Pavasario preliudas

Renginio data: 2022 m. kovo 29 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val.
Onutė Gražinytė (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)
Programa: Joseph Haydn, Fryderyk Chopin, Aleksandr Skriabin, Olivier Messiaen, Arvo Pärt,  Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
Bilietai 10 Eur
Aprašymas

„Pavasario preliudas“ su pianiste Onute Gražinyte

„Įžanga į pavasarį, spalvas, džiaugsmą, šviežumą, jausmų versmes“, – taip savo rečitalį pristato pianistė Onutė Gražinytė. Visa tai užkoduota koncerto programoje, kurioje susitiks fortepijonui kūrę įvairių epochų kompozitoriai. Jaukus vakaras su „Pavasario preliudu“ Klaipėdos koncertų salės I a. fojė klausytojų laukia kovo 29 d., antradienį, 18.30 val.

Pastaruoju metu vis ryškiau koncertų scenose žibanti, vis daugiau įtakingų kritikų įvertinimų ir profesionalų atsiliepimų sulaukianti pianistė Onutė Gražinytė nuolatos kviečiama koncertuoti reikšminguose šalies ir užsienio festivaliuose. Talentinga ir perspektyvi atlikėja yra dešimties tarptautinių konkursų laureatė.

Nuo pat gimimo muzikos pripildyta aplinka neabejotinai padarė įtaką Onutės Gražinytės profesijos pasirinkimui. Gražinių pavardėje užkoduotas ir įgimtas talentas: tėtis – choro dirigentas, mama – pianistė, sesuo – orkestro dirigentė. Skambinti fortepijonu O. Gražinytė pradėjo būdama penkerių metų. Pirmiausia namuose jai padėjo mama, vėliau atlikėja augo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Studijų pasirinkimas atvedė į Vokietiją – Hannoverio muzikos, teatro ir medijos akademiją bei Berlyno Hannso Eislerio muzikos akademiją.

Jaunoji pianistė reguliariai muzikuoja Lietuvoje, tačiau koncertuoti neretai keliauja ir į užsienio šalis. Yra aplankiusi Lenkiją, Šveicariją, Baltarusiją, Vokietiją, Prancūziją, Estiją, Italiją, Olandiją, Austriją, Daniją, Švediją ir kitas valstybes. Koncertines patirtis lydėjo žymūs Lietuvos ir užsienio orkestrai. Atlikėja aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir kaip kamerinių ansamblių narė.

Karjeroje pasiekimais išsiskyrė 2018 metai. Koncertuota dvejose prestižinėse salėse – Varšuvos filharmonijoje ir „Konzerthaus“ Berlyne. Tais pačiais metais „International Music Festival IMF Buxtehude, Altes Land and Harburg“ pianistei skyrė jaunosios atlikėjos prizą, kuris Onutės Gražinytės rečitaliams atvėrė duris į Vokietijos, Italijos ir net Kinijos koncertų sales.

Kitas reikšmingas įvykis – bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline filharmonija ir leidykla „Accentus Music“ 2020 metais išleista kompaktinė plokštelė „Lamentate“. Joje 85-ojo kompozitoriaus jubiliejaus proga įrašyta Arvo Pärto kūryba. Plokštelė sulaukė didelio užsienio kritikų dėmesio, pelnė aukščiausius įvertinimus įtakinguose muzikos žurnaluose.

Į Klaipėdos koncertų salę O. Gražinytė grįžta su rečitalio programa „Pavasario preliudas“. Joje skambės instrumentų karaliui fortepijonui skirti kūriniai, kuriuos parašė Josephas Haydnas, Fryderykas Chopinas, Aleksandras Skriabinas, Olivier Messiaenas ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Idėją rečitalio programoje sugretinti Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, Aleksandrą Skriabiną bei Olivier Messiaeną pianistei mestelėjo tėvelis – garsus choro dirigentas Romualdas Gražinis. O. Gražinytė pasakoja: „ji manyje surezonavo ir aš ją pabrandinau kelis mėnesius. Šiuos preliudus dėliojau ne pagal kompozitorius (t. y. Čiurlionis, tada Skriabinas ir pabaigoje Messiaenas), o pagal tonacijas, sugretinimus ar priešpastatymus, kurie sukūrė tam tikrą dramaturgiją. Šiuo nedideliu cikliuku labai džiaugiuosi ir tikiu.“

Pianistė atrado, kad pavasarišką programą vienija spalvų tema: „Čiurlionis buvo dailininkas, Skriabinas, girdėdamas garsus bei harmonijas, matė tam tikras spalvas, o Messiaenas prie visų ankstyvųjų preliudų pavadinimų yra parašęs ir konkrečius spalvinius komentarus. Šalia preliudų programoje priderinau jausminiai spalvingą Chopino muziką bei Haydno Sonatą As-dur, kuri yra tikras pavasarinis spindulėlis, tobula savo netobulumais ir man kažkuo labai barokiška“.

Kviečiame į spalvingą ir pavasario šviesos pilną koncertą „Pavasario preliudas“!

 

Informacija klausytojams
  • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.
  Nuolaidos
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

  Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

  • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
  • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
  • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
  • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
  • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
  • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

  Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

  • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
  • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
  • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems moksleiviams / studentams) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
  • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą, privaloma dėvėti respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m.)