Klaipėdos kamerinis orkestras ir Domenico Nordio

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris"

Renginio data: 2022 m. balandžio 29 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. (su pertrauka)
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas ir solistas Domenico Nordio (smuikas, Italija)
Programa: Niccolo Paganini–Domenico Nordio, Niccolo Paganini–Giedrius Kuprevičius, Ermanno Wolf-Ferrari, Roberto Solci, Dag Wirén, Arvo Pärt
Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Klaipėdos kamerinis orkestras ir smuiko virtuozas Domenico Nordio

Klaipėdos kamerinis orkestras nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio ir savo meniniais atradimais noriai dalijasi su klausytojais. Festivalį „Klaipėdos muzikos pavasaris“ vainikuojančioje programoje kolektyvas tęsia kūrybinę partnerystę su italų smuiko virtuozu Domenico Nordio. Šios įkvepiančio talentingų muzikų pasirodymo kviečiame klausytis balandžio 29 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

Pasak klaipėdiečių orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „bendradarbiavimas su išskirtiniais styginių instrumentų atlikėjais itin svarbus kamerinio orkestro tobulėjimo parametras, juk būtent smuikininkai, altininkai, violončelininkai gali daugiausiai papasakoti ne tik apie mūsų amatą, bet duoti naudingų ir vertingų patarimų atlikimo technologijų, instrumento valdymo bei interpretacijų srityse. Štai kodėl ilgalaikė draugystė su kai kuriais iš solistų mums tokia svarbi. Vienas jų yra išskirtinis italų smuikininkas Domenico Nordio, pirmasis ir vienintelis italas 1988 m. pelnęs Europos „Grand Prix“ apdovanojimą, nuolat koncertuojantis prestižinėse pasaulio koncertų salėse – Milano „La Scalla“, Niujorko „Carnegie Hall“, Londono „Barbican Center“ ir daugelyje kitų. Jo atlikimo maniera pasižymi išskirtiniu virtuoziškumu, o begalinis technologinis pedantizmas ir noras kolegiškai dalintis savo menine patirtimi paverčia jį mūsų nuolat laukiamu ir labai vertinamu scenos partneriu ir kolega“.

Vaikystėje D. Nordio buvo žinomas kaip Venecijos vunderkindas, dabar jis – vienas įtakingiausių savo kartos atlikėjų. Su žymiausiais orkestrais ir dirigentais dažnai koncertuojantis muzikas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su garsiąja „Sony Classical“, kuri leidžia visus jo įrašus. Jis griežė su Londono nacionaliniu, Prancūzijos nacionaliniu, Šveicarijos ir kitų šalių kolektyvais, taip pat su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Nordio noriai atlieka šiuolaikinę muziką, todėl naujų kūrinių jam yra dedikavęs ne vienas italų kompozitorius. Tarp jų ir Roberto Solci, kurio opusą „Stradivari concerto“ D. Nordio pirmą kartą atliko prieš metus garsaus smuiko meistro Stradivari vardu pavadintame festivalyje Kremonos mieste (Italija). Šis kūrinys suskambės ir būsimoje programoje Klaipėdoje. Joje taip pat išgirsime žymiausio estų kompozitoriaus Arvo Pärto „Pasakaliją“ („Passacaglia“) smuikui ir styginiams, dedikuotą garsiam smuikininkui Gidonui Kremeriui.

Nordio sudarytą koncerto programą įrėmins dvi Serenados styginių orkestrui: pradžioje suskambės žymiausio švedų kūrėjo Dag Wireno kūrinys, o pabaigoje – italo Ermanno Wolf-Ferrari to paties pavadinimo opusas.

Koks gi būtų italų smuiko virtuozo pasirodymas be itališko deserto? Šįkart jis klausytojų ausis pamalonins keliais smuiko virtuozo ir atlikimo technikos novatoriaus Niccolo Paganini šedevrais. Vieną jų – „Cantabile“ – smuiko ir styginių orkestro sudėčiai jis pritarė pats. Kitus tris – populiariuosius N. Paganini Kaprisus – šiai sudėčiai perkūrė lietuvių kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Klaipėdos kamerinio orkestro meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis kaskart nustebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Dažnas atvykęs kartu su orkestru pasirodyti atlikėjas maloniai nustemba, koks aukšto lygio kolektyvas yra įsikūręs Lietuvos uostamiestyje. Tikimės, kad trečiasis D. Nordio ir klaipėdiečių orkestro susitikimas scenoje vėl skleis emocionalaus ir užburiančio muzikavimo kibirkštis. Laukiame jūsų apsilankant baigiamajame pavasariško festivalio koncerte!

Informacija klausytojams

Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.