Meilės dainos ir duetai

Koncertinė programa skirta solidarumui su Ukrainos moterimis
Renginio data: 2022 m. kovo 8 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Monika Pleškytė (sopranas), Tomas Pavilionis (tenoras), Myroslava Kotorovych (smuikas, Ukraina)
Dirigentas Vytautas Lukočius
Programa: Franz Lehár, Johann Strauss, G. Verdi, G. Puccini, V. Silvestrov, I. Ščerbakov, A. Raudonikis ir kt.


Bilietai 18 Eur
Aprašymas

Ukrainos moterims – meilės dainos ir duetai

Klaipėdos koncertų salė kovo 8-osios koncertą skiria Ukrainos moterims, kurios karo akivaizdoje priverstos išgyventi skausmą dėl mylimų vyrų, pačios kovoti už savo valstybę, palikti namus, rūpintis artimaisiais slėptuvėse, gyventi siaube ir nežinioje... Kovo 8 dieną, antradienį, 18.30 val. jausmingą koncertą „Meilės dainos ir duetai“ šių dienų herojėms dedikuoja Klaipėdos kamerinis orkestras, dirigentas Vytautas Lukočius, operos solistai Monika Pleškytė ir Tomas Pavilionis.

Įvairių meilės istorijų pilnas operos repertuaras puošia koncertų programas ir klausytojus žavi emocijų įvairove, melodingumu, o dainininkai gali pademonstruoti savo vokalinius ir aktorinius sugebėjimus. Tikras malonumas bus klausytis operos žanro gerbėjams puikiai pažįstamų soprano ir tenoro balsų. Tai Monika Pleškytė ir Tomas Pavilionis, kurie abu yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) solistai.

Monika Pleškytė – jaunosios kartos solistė, kurios perspektyvumu neabejoja nei muzikos mėgėjai, nei profesionalai. Tarptautinių konkursų laureatė neseniai apdovanota „Operos vilties“ nominacijoje už LNOBT kuriamus vaidmenis. „Traviata“, „Bohema“, „Rožės kavalierius“, „Kandidas“, „Tarnaitė ponia“  – tik dalis jos įsibėgėjusią karjerą pažymėjusių operų pavadinimų. M. Pleškytę taip pat galime matyti Kauno ir Klaipėdos valstybinių muzikinių teatrų scenose, aktyviai koncertuojančią Lietuvoje ir užsienyje.

Tenoras Tomas Pavilionis greta darbo LNOBT bendradarbiauja su visais didžiausiais Lietuvos orkestrais ir muzikiniais teatrais, dalyvavo „Naujosios operos akcijos“, Baltijos kamerinio operos teatro pastatymuose, jo balsą girdėjo ir tolima JAV bei Pietų Korėjos publika. Sukauptas įspūdingas parengtų vaidmenų sąrašas – nuo vaikų mylimo Buratino iki „Traviatos“ Alfredo, nuo klasikinių spektaklių personažų iki naujausių lietuvių autorių eksperimentų operos scenoje. Tarp kitų karjeros pasiekimų – „Operos vilties“ apdovanojimas LNOBT, „Auksinių scenos kryžių“ ir „Padėkos kaukės“ nominacijos.

Soprano ir tenoro balsams parašyta daugybė gražios muzikos. Jos įvairove įsitikinsime šiame koncerte, kuriame skambės gražiausios G. Verdi, G. Puccini, G. Donizetti, F. Leharo, J. Strausso ir kitų kompozitorių operų ir operečių arijos bei duetai.

Su solistais scenoje muzikuos Klaipėdos kamerinis orkestras. Kolektyvas nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas orkestras atlieka pačių įvairiausių stilių muziką, skirtą skirtingo amžiaus, skonio ir poreikių klausytojui. Meistriškumas, kūrybinė energija ir polėkis kaskart nustebina publiką netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Dirigento neturintis orkestras šįkart atsidurs charizmatiškojo Vytauto Lukočiaus rankose.

Palaikykime Ukrainos žmones, būkime įkvėpti jų ryžto, o nuostabaus grožio muzikoje raskime šviesą, viltį ir tikėjimą geresniu pasauliu. Kviečiame į koncertą „Meilės dainos ir duetai“!

Išsami programa

Ukrainos himnas

„Shche ne vmerla Ukraina”

 

Miroslav Skorik

„Melody” smuikui ir orkestrui

 

Gaetano Donizetti

Nemorino romansas iš operos „Meilės eliksyras“

 

Giuseppe Verdi

Gildos arija iš operos „Rigoletas“

 

Igor Ščerbakov

Kamerinė simfonija Nr. 5 „Warum“ / „Kodėl“

 

Giuseppe Verdi

Hercogo dainelė iš operos „Rigoletas“

 

Franz Lehár

Hanos daina iš operetės „Linksmoji našlė“

 

Johann Strauss

Grafo ir grafienės duetas iš operetės „Vienos kraujas“

 

10 min. pertrauka

 

Fritz Kreisler

„Liebesleid“ smuikui ir orkestrui

 

Algimantas Raudonikis

Daina „Švelnumas“ (Eduardo Selelionio ž.)

 

Franz Lehár

Džiuditos daina iš operetės „Džiudita“

 

Rodolfo Falvo

Neapolietiška daina „Dicitencello vuie“ / „Pasakykite jai“

 

Johann Strauss

Adelės kupletai iš operetės „Šikšnosparnis“

 

Ernesto De Curtis

Neapolietiška daina „Torna a Surriento“ / „Sugrįžk į Sorentą“

 

Charles Gounod

„Džuljetos valsas“ iš operos „Romeo ir Džuljeta“

 

Giacomo Puccini

Kalafo arija iš operos „Turandot“

 

Levko Lepkyi

Ukrainiečių daina „Чуєш, брате мій (Журавлі)“ (Bohdam Lepkyi ž.)

Informacija klausytojams
  • Koncertuose privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.
  Nuolaidos
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

  Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

  • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
  • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
  • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
  • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
  • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

  Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

  • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
  • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
  • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems moksleiviams / studentams) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą, privaloma dėvėti respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m.)