis aukščiausio lygio pianisto kuriamu garsų pasauliu, taip lavindamas savo meninę vaizduotę ir skonį.  Būsimoji programa žada intriguojantį prisilietimą prie unikalių atlikėjo pasąmonės saugyklų ir jose slypinčių klodų. Pasinaudokime proga būti išskirtinio renginio liudininkais!

Išsami programa

I dalis

Franz Liszt /1811–1886/

Sonata fortepijonui h-moll su Petro Geniušo improvizuota introdukcija

10 min. pertrauka

II dalis

Petro Geniušo improvizacijos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio /1875–1911/ kūrinių motyvais

Informacija klausytojams
  • Koncertuose privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.
  Nuolaidos
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

  Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

  • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
  • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
  • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
  • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
  • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

  Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

  • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
  • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
  • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems moksleiviams / studentams) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą, privaloma dėvėti respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m.)