Jaučiu ritmą

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Klaipėdos džiazo orkestras
Vadovas Kęstutis Sova
Solistė Edita Bodrovaitė–Rukienė (vokalas)
Programa: Hoagy Carmichael, Duke Elington, Irvin Berlin, George Gershwin, Richard Rodgers, Chaka Khan, spiričiueliai ir kt., Karolio Žioltikovo aranžuotės)

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Kalėdiniai ritmai su Klaipėdos choru „Aukuras“ ir Klaipėdos džiazo orkestru

Likus vos kelioms dienoms iki gražiausių žiemos švenčių, Klaipėdos koncertų salėje vykstančiame festivalyje „Salve Musica“ nuskambės programa „Jaučiu ritmą“. Pirmą kartą scenoje susitiks du žinomi uostamiesčio kolektyvai – Klaipėdos choras „Aukuras“ ir Klaipėdos džiazo orkestras. Gruodžio 22 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą prasidėsiančiame koncerte skambės publikai gerai pažįstami kūriniai, tarp jų – šventiškai nuteikiančios kalėdinės dainos.

Džiazo sostine vadinama Klaipėda turi puikų orkestrą, vienijantį geriausius regiono džiazo muzikantus – profesionalus ir studentus, dabartinius ir buvusius klaipėdiečius. Juos subūrė ir toliau į priekį veda saksofonininkas Kęstutis Sova, vienas aktyviausių bigbendinės džiazo muzikos puoselėtojų Lietuvoje. Šis kolektyvas susikūrė 2013 metais, bet jau spėjo tapti tikru Vakarų Lietuvos džiazo ambasadoriumi, atstovauti jai šalies ir užsienio festivaliuose.

Šįkart Klaipėdos džiazo orkestras savo menines idėjas sujungė su Klaipėdos choru „Aukuras“, kuriam vadovauja Alfonsas Vildžiūnas. Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu. „Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, koncertavęs ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

Nuotaikingai programai atlikti pakviesta ir vokalistė Edita Budrovaitė-Rukienė, o kūriniams specialias aranžuotes paruošė abiejuose kolektyvuose – orkestre ir  chore – muzikuojantis Karolis Žoltikovas. Jis pasakoja: „koncerto idėja gimė visiškai netikėtai, mąstant apie tai, ką naujo ir negirdėto galime pasiūlyti Klaipėdos publikai. Pats šiame orkestre groju nuo pat jo susikūrimo, todėl žinau, kad šis kolektyvas yra aukščiausio lygio, kiekvieną kartą nustebinantis klausytojus naujomis idėjomis ir skambesiais. Manau, kad Klaipėdos muzikantams yra labai svarbu bendradarbiauti kiek įmanoma daugiau. Tikiu, jog šis koncertas bus tik inspiracija tolimesniems bendriems projektams“.

Šventiškoje Klaipėdos choro „Aukuras“ ir  Klaipėdos džiazo orkestro programoje girdėsite Duke’o Elingtono, Irvino Berlino, George’o Gershwino, Richardo Rodgerso ir kitų žinomų autorių kompozicijas. Kalėdinę nuotaiką kurs populiarios „White Christmas“, „Let it snow“ melodijos, o judėti norėsis klausantis koncerto pavadinimą įkvėpusio G. Gershwino kūrinio „I got rhythm“, tapusio džiazo standartu. Kiti kūriniai leis pajausti gospelo ir net disko muzikos dvasią. Neabejojame, kad koncertas savo energija pakraus tiek pačius atlikėjus, tiek klausytojus.

Klaipėdos meniniai kolektyvai susivienijo, kad kartu pajaustume artėjančių šv. Kalėdų ritmą. Kviečiame į koncertą!

Informacija klausytojams
  • Atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems asmenims) būtina turėti galiojantį Galimybių pasą;
  • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Temperatūra bus tikrinama bilietų kontrolierių;
  • Lankytojai, pirkę bilietus kasoje, bus registruojami prieš koncertą;
  • Dėl Galimybių paso ar kitų reikalingų dokumentų patikrinimo, gali susidaryti spūstys, todėl lankytojai prašomi į koncertą atvykti anksčiau;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.