Mergaitės Marijos istorija

Festivalis „Salve Musica"

Renginio data: 2022 m. gruodžio 7 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 40 min.
Šokio spektaklis vaikams (3-7 metų amžiaus) ir šeimai
Pagal Piotro Čaikovskio baleto „Spragtukas“ muziką
Gabrielė Marčiukaitytė (baleto šokėja, Marija)
Tomas Kratkovskis (baleto šokėjas, Spragtukas)
Martynas Kavaliauskas (aktorius, Droselmajeris, Pelių karalius)
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro pučiamųjų kvintetas:
Karolina Daukšienė (fleita), Valerija Vitkauskaitė (obojus), Vilius Kalvėnas (klarnetas), Vytenis Matutis (valtorna), Robertas Šidiškis (fagotas)
Režisierė, choreografė, scenografijos koncepcijos autorė Jūratė Sodytė
Kaukių dailininkė Simona Kačinskaitė
Šviesų dalininkas Levas Kleinas
Bilietai 8 Eur
Aprašymas

Kalėdoms artėjant – muzikinė šokio pasaka

Koks būtų šv. Kalėdų laukimas be „Spragtuko“ muzikos? Ji nuskambės šių metų šventinės klasikos festivalyje „Salve Musica“. Visame pasaulyje mėgstamas Piotro Čaikovskio baletas „Spragtukas“, sukurtas pagal E. T. A. Hoffmanno pasaką „Spragtukas ir pelių karalius“, įkvepia kitus meninius projektus. Vienas tokių gimė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT). Tai 3–7 metų žiūrovams ir visai šeimai skirta muzikinė šokio pasaka „Mergaitės Marijos istorija“. Klaipėdos koncertų salėje ji bus parodyta gruodžio 7 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.

Pagrindinės pasakos veikėjos Marijos vaidmuo patikėtas balerinai Gabrielei Marčiukaitytei, Spragtuką vaidins Tomas Kratkovskis, Droselmajerį ir Pelių karalių – Martynas Kavaliauskas. Nuostabią muziką atliks ir savo personažus įkūnys LNOBT pučiamųjų kvintetas: Karolina Daukšienė (fleita), Valerija Vitkauskaitė (obojus), Vilius Kalvėnas (klarnetas), Vytenis Matutis (valtorna) ir Robertas Šidiškis (fagotas).

„Ši muzikinė šokio pasaka skiriama patiems mažiausiems žiūrovams, kuriems dar per sunku teatre išbūti visą ilgą „Spragtuko“ spektaklį. Jos idėja kilo penkiems teatro simfoninio orkestro muzikantams, susibūrusiems į LNOBT pučiamųjų kvintetą ir atlikusiems „Spragtuko“ siuitą. Jų muzikos instrumentai irgi taps šios pasakos personažais“, – projekto atsiradimo istoriją atskleidžia spektaklio režisierė ir choreografė Jūratė Sodytė. Kūrybinėje komandoje dirbo  kaukių dailininkė Simona Kačinskaitė bei šviesų dailininkas Levas Kleinas.

E. T. A. Hoffmanno pasaka „Spragtukas ir pelių karalius“ pasakoja apie mergaitę Mariją, kuri Kalėdų rytą randa ypatingą dovaną – Spragtuką, skirtą glaudyti riešutams. Iš tiesų jis yra užburtas princas, kuris gali atvirsti į žmogų tik nugalėjus Pelių karalių ir jeigu negražų Spragtuką pamils kilni mergaitė. Ar pavyks Spragtukui ir Marijai išsklaidyti piktų burtų kerus?

Spektaklis iš arti supažindina su baleto menu, kuris Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre karaliauja jau beveik 100 metų. Kasmet LNOBT trupę papildo jauni šokėjai, du iš jų – Gabrielė Marčiukaitytė ir Tomas Kratkovskis – tapo „Mergaitės Marijos istorijos“ pagrindinių vaidmenų atlikėjais. Prie didelės teatro scenos pripratusiems artistams šis projektas yra visai nauja patirtis. „Tikras iššūkis išlaikyti mažųjų žiūrovų dėmesį viso, nors ir trumpesnio, spektaklio metu. Tačiau buvau maloniai nustebintas, kai pamačiau tiek daug susidomėjusių ir įdėmiai spektaklį stebinčių žiūrovų,“ – sakė baleto šokėjas Tomas Kratkovskis.

Šokėjai scenoje vaidina ne vieni. Droselmajerį ir Pelių karalių įkūnija su publika bendraujantis aktorius Martynas Kavaliauskas, o spektaklio metu Marija sutinka įvairius personažus – spalvingas ir išraiškingas kaukes, kurias sukūrė Simona Kačinskaitė.

Ši pasaka skamba ypatingai, nes melodinga P. Čaikovskio muzika yra atliekama pučiamaisiais instrumentais. Kiekvienas iš jų – fleita, obojus, klarnetas, valtorna, fagotas – skamba kitaip, turi skirtingą tembrą, tad gali puikiai atskleisti skirtingų personažų charakterius.

LNOBT artistai laukia susitikimo su uostamiesčio publika. „Nepaprastai gera šokant matyti gražias, tokias nuoširdžias mažųjų žiūrovų reakcijas, drauge išgyventi patirtis spektaklio istorijoje,“ – sako balerina Gabrielė Marčiukaitytė. Spektaklis buvo suplanuotas vykti Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė, tačiau dėl didelio klausytojų susidomėjimo perkeltas į pagrindinę koncertinę sceną.

Informacija klausytojams
 • Informuojame, kad išpardavus visus bilietus, koncertas iš I a. fojė perkeliamas į salę. Į renginį bilietai parduodami su nepažymėtomis sėdimomis vietomis. Klausytojai turės galimybę vietas pasirinkti patys. Koncerto trukmė 50 min.
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.