Jaunystės varpai

Renginio data: 2022 m. spalio 30 d.
Renginio laikas: 17.00 val. 
Renginio vieta: Liepų g. 16, Klaipėda
Renginio trukmė: 1 val.
Kariliono muzikos koncertas
Monika Kaźmierczak (karilionas, Lenkija) 
Edukacinio projekto „Atrask karilioną“ dalyviai:
Ignas Vydeika (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, karilionas), Vilius Aleinikovas (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija, karilionas)  

Aprašymas

Nuo 2019 m. rudens Klaipėdos koncertų salė vykdo edukacinį projektą „Atrask karilioną“, kuris suteikia galimybę gabiausiam muziką studijuojančiam jaunimui iš arčiau pažinti karilioną ir išmokti juo groti. Projekte jau ketvirtus metus dalyvauja Ignas Vydeika (Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventas, dabar studijuojantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje) ir Vilius Aleinikovas (muzikos mokslus pradėjęs Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje, o dabar juos tęsiantis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje). Pradines žinias ir įgūdžius jiems suteikė Klaipėdos karilionininkas Stanislovas Žilevičius, tris metus jiems vedęs skambinimo karilionu pamokas. I. Vydeika ir V. Aleinikovas kartu su savo pedagogu S. Žilevičiumi 2020–2022 metais pasirodė „Klaipėdos kariliono festivalio“ atidarymo koncertuose. Praėjusią vasarą projekto dalyviai I. Vydeika ir V. Aleinikovas koncertavo Gdansko kariliono festivalyje (Lenkija).

Nuo šio rudens edukacinis projektas „Atrask karilioną“ tampa dar labiau tarptautiškesnis: jo dalyvius mokys karilionininkė ir pedagogė Monika Kaźmierczak (Lenkija), anksčiau du kartus jiems vedusi  meistriškumo klases „Klaipėdos kariliono festivalio“ metu. Ji dėsto Gdansko muzikos akademijoje ir yra kelių tarptautinių konkursų laureatė. Kūrybinga ir entuziastinga karilionininkė aktyviai koncertuoja Olandijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lietuvoje, JAV ir kitur. Ji nuolat rengia kariliono koncertus ir festivalius Gdanske. M. Kaźmierczak dažnai pristato naujas programas „Klaipėdos kariliono festivalyje“, inicijuoja naujų kūrinių karilionui atsiradimą ir noriai juos atlieka.

Spalio 29–31 dienomis Klaipėdos kariliono bokšte vyks edukacinio projekto „Atrask karilioną“ rudens sesija, kurios metu pirmąkart karilioną studijuojančio jaunimo grupę papildys Urtė Krutkevičiūtė (Klaipėdos Vydūno gimnazija). M. Kaźmierczak kartu su I. Vydeika ir V. Aleinikovu spalio 30 d., sekmadienį, 17.00 valandą surengs viešą koncertą Klaipėdos karilionu. Jo bus galima klausytis Liepų gatvėje.