Perkusijos peizažai

Festivalis „Permainų muzika"

Renginio data: 2022 m. rugsėjo 21 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. su pertrauka
Mušamųjų grupė „Giunter Percussion“:  Pavel Giunter, Sigitas Gailius, Andrius Rekašius (mušamieji)
Guntars Freibergs (mušamieji, Latvija)
Gleb Pyšniak (violončelė)
Programa: Iannis Xenakis, Tan Dun, Anatolijus Šenderovas

Bilietai 10 Eur, 14 Eur
Aprašymas

Šiuolaikiniai „Perkusijos peizažai“

Festivalis „Permainų muzika“ rugsėjo 21 d. trečiadienį, 18.30 valandą kviečia šiuolaikinės muzikos entuziastus kartu pabraidyti po įvairiaspalvius „Perkusijos peizažus“. Taip pavadintą programą atliks Pavelo Giunterio įkurtas ir vadovaujamas mušamųjų instrumentų ansamblis „Giunter Percussion“. Solo ir kartu su ansamblio perkusistais gros jų kolega iš Latvijos Guntaras Freibergas, anksčiau pasirodęs Klaipėdos koncertų salėje su ansambliu „Perpetuum Ritmico“. Solo violončelės partiją grieš klaipėdiečiams gerai pažįstamas violončelininkas Glebas Pyšniakas, prieš keletą metų dirbęs Klaipėdos kamerinio orkestro violončelių grupės koncertmeisteriu.

Ansamblis „Giunter Percussion“ gyvuoja jau 27 metus. Per tą laikotarpį buvo sugrota šimtai koncertų, pasirodyta prestižinėse salėse ir festivaliuose, pelnytas publikos bei muzikos kritikų pripažinimas Lietuvoje bei užsienyje. Žinomi kompozitoriai, sužavėti ansamblio profesionalumu,  skiria kūrinius „Giunter Percussion“, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu ir atsakomybe.

Įdomu, kad ansamblio sudėtyje šalia vadovo P. Giunterio gros du su mūsų uostamiesčiu susiję perkusistai – Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos absolventas Sigitas Gailius ir Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventas Andrius Rekašius.

Pirmoji „Perkusijos peizažų“ dalis kvies pabuvoti graikųprancūzų kompozitoriaus, teoretiko, architekto ir inžinieriaus Iannio Xenakio muzikos sferoje. Vienas žymiausių XX amžiaus II pusės muzikinio avangardizmo atstovų gerai žinomas kaip stochastinės ir žaidimų teorija paremtos elektroninės ir kompiuterinės muzikos kūrėjas. Stochastinės muzikos terminas jo muzikos koncepcijai buvo pritaikytas dėl ypatingai glaudaus jos ryšio su matematika. Kompozitorius savo muziką grindė matematine tikimybių teorija, kai pagal tam tikras tikimybes yra konstruojamos muzikos garsų sekos. Toks komponavimo metodas jam padėjo itin preciziškai ir apskaičiuotai valdyti garsų mases, nepalikti jokio atsitiktinumo. Remdamasis tiksliais matematiniais apskaičiavimais jis nustatydavo garso trukmes, aukštį, tempus, intervalus ir kitus muzikos kūrinio parametrus.

Šiemet pasaulis mini I. Xenakio gimimo 100-ąsias metines, tad P. Giunterio iniciatyva programoje suskambės trys šio kompozitoriaus opusai mušamiesiems instrumentams. Tai Rebonds A“ (solistas A. Rekašius), „Rebonds B“ (solistas G. Freibergas) ir Okho“ („Giunter Percussion“ ansamblio trio).

Po pertraukos persikelsime į visiškai kitokio skambesio oazę, kurioje mus apgaubs žydų kilmės lietuvių kūrėjo Anatolijaus Šenderovo ir JAV gyvenančio garsaus kinų autoriaus Tan Duno muzika.

Biblinės „Giesmių giesmės“ pagrindu sukurtas, kelionės į Izraelį įkvėptas A. Šenderovo opusas „Sulamitos giesmės“ sulaukė tokio populiarumo, jog kompozitorius pritaikė jį net 10 skirtingų atlikėjų sudėčių. Šįkart išgirsime kūrinio versiją violončelei ir perkusijos ansambliui.

Dunas save apibūdina kaip kompozitorių, „laisvai besisupantį ir plaukiojantį tarp skirtingų kultūrų“. Jo kūryba yra įkvėpta kinų teatro bei ritualų, todėl išsiskiria ypatingu skambesiu, sujungia rytietiškos ir vakarietiškos kultūrų elementus. Didžiausios sėkmės autorius sulaukė sukūręs muziką filmui „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“ (režisierius Ang Lee), už kurią pelnė Oskaro, Grammy ir BAFTA apdovanojimus.

Koncerto programą vainikuos T. Duno Elegija „Snow in June“ / „Sniegas birželį“. Tai yra koncertas violončelei ir 4 perkusininkų ansambliui. Jo įkvėpimo šaltinis – XIX a. kinų autoriaus drama, kurioje pasakojama apie moterį, nuteistą už nusikaltimą, kurio nepadarė.  Net  pati gamta verkia dėl šios neteisybės: moters kraujas nenukrenta į žemę, o kyla aukštyn, birželį iškrenta smarkus sniegas, tris metus užtrunka sausra. T. Duno Elegija violončelės ir perkusijos tonais dainuoja apie gailestį ir tyrumą, grožį ir tamsą. Ji skamba tarsi rauda visoms neteisėtoms aukoms.

Pasimėgaukime įvairiaspalve „Perkusijos peizažų“ programa Klaipėdos koncertų salėje!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.