Klaipėdos kamerinis orkestras pakeliui į Italiją

Renginio data: 2022 m. gegužės 5 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 2 val. (su pertrauka)
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Solistai: Giuseppe Nova (fleita, Italija), Nijolė Dorotėja Beniušytė (klavesinas)
Programa: Antonio Vivaldi, Roberto Molinelli, Wojciech Kilar, Arvydas Malcys, Justė Janulytė

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Klaipėdos kamerinis orkestras pakeliui į Italiją

Pavasariškai atšilęs oras ir vėl atsivėrusios kelionių galimybės vilioja tuo pasinaudoti, įkvėpti gryno oro ir pasisemti naujų įspūdžių. Klaipėdos kamerinis orkestras irgi ruošiasi išvykti į koncertinį turą Italijoje. Prieš iškeliaudamas jis kviečia klaipėdiečius paklausyti gastrolėse skambėsiančių kūrinių. Programa „Klaipėdos kamerinis orkestras pakeliui į Italiją“ bus pristatyta gegužės 5 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

Būsimame koncerte Klaipėdos kamerinio orkestro ir net trijų solistų tandemas megs dialogą tarp itališkojo baroko ir nūdienos kompozitorių muzikinės kalbos išraiškos formų. Dvi pagrindinės programos kolonos – tai venecijietiško baroko genijus Antonio Vivaldi ir dabarties kompozitorių kūryba.

A. Vivaldi į muzikinės kultūros istoriją įėjo kaip instrumentinio koncerto žanro kūrėjas, orkestrinės muzikos pradininkas. Daugelis jo instrumentinių kūrinių turi programinius subtitrus, tarp kurių vyrauja nuotaiką arba vaizdinius momentus apibūdinantys pavadinimai, nes kompozitoriui svarbiausia buvo lyrinės kalbos perteikimas ir nuotaika. Po A. Vivaldi mirties jo vardas ir milžiniškas kūrybinis palikimas labai greitai nukeliavo užmarštin. Tik XX amžiuje italų muzikologas ir kompozitorius Alberto Gentili atrado unikalią jo rankraščių kolekciją. Nuo tada prasidėjo buvusios A. Vivaldi šlovės atgimimas, tebesitęsiantis ir XXI amžiuje.

Visa I-oji koncerto dalis daugiausia bus skirta šio baroko genijaus kūrybai. Išgirsime tris  A, Vivaldi koncertus fleitai, styginiams ir klavesinui. 

Antroje koncerto dalyje skambės Italijoje gyvenančios ir šios šalies publikos garbinamos lietuvaitės Justės Janulytės kompozicija „Vėjo arfa“ klavesinui ir styginiams. Kūrinys buvo sukurtas 2018 metais T. Manno festivalio užsakymu, kur jo premjerą pristatė Klaipėdos kamerinis orkestras, netrukus kūrinį atlikęs ir Klaipėdos koncertų salės festivalyje „Permainų muzika“.

„Rašydama iš anksto žinojau, kad mano kūrinyje turėtų skambėti klavesinas ir styginiai. O vėjo arfa juk susijusi su Nida, pajūriu. Nežinojau, ar Kuršių nerijoje šis instrumentas yra, tačiau tokiame vėjuotame krašte jis, manau, puikiai skambėtų. Mano kūrinys yra vėjo arfos metafora“, – teigia kompozitorė.

Kitas lietuviškas akcentas būsimo koncerto programoje – kompozitoriaus ir violončelininko Alvydo Malcio „Izabelės sapnas“ violončelei ir styginiams. Beje, anūkei Izabelei parašytame kūrinyje autorius panaudojo Franzo Schuberto sonatos „Arpegione“ I-sios dalies motyvą.

Italų šiuolaikinei muzikai atstovaus virtuoziškas kompozitoriaus ir dirigento Roberto Mollineli opusas „Twin Legends“, sukurtas taip pat violončelei ir styginiams.

Programą baigs lenkų avangardisto Wojciecho Kilaro „Orawa“, kurios muzikos veržlumas ir intensyvumas byloja didžiulę kompozitoriaus aistrą Tatrų kalnams.

Klaipėdos koncertų salės scenoje susitiks net trys solistai. Apie italų fleitininką Giuseppe Nova entuziastingai rašė daugelio užsienio šalių spauda. „The Washington Post“ jo pasirodymą įvardino „žavingu“, italų „Il Giornale“ apibūdino kaip „nušviestas atlikimas... nepaprastas muzikinis pojūtis“, „stebuklingo virtuoziškumo pasirodymas“. „Muzikinis menas jo tobulybėje“, – teigė Nice Matin (Prancūzija). Solisto koncertų geografija driekiasi nuo Europos iki Azijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Jis grojo su orkestrais „Prahos virtuozai“, „Orchestre de Cannes Côte d'Azur”, „Camerata Bohemica“, „Arena di Verona Orchestra“, „Orchestre Royal de Chambre de Wallonie“, Sanremo simfoniniu, Moravijos filharmonijos, Prahos nacionalinio teatro, Tailando filharmonijos ir kitais.

Antroji solistė – klavesinininkė Nijolė Dorotėja Beniušytė. Baigusi studijas Lietuvoje ir Čekijoje, tolimesnį profesinio tobulėjimo ir kūrybinės raiškos kelią ji tęsia Italijoje. Atlikėja baigė klavesino ir istorinių klavišinių instrumentų specialybės magistro studijų programą Akvilos Alfredo Casella muzikos konservatorijoje. Jau 14 metų entuziastinga muzikė aktyviai tiesia bendradarbiavimo tiltus tarp Lietuvos ir Italijos.

Trečiasis solistas – unikalaus meninio mąstymo violončelininkas, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus. Jo muzikinių interesų horizontai nepaprastai platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio violončelės skambesio iki elektroakustinių eksperimentų ir dalyvavimo teatro projektuose.

M. Bačkaus vadovaujamas orkestras gegužės antroje pusėje įvyksiančių gastrolių Italijoje metu turės net 5 pasirodymus. Apsilankykime koncerte ir palinkėkime klaipėdiečių kolektyvui sėkmingo koncertinio turo!

Informacija klausytojams

Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus identifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.