ATŠAUKTAS | Vortex Temporum

ATŠAUKIAMA PROGRAMA DĖL ATLIKĖJO LIGOS
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Šiuolaikinės muzikos ansamblis Synaesthesis
Vytenis Gurstis (fleitos), Artūras Kažimėkas (klarnetai), Diemantė Merkevičiūtė (smuikas), Monika Kiknadzė (altas), Gunda Baranauskaitė (violončelė), Marta Finkelštein (fortepijonas)
Dirigentas Karolis Variakojis
Programa: Dominykas Digimas (Kristijono Dirsės vaizdo projekcija), Sylvain Marty, Regis Campo, Gérard Grisey
Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Prancūziškas garsovaizdis pagal ansamblį „Synaesthesis“

 

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ jau spėjo tapti laukiamu festivalio „Permainų muzika“ svečiu. Šįkart Karolio Variakojo diriguojamo kolektyvo programoje „Vortex Temporum“ pagrindinis dėmesys koncentruojamas į prancūzišką garsovaizdį. Koncertas Klaipėdos koncertų salėje įvyks spalio 7 dieną, trečiadienį, 18.30 val.

Aštuonerius metus gyvuojantis Vilniaus miesto ansamblio vardą ir paramą užsitikrinęs „Synaesthesis“ vykdo aktyvią koncertinę veiklą, prisistatydamas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių publikai. Nuo pat susibūrimo ansamblis siekė atlikti pačią naujausią, XXI amžiuje sukurtą, įvairių šalių kompozitorių kūrybą. Jo profesionalumas, atvirumas įvairioms meno sintezės formoms, nuoširdumas atliekant įvairaus pobūdžio akademinius bei eksperimentinius kūrinius traukia ir žavi klausytojus. Tuo klaipėdiečiai prieš porą metų įsitikino debiutinio vilniečių kolektyvo pasirodymo KKS metu.

„Ansamblio spiritus movens Karolis Variakojis sugebėjo ne tik suburti atlikėjus, pasišventusius šiuolaikinei muzikai, bet ir juos taip įkvėpti, kad koncertų metu ansamblio energija, atrodo, veržiasi per kraštus,“ – rašė kompozitorius Mindaugas Urbaitis. Šių metų programą atliks Vytenis Gurstis (fleitos), Artūras Kažimėkas (klarnetai), Diemantė Merkevičiūtė (smuikas), Monika Kiknadzė (altas), Gunda Baranauskaitė (violončelė), Marta Finkelštein (fortepijonas) ir Karolis Variakojis (dirigentas).

Pirmoji koncerto dalis prasidės nuo lietuvių kompozitoriaus Dominyko Digimo garsinės kelionės, akompanuojamos režisieriaus Kristijono Dirsės Paryžiaus vaizdinės kompozicijos, toliau bus keliaujama per spalvingą prancūzų kūrėjų Sylvain Marty ir Régis Campo garsinę vaizduotę. Antroji dalis mus panardins į monumentalų  Gérard‘o Grisey opusą „Vortex Temporum“.

„Išgirsti Grisey'aus muziką reiškia leistis į garsinius nuotykius, kurie jūsų ausis pakeis amžiams“, – kadaise taip apie vieno įtakingiausių XX a. kompozitorių, prancūzų spektralisto Gérardo Grisey muziką rašė „The Guardian“. Tuo pačiu metu neapdirbtas ir ištobulintas, griežtai struktūruotas, tačiau pilnas laukinės energijos – toks yra šio kompozitoriaus opus magnum, trijų dalių jaudinanti kelionė garsu„Vortex Temporum“ fortepijonui, styginiams ir pučiamiesiems. Kūrinys – savotiškas kompozitoriaus testamentas, garso ir laiko formatų meditacija, kurios pradinis, sunkiai atpažįstamas motyvas pasiskolintas iš Maurice'o Ravelio „Dafnio ir Chlojės“. Dar Šv. Augustinas, vienas įtakingiausių ankstyvosios Krikščionybės filosofų, yra rašęs, kad laikas pats save įrodo tol, kol kažkas imasi bandyti jį įžodinti. „Vortex temporum“ Grisey laiką paverčia materialia medžiaga, kartu tyrinėdamas garso – fizikinio fenomeno – elgsenas erdvėje. Grisey šiame kūrinyje molekulių judėjimą – garso medžiagą – paverčia suvokiama, ją analizuodamas trimis skirtingomis skalėmis: žmogaus akimis, per molekulinį mikroskopą, arba atitoldamas, tarsi per teleskopą, ką pats kompozitorius vadina „žmonių, vabzdžių ir banginių laiku“.

Kviečiame į garsinę kelionę su šiuolaikinės muzikos ansambliu „Synaesthesis“!

Informacija klausytojams

Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami.

Renginiuose būtina dėvėti apsaugos priemones – veido kaukes ar respiratorius (išskyrus mažamečius vaikus edukaciniuose projektuose).

Temperatūra klausytojams bus matuojama prie bilietų kontrolės.

Festivalio renginiams parduodami bilietai su nežymėtomis vietomis sėdėti. Renginio metu tarp klausytojų bus išlaikyti visi būtini saugumo reikalavimai. Atvykus į koncertą, maloniai Jus palydėsime iki Jūsų vietos. Šeimos nariai turės galimybę sėdėti greta.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus neįleidžiami (išskyrus edukacines programas vaikams).

Bilietų grąžinimas
Bilietus įsigijusiems internetu (išskyrus Nordea) pinigai bus grąžinti į tą pačią sąskaitą iš kurios buvo atliktas mokėjimas. Pinigai bus pervesti iki 2020 metų spalio 15 dienos.
 
Pirkę kasose arba internetu ir atsiskaitę Nordea, prašome kreiptis el. paštu: info@bilietai.lt ir atsiųsti užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/file/id/43766.