„O/Modernt” sujungia sena ir nauja

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris"

Renginio data: 2022 m. balandžio 12 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. (su pertrauka)
Orkestras „O/Modernt” (Švedija)
Meno vadovas, dirigentas ir solistas Hugo Ticciati (smuikas, Jungtinė Karalystė–Švedija)
Programa: Hildegard von Bingen, Henry Purcell, Ludwig van Beethoven, Benjamin Britten, Arvo Pärt

Bilietai 18 Eur
Aprašymas

Orkestras iš Švedijos O/Modernt“ - išradingai sujungiantis senąją ir naująją muziką

Praeitis yra neišsemiamas įkvėpimo šaltinis bet kurios srities menininkams. Balandžio 12 dieną antradienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje vykstančio festivalio „Klaipėdos muzikos pavasaris“ rėmuose koncertuos orkestras iš Švedijos „O/Modernt“. Savo programose jis stengiasi kuo išmoningiau atskleisti meninius ryšius tarp to, kas sena ir nauja – laikui nepavaldžią meninę raišką.

Vadovaujami smuikininko bei dirigento Hugo Ticciati, dešimt kameriniame orkestre „O/Modernt“ griežiančių aukščiausio lygio stygininkų iš visos Europos atlieka eklektiškas, nekonvencionalias programas, kuriose dera viduramžių motetų aranžuotės, Bacho, Weberno ir „Metallica“ kūriniai. Orkestras dažnai bendradarbiauja su tokiais žinomais solistais kaip Evelyn Glennie, Stevenas Isserlis, Anne Sofie von Otter ir Nilsas Landgrenas, taip pat su kitais džiazo muzikantais, reperiais, choreografais, akmenų balansavimo entuziastais ir daugybe kitų įvairiausių sričių menininkų.

Per pastarąjį dešimtmetį orkestras užsitarnavo solidžią tarptautinę reputaciją kritikų itin palankiai įvertintais pasirodymais Londono „Wigmore Hall“, Berlyno „Konzerthaus“, Vienos „Musikverein“ ir Amsterdamo „Muziekgebouw aan ‘t IJ“. Tarp neseniai įvykusių ir būsimų orkestro pasirodymų galima paminėti koncertus Kelno ir Hamburgo Elbės filharmonijose ir Stokholmo „Berwaldhallen“.

Šio atvykimo į Lietuvą metu orkestras „O/Modernt“ koncertuos Klaipėdoje ir Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Beje, abiejų koncertinių įstaigų scenose 2017 metų žiemą klausėmės „O/Modernt“ styginių kvarteto ir pasaulinio garso škotų perkusininkės Evelyn Glennie muzikavimo. Klausytojai tąkart stebėjosi, kaip meistriškai ansamblis sugeba atverti styginių kvarteto potencialą ir atskleisti naujas jo muzikos erdves, plėsdamas žanro tradicijos ribas.

Įdomu, kad kūrybingasis H. Ticciati įkūrė ne tik minėtą styginių kvartetą, orkestrą, bet ir festivalį tuo pačiu pavadinimu. Renginys vyksta kasmet birželį „Ulriksdal“ rūmuose Stokholme. Tiek šiuo renginiu, tiek kita savo veikla H. Ticciati jau yra sulaukęs ypatingo publikos susidomėjimo. Smuikininkas griežia įvairiausią repertuarą nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Alfredo Schnittke's. Savo opusų jam yra paskyrę Erkki-Svenas Tüüras, Pēteris Vaskas, Svenas-Davidas Sandströmas, Judith Weir ir kiti kompozitoriai. H. Ticciati koncertuoja tokiose pasaulio salėse kaip „Carnegie Hall“ Niujorke, „Symphony Hall“ Čikagoje, „King's Place“ Londone, Šanchajaus Rytų meno teatras ir kt. Smuikininkas pasirodo su Bazelio, Mančesterio, Škotijos, Talino kameriniais orkestrais, „Kremerata Baltica“ ir, aišku, savo orkestru „O/Modernt“.

Ticciati taip pat garsėja intelektualiu požiūriu į muzikavimą, kurį sieja su literatūra, filosofija ir netgi meditacija. Kompozitorius Arvo Pärtas šį atlikėją apibūdino kaip žmogų, turintį retą sugebėjimą perteikti muzikos gelmę. Garsiojo estų kompozitoriaus muzika skambės ir būsimoje H. Ticciati bei jo kolektyvo programoje. Taip pat joje išgirsime XII a. viduramžių mistikės, krikščionių šventosios, kompozitorės, poetės Hildegardos von Bingen, XVII a. anglų kompozitoriaus Henry Purcello, Didžiojo Vienos klasiko Ludwigo van Beethoveno ir XX a. britų autoriaus, pianisto bei dirigento Benjamino Britteno kūrinius.

Kviečiame apsilankyti kūrybine išmone garsėjančio orkestro „O/Modernt“ koncerte!

 

Informacija klausytojams

Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.