Klaipėdos kamerinis orkestras ir Martynas Levickis

Renginio data: 2022 m. kovo 18 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min.
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistas Martynas Levickis (akordeonas)
Programa: George Bizet, Richard Galliano, Karl Jenkins, Ástor Piazzolla
Bilietai 24 Eur
Aprašymas

Scenoje – Martynas Levickis ir Klaipėdos kamerinis orkestras

Akordeono ambasadorius Martynas Levickis rado raktą į klausytojų širdis – jo koncertai sutraukia įvairiausio skonio publiką ir nepalieka abejingų. Geras emocijas ir įtraukiančias muzikines patirtis nuo 2013 metų jis Klaipėdoje kuria su Klaipėdos kameriniu orkestru. Kovo 18 d., penktadienį, 18.30 val. atlikėjai susitiks Klaipėdos koncertų salės scenoje ir atliks intriguojančią programą, kurioje – nuo renesanso įkvėptos deimantų muzikos iki tango nuo kalno viršūnės.

Martynas Levickis savo talentu ir charizma priverčia klausytojus iš naujo atrasti aistringą, emocingą ir išraiškingą akordeono muzikos skambesį bei plačias šio instrumento galimybes. Atlikėjas sulaukė tarptautinio pripažinimo – užsienio spauda jį giria už itin technišką instrumento valdymą ir gebėjimą naujai perteikti akordeono muziką. M. Levickis yra pelnęs daugiau kaip 30 tarptautinių apdovanojimų, grojo tokiose prestižinėse pasaulio koncertų salėse kaip „Royal Albert Hall“, „Royal Festival Hall“, koncertavo su BBC, Birmingamo ir kitais simfoniniais orkestrais. 2015 m. jis įkūrė kamerinį orkestrą „Mikroorkéstra“, su kuriuo daug koncertuoja. Kitais savo projektais atlikėjas siekia turtinti šiuolaikinį akordeono muzikos repertuarą bei skatinti intensyvų jaunųjų muzikų bendradarbiavimą.

Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras publikos simpatijas pelno rinkdamasis originalius, sudėtingus, bet energetiškai stiprius opusus ir siekdamas meniškiausios, įtaigiausios jų interpretacijos. Kolektyvas nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio, atlieka pačių įvairiausių stilių muziką, skirtą skirtingo amžiaus, skonio ir poreikių klausytojui. Meno vadovo teigimu, muzikuodamas su solistu orkestras stengiasi groti taip, kad jam būtų kuo patogiau, kad solistas dominuotų ten, kur jo gražiausia medžiaga.

Kompozitorių Georges Bizet žinome kaip operos „Karmen“ kūrėją, tačiau šiame koncerte skambės ko gero vienintelis kitas jį išgarsinęs kūrinys. Tai siuita orkestrui „Arlietė“, kuri pirmiausia atsirado kaip muzika dramai ir būtų nugrimzdusi užmarštin, jei kompozitorius nebūtų jos pritaikęs koncertiniam atlikimui.

Prancūzų kompozitorius Richardas Galliano save išreiškia visose muzikos srityse – nuo klasikos iki džiazo. 1994 m. jis sukūrė koncertą akordeonui ir styginiams „Opale“. Muzika čia grindžiama moderniosios kompozicijos principais, jai būdinga kintanti metrika, spiralėmis kylanti ar besileidžianti dinamika, intriguojantys harmoniniai posūkiai ir vingiai.

Karlo Jenkinso kūrinys styginių orkestrui „Palladio“ pavadintas italų renesanso architekto vardu. Kompozicijos pagrindu tapo jo projektams būdingos harmoningos proporcijos ir konkretus statinys – vila „La Rotonda“. Klausytojai neabejotinai atpažins pirmąją šio kūrinio dalį, kuri labiausiai išpopuliarėjo nuskambėjusi deimantų reklamoje.

Kaip ir pirmame bendrame koncerte 2013 metais, Klaipėdos kamerinis orkestras ir M. Levickis atliks Ástoro Piazzollos kūrinį „Aconcagua“. Įdomu, kad Akonkagva yra aukščiausias kalnas Šiaurės ir Pietų Amerikose, iškilęs Anduose, Argentinoje, kurioje gimė tango novatorius ir minėto kūrinio akordeonui ir orkestrui autorius. Á. Piazzollos muziką Martynas Levickis mėgo nuo mažens ir tai dar kartą įprasmino praeitais metais, kai pasaulis minėjo kompozitoriaus šimtmetį – įrašė naują albumą, kuriame skamba ir minėtas kūrinys. Plokštelę išleido M. Levickio iniciatyva susidomėjusi, su pasaulinio garso atlikėjais dirbanti vokiečių leidykla „Accentus Music“. Aukščiausio profesinio meistriškumo reikalaujantis „Aconcagua“ KKO ir M. Levickio programoje vėl kvies simboliškai pasižvalgyti nuo kalno viršūnės.

Kviečiame į koncertą „Klaipėdos kamerinis orkestras ir Martynas Levickis“, kuriame mėgausimės orkestro ir akordeono muzika!

 

Informacija klausytojams
  • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.
  Nuolaidos
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

  Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

  • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
  • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
  • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
  • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
  • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

  Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

  • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
  • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
  • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems moksleiviams / studentams) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą, privaloma dėvėti respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m.)