Miuziklų vakaras

„Vasaros koncertų ciklas"

Renginio data: 2022 m. liepos 5 d.
Renginio laikas: 19.30 val. 
Renginio vieta: parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės
Renginio trukmė: 1 val.
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Dirigentas Derek Barnes (Jungtinė Karalystė)
Dalyvauja Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas:
Rimantė Agintaitė (I smuikas), Angelė Čiuberkienė (II smuikas), Auksė Kaziukaitienė (altas), Jurgis Karbauskas (violončelė)
Kęstutis Sova (saksofonas), Dmitirj Levencov (trimitas), Antanas Mileris (klarnetas), Valdas Surdokas (trombonas), Viačeslavas Krasnopiorovas (mušamieji), Deividas Skridaila (bosinė gitara), Vaidotas Rukas (elektrinė gitara), Mindaugas Putna (klavišiniai instrumentai) 
Programa: Andrew Lloyd Webber, Leonard Bernstein, George Gershwin ir kt. (Karolio Žioltikovo aranžuotės)

 

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Miuziklų vakaras po atviru dangumi

Vasaros vakarui puikiai tinka nuotaikinga miuziklų muzika, kurios melodijas niūniuoja visas pasaulis. Liepos 5 dieną, antradienį, 19.30 valandą kviečiame į Brodvėjų po atviru dangumi – Klaipėdos choro „Aukuras“ su bendraminčiais parengtą programą „Miuziklų vakaras“. Estradoje prie Klaipėdos koncertų salės vykstančiame renginyje kartu su klaipėdiečiais muzikais pasirodys pripažintas miuziklo žanro specialistas – dirigentas Derekas Barnesas (Jungtinė Karalystė). Klaipėdos choro „Aukuras“ atliekamiems kūriniams pritars Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas, pučiamųjų ir ritmo grupės. Koncertui specialiai sukurtos žinomų miuziklų fragmentų aranžuotės minėtai atlikėjų sudėčiai, tad muzika, kurią parašė Andrew Lloydas Webberis, Leonardas Bernsteinas, George‘as Gershwinas ir kiti, suskambės visiškai naujai!

Miuziklo pradininkai amerikiečiai prieš beveik šimtą metų pasirinko jiems priimtiną kalbėjimo būdą: lengvai suvokiama forma prabilti apie rimtus dalykus. Nors miuzikle svarbiausios yra melodingos dainos bei šokio scenos, tačiau neretai libretai atspindi rimtas socialines ir politines temas. Žanras ypatingas dar ir tuo, kad apjungia muziką, teatrą ir choreografiją, o atlikėjams keliami itin aukšti reikalavimai – jie turi būti puikūs dainininkai, aktoriai ir šokėjai viename asmenyje! Žiūrovai visame pasaulyje eina iš proto dėl scenos talentų, o klausydamiesi miuziklų muzikos patys įsivaizduoja save Brodvėjaus šlovės spinduliuose.

Derekas Barnesas yra laikomas pasaulinio lygio miuziklo žanro specialistu, aktyviai besireiškiančiu dirigento, kompozitoriaus, vokalo pedagogo, dainininko amplua. Šio koncerto priešistorė – jo vesti meistriškumo kursai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete, kuriame jau rengiami ir miuziklo atlikėjai. Juose apsilankę keli choro „Aukuras“ artistai buvo sužavėti D. Barneso profesionalumu ir panoro, kad dirigentas su jais paruoštų ir atliktų populiariausių miuziklų programą. Šiai idėjai įgyvendinti reikėjo žinomą muziką pritaikyti specialiai šio koncerto sudėčiai. „Vestsaido istorija“, „Porgis ir Besė“, „Boni ir Klaidas“, „Svynis Todas“, „Smuikininkas ant stogo“ – šių ir kitų miuziklų melodijas atpažinsite Karolio Žioltikovo sukurtose aranžuotėse.

Alfonso Vildžiūno vadovaujamo Klaipėdos choro „Aukuras“ atliekami kūriniai skamba įvairaus pobūdžio muzikiniuose renginiuose – nuo sakralinės rimties iki populiarios muzikos koncertų, tokių, kaip šis „Miuziklų vakaras“. Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu. „Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas. Jo koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

Miuziklų muzikos įspūdį sustiprins gausi chorui pritarsianti instrumentalistų grupė. Tai Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas: Rimantė Agintaitė (I smuikas), Angelė Čiuberkienė (II smuikas), Auksė Kaziukaitienė (altas), Jurgis Karbauskas (violončelė), taip pat Kęstutis Sova (saksofonas), Dmitirj Levencov (trimitas), Antanas Mileris (klarnetas), Valdas Surdokas (trombonas), Viačeslavas Krasnopiorovas (mušamieji), Aleksej Morozov (bosinė gitara), Vaidotas Rukas (elektrinė gitara) ir Martynas Šaulys (klavišiniai instrumentai).

Vasaros vakarų malonumas – gyvos muzikos koncertai po atviru dangumi. Kviečiame paklausyti populiarių miuziklų muzikos!

Informacija klausytojams
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • Esant lietingam orui, renginiai vyks Klaipėdos koncertų salės viduje.
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.