Muzikos virtuozai ir šedevrai

Renginio data: 2022 m. gegužės 19 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 2 val. (su pertrauka)
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
Solistas Alexander Paley (fortepijonas, JAV)
Programa: Edward Grieg, Gustav Mahler

Bilietai 18 Eur, 24 Eur
Aprašymas

Muzikos virtuozų ir šedevrų vakaras

Klaipėdos koncertų salėje gegužės 19 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą susirinkusios publikos laukia išskirtinis vakaras! Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, vėl koncertuos kartu su publikos numylėtiniu pianistu Alexanderiu Paley!

Savo talentu ir charizma abejingų nepaliekantis pianistas šiuo metu daug laiko praleidžia Vilniuje, tad Lietuvoje dar dažniau galima paklausyti jo atliekamų programų. Nepaisant to, kiek daug jo klausytumeisi, negali atsistebėti A. Paley’aus genijaus meistryste, nes jis kiekvieną kartą vėl gali nustebinti iš naujo.

Pripažintas fortepijono virtuozas pirmą kartą Klaipėdos koncertų salėje grojo lygiai prieš 17 metų – 2005-ųjų gegužę. Jis čia lankėsi įvairiais metų laikais, atliko įdomiausias programas tiek solo, tiek su kameriniais ansambliais ar orkestrais, su kuriais pasirodė kaip pianistas ir dirigentas. A. Paley pasirodymų Klaipėdos koncertų salėje skaičius jau priartėjo prie 40-ties! Tai vienas labiausiai uostamiesčio melomanų laukiamų atlikėjų, kurio muzikavimas įsimena visam gyvenimui.

„Klaipėdoje aš esu grojęs daugiausiai, nei kuriame kitame Lietuvos mieste“, – pripažįsta ir pats A. Paley. „Dėl to mano santykis su Klaipėdos koncertų sale ir jos publika yra labai ypatingas. Man visada patiko, kaip atsakingai čia sudaromas repertuaras. Mano beprotiškiausi sumanymai čia sulaukdavo pritarimo. Ypatingas įvykis buvo visų 27-ių Wolfgango Amadeuso Mozarto fortepijoninių koncertų atlikimas, kurį 2010–2012 metais įgyvendinome kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru. Jokioje kitoje pasaulio vietoje aš tokio grandiozinio projekto nesu įgyvendinęs.  Prieš tai su klaipėdiečių orkestru atlikome 6-is Johanno Sebastiano Bacho klavyrinius koncertus ir 2 Fryderyko Chopino fortepijoninius koncertus. Taip pat prisimenu ir Nikolajaus Rimskio-Korsakovo operos „Mozartas ir Salieri“ pastatymą, apie kurį seniai mąsčiau ir kuris čia įvyko 2013 metais. Tikiuosi, kad mūsų bendradarbiavimas išliks ir ateityje. Jau šį rudenį čia atvyksiu su naujai įkurtu kolektyvu „Paleasis“, kurio atsiradimui irgi gavau pritarimą“.

Koncertuojantis viso pasaulio koncertų salėse, kur kasmet surengia apie 80 koncertų, pianistas yra geidžiamas solistas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro programose. „Dievinu maestro Gintarą Rinkevičių. Per savo karjerą esu grojęs su gausybe įvairių dirigentų ir orkestrų, tačiau turiu pripažinti, kad taip gerai, kaip groti diriguojant maestro, nebuvo niekur“, – sako A. Paley. Jis paminėjo, kad 2023-aisiais bus 25 metai nuo tada, kai jie su G. Rinkevičiumi pirmą kartą pasirodė vienoje scenoje.

Koncerte Klaipėdoje A. Paley kartu su G. Rinkevičiaus diriguojamu LVSO atliks norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego koncertą fortepijonui a-moll – vieną populiariausių šio kūrėjo opusų ir kartu vieną žymiausių fortepijoninių kūrinių pasaulyje. Beje, E. Griegas jį parašė būdamas vos 24-erių.

Paley pasakoja: „E. Griego fortepijoninį koncertą nesu daug atlikęs per savo karjerą, tad dabar intensyviai repetuoju. Kūrinys labai gražus ir gerai žinomas, tačiau apaugęs atlikimo klišėmis. Susidariusi klaidinga nuomonė, kad jis nėra sudėtingas, nes dažnai jį groja jauni pianistai. Bet, mano manymu, ankstyvojo romantizmo kūrinius reikia atlikti labai atsakingai ir kūrybingai, jaučiant muzikos stilių“.

Antrojoje koncerto dalyje orkestras, diriguojamas maestro G. Rinkevičiaus, gros austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio IX-ąją simfoniją. Muzikologės Jūratės Katinaitės nuomone, G. Rinkevičius yra pirmasis Lietuvos maleristas, kurio dėka Lietuvoje prasidėjo G. Mahlerio kūrybos recepcijos istorija. Taip šio austrų kompozitoriaus kūriniai tapo neatskiriama LVSO repertuaro dalimi. G. Rinkevičiaus vadovaujamas orkestras yra ne tik atlikęs, bet ir įrašęs visus G. Mahlerio simfoninius kūrinius.

Nors G. Mahlerio IX simfonijoje visur minimas „atsisveikinimo“ motyvas, visos kitos nuotaikos ir būsenos veda toli nuo šio jausmo. Kaip rašo H. L. de la Grange, kūrinyje skamba intensyvi gyvenimo meilė ir karštligiška aistra, prasiveržianti nesuskaičiuojamais pasažais.

Kviečiame apsilankyti didžiųjų muzikos virtuozų ir šedevrų vakare!

Informacija klausytojams

Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus identifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.