Kaulo senis ant geležinio kalno

Renginio data: 2022 m. spalio 19 d.
Renginio laikas: 12.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė:
Opera vaikams ir šeimai (paskutinį kartą scenoje)
Kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus 90-mečiui
Kompozitorius Bronius Kutavičius
Teksto autorius Sigitas Geda
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus 
Klaipėdos choras „Aukuras“
Solistai ir aktoriai: Evelina ŠimelionėGytis Šimelionis, Rasa Ulteravičiūtė
Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių vokalinis ansamblis
Vadovė Ingrida Bertulienė
Dirigentas Egidijus Kaveckas
Režisierė Birutė Mar
Dailininkė-scenografė Indrė Pačėsaitė
Vaizdo projekcijų dailininkas Karolis Bratkauskas

Bilietai 8 Eur
Aprašymas

Paskutinė galimybė išvysti Broniaus Kutavičiaus operą vaikams

„Kaulo senis ant geležinio kalno“

Spalio 18 dieną, antradienį, 12.00 ir 18.30 valandomis Klaipėdos koncertų salėje paskutinį kartą kviečiame paklausyti lietuvišką operą vaikams „Kaulo senis ant geležinio kalno“. Ją sukūrė vienas žymiausių ir unikaliausių mūsų šalies kompozitorių Bronius Kutavičius pagal visiems gerai žinomo poeto Sigito Gedos libretą.

„Kaulo senis ant geležinio kalno“ tai stilizuota lietuviška pasaka, kurios pabaigoje gėris nugali blogį. Jos veikėjai Žvirblis su Pele, Sakalas, Žmogus, trys Senutės, Sakalo seserys, Mergelė gulbė, Žmogaus sūnus, Kaulo senis ir kiti. Kūrinys yra nedidelės apimties, orientuotas į vaikų klausymo galimybes. Originali partitūra buvo sukurta 1976 metais ir skirta atlikti vaikams. Klaipėdos koncertų salėje 2019 metais pastatytam spektakliui kūrinio partitūra buvo aranžuota profesionalių atlikėjų (kamerinio orkestro ir mišraus choro) bei vaikų ansamblio sudėčiai.  

Šį operos pastatymą režisavo Birutė Mar, scenos vaizdu ir atlikėjų kostiumais rūpinosi dailininkė scenografė Indrė Pačėsaitė. Įdomu tai, kad šis kūrybinis režisierės ir dailininkės tendemas 2017 metais  originalią programą pagal B. Kutavičiaus muziką pristatė Zalcburgo operos teatre, kai ten dirbusi pripažinta dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla atsisveikino su meno vadovės pareigomis. Dalis operos veikėjų Klaipėdos koncertų salėje vilki tuos pačius sceninius rūbus, kuriuos vilkėjo jų kolegos Zalcburge.

Beje, Mirga Gražinytė-Tyla dirigavo kitą įstabų B. Kutavičiaus kūrinį „Jeruzalės vartai“ 2014 metų festivalyje „Permainų muzika“. Tada jos batutai pakluso Klaipėdos kamerinis orkestras ir Klaipėdos choras „Aukuras“, dalyvaujantys ir operos „Kaulo senis ant geležinio kalno“ atlikime.

Šalia minėtų profesionalių Klaipėdos koncertų salės kolektyvų atsakinga užduotis B. Kutavičiaus operoje tenka Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių vokaliniam ansambliui. Solo partijas atlieka Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis ir Rasa Ulteravičiūtė. Visam šiam gausiam atlikėjų būriui diriguoja Egidijus Kaveckas. Muziką vizualiai papildo Karolio Bratkausko vaizdo projekcijos.

Archajiško ir šiuolaikinio pasaulio susidūrimas, emocionali ir paveiki kūrinio interpretacija, įspūdingi sceniniai kostiumai bei vaizdo projekcijos tiek dideliems, tiek mažiems klausytojams palieka neišdildomą įspūdį. Todėl šis operos pastatymas buvo pateiktas „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui, jis įamžintas ir LRT vaizdo įraše.

Kompozitorius B. Kutavičius 2019 m. balandžio mėnesį buvo atvykęs į Klaipėdos koncertų salę paklausyti savo operos premjeros ir nuoširdžiai džiaugėsi pastatymu. Deja, tai buvo paskutinė B. Kutavičiaus kelionė į Klaipėdą… Šis operos „Kaulo senis ant geležinio kalno“ pastatymas Klaipėdos koncertų salės scenoje rodomas jau paskutinį kartą, tad labai kviečiame visus ją pamatyti ir taip paminėti 90-ąsias kompozitoriaus gimimo metines.

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.