Ritmo žaidimai III

„Vasaros koncertų ciklas"

Renginio data: 2022 m. liepos 13 d.
Renginio laikas: 11.30 val
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val.
Edukacinė programa vaikams (5-12 metų) ir jų tėveliams
Rugilė Latvėnaitė, Simonas Lunevičius (aktoriai)
Ingrida Spalinskaitė–Kurienė (mušamieji)
Programa: ritmo žaidimai su kūno perkusija, kūriniai mušamiesiems instrumentais

 

Bilietai 6 Eur
Aprašymas

„Ritmo žaidimai III“ – smagus renginys vaikams

Klaipėdos koncertų salės organizuojamo Vasaros koncertų ciklo renginiuose labai laukiami ir vaikai. Liepos 13 dieną, trečiadienį, 11.30 ir 18.00 valandomis šalia įstaigos esančio parko estradoje vyks jiems skirta edukacinė programa „Ritmo žaidimai III“. Joje susijungs dvi meno rūšys – muzika ir teatras. Pastarajam atstovaus aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Simonas Lunevičius, suteiksiantys programai žaismingumo, patrauklumo ir suprantamumo. Kartu su perkusininke Ingrida Spalinskaite-Kuriene jie supažindins mažuosius klausytojus su mušamaisiais instrumentais, atskleis ryškiausias jų savybes. Vaikai bus skatinami aktyviai dalyvauti renginyje, pritarti atlikėjams ir išreikšti save. Siekiama, kad išbandę instrumentus, pažinę ritmą jie norėtų patys muzikuoti, geriau suprastų ir pamėgtų muziką.

„Ritmo žaidimai“ – tai tęstinė Klaipėdos koncertų salės edukacinių renginių serija, kurios pirmasis koncertas įvyko 2018 metais festivalio „Permainų muzika“ metu ir tapo nauja tradicija. Vasaros koncertų cikle kartojama trečioji programa, pritaikyta skambėjimui atviroje erdvėje, o štai rudenį, spalio pradžioje, turėsime galimybę išgirsti naują – penktąją edukacinių renginių serijos programą.

Trečiųjų „Ritmo žaidimų“ tema nagrinės ritmo pokyčius metuose, kai po vasaros ateina ruduo, o po jo – žiema ir taip toliau. Ritmas yra muzikos pagrindas, todėl vaikams reikalinga suteikti pradines žinias, kurios jiems atvertų kelią į begalinį mus supančių garsų pasaulį: kokie garsai, ritmai skamba kasdienėje aplinkoje, gamtoje, keičiantis metų laikams. Programoje naudojami lietuvių poetų eilėraščiai, kurie yra ritmingi ir lengvai įsimenami. Pagal juos kuriami skirtingi vaidybiniai etiudai persipins su spalvingais, dėmesį patraukiančiais kūriniais mušamiesiems instrumentams.

Visų „Ritmo žaidimų“ programų pagrindinė ašis yra talentinga jaunosios kartos kūrėja Rugilė Latvėnaitė, Klaipėdos jaunimo teatro aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto pedagogė. Pasak Rugilės, „kurdami šią programą norėjome, kad vaikai kuo daugiau patys įsitrauktų į bendrą veiklą, dėl to galima sakyti, jog „Ritmo žaidimų“ metu jie ne tik patys žaidžia, bet ir kuria kartu su aktoriais bei perkusiste. Parinkome tokius kūrinius, kurie skambėtų patraukliai vaikams, kad jie, klausydamiesi garsų, atrastų, kur juos girdi savo aplinkoje. Šis koncertas yra labai smagus, vaikų ir tėvelių reakcijos kiekvieną kartą būna skirtingos, todėl mes, aktoriai, džiaugiamės galėdami improvizuoti. Labai lauksime visų koncerte!“

Perkusininkė Ingrida Spalinskaitė-Kurienė dažnai lankosi vaikams skirtuose renginiuose su dukryte Matėja. Iš asmeninės patirties ji geriausiai žino, kokia muzika labiausiai tinka ir patinka vaikams. Ingrida pasakoja: „Ritmo žaidimai III“ – staigmenų ir netikėtumų pilnas teatralizuotas koncertas įtrauks jus groti drauge su atlikėjais tais instrumentais, kuriuos atsineši į koncertą pats to nežinodamas! Taip pat jo dėka apsilankysi mėnulyje, sužinosi, kodėl ledų popierėliai yra labai geras daiktas, ką galima veikti šaltais rudens vakarais… Ir išmėginsi kartu su manimi perkusininko specialybę! Kas tai? Išeisi tikrai daug sužinojęs!“

_______

Šiandien vyksiančios teatralizuotos programos visai šeimai „Rimto žaidimai III" keliasi į KKS I a. fojė. Dėl lietingų oro sąlygų lauksim klausytojų 11.30 ir 18.00 valandomis koncertų salėje!

Informacija klausytojams
 • Šiandien vyksiančios teatralizuotos programos visai šeimai „Rimto žaidimai III" keliasi į KKS I a. fojė. Dėl lietingų oro sąlygų lauksim klausytojų 11.30 ir 18.00 valandomis koncertų salėje.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • Esant lietingam orui, renginiai vyks Klaipėdos koncertų salės viduje.
 • Vaikai iki 2 m. į koncertą įleidžiami nemokamai.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.