Šventasis šydas

Festivalis „Permainų muzika"

Renginio data: 2022 m. rugsėjo 22 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val.
„Baltic Solo Choir”
Meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas
Motiejus Bazaras (fortepijonas)
Elena Daunytė (violončelė)
Programa: Eric Whitacre 

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

„Baltic Solo Choir“  debiutinėje programoje – ypatingas Erico Whitacre‘o kūrinys

Lietuvoje gimė naujas vokalinis ansamblis, kurio debiutinė programa skambės festivalyje „Permainų muzika“. Dirigento Egidijaus Kavecko suburtas „Baltic Solo Choir“ klausytojams paruošė ypatingą kūrinį – prestižinio Grammy apdovanojimo laureato Erico Whitacre‘o kompoziciją „Šventasis šydas“. Ją dainininkai Klaipėdos koncertų salėje atliks rugsėjo 22 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą. Choro skambesį papildys jaunosios kartos atlikėjų Elenos Daunytės (violončelė) ir Motiejaus Bazaro (fortepijonas) instrumentinis pritarimas.

Pasak E. Kavecko, „Baltic Solo Choir“ – tai unikalus ir naujas Lietuvoje ansamblis, apjungiantis išimtinai vokalo specialybę studijuojančius arba jau baigusius dainininkus, todėl kiekvienas jo dalyvis įneša savo unikalų indėlį į grupės tembrinių spalvų derinį. Klaipėdos publikai pasiseks pamatyti kolektyvo kūrybinės veiklos pradžią, kuri, tikėtina, nuties kelią į daug žadančią ateitį Lietuvoje ir užsienyje.

Naujo ansamblio sėkme labai tiki jį subūręs dirigentas Egidijus Kaveckas, kuris jau yra sukaupęs didelę patirtį vadovaudamas kitiems kolektyvams (choras „Bel Canto“, ansamblis „Lietuva“ ir kiti), paruošęs daug įspūdingų programų. Choro dirigento kelią jis pasirinko mokydamasis Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje E. Kaveckas įgijo chorinio dirigavimo magistro laipsnį, apsigynė daktaro disertaciją.

Dirigentas pripažįsta, kad amerikietis Ericas Whitacre‘as yra vienas jo mėgstamiausių kompozitorių. E. Kaveckas dažnai į koncertines programas įtraukia jo kūrinius, o pats kompozitorius jau ne kartą viešėjo Lietuvoje. Šią pavardę žino visas muzikos pasaulis – E. Whitacre‘s neabejotinai yra vienas populiariausių šių laikų kompozitorių ir dirigentų, labai populiarus tarp chorinės muzikos entuziastų.

„Šventasis šydas“ („The Sacred Veil“) – tai naujausias Erico Whitacre‘o 12 dalių kūrinys mišriam chorui, violončelei ir fortepijonui, pasakojantis gyvenimo, meilės ir netekties istoriją. Teksto autorius – poetas Charlesas Anthony Silvestri. Jam kūrybinis bendradarbiavimas su artimu bičiuliu E. Whitacre tapo reikšminga dvasinio gijimo kelionės dalimi, kai po skaudžios netekties teko susirinkti save iš šipulių. Išgyvenęs jaunos žmonos mirtį, po kurio laiko poetas suvokė, kad „mirusieji nepražūva – jų kelionė tęsiasi. Šydas labai plonas. Jie stovi taip arti, štai ten – tik kitoje amžinybės pusėje.“

„Tai giliausias ir asmeniškiausias darbas iš visos mano poezijos bei intensyviausias iš visų mano kūrybinių kelionių. Visi kenčiame, prarandame, o gedėdami visi trokštame katarsio ir užbaigos. Sunkiai dirbant ir laikui bėgant senos žaizdos užsitraukia, bet lieka randai – galingi talismanai, įrodymas, kad mylėjome ir tebemylime tuos, kurių netekome,“ – sako poetas.

„Šventasis šydas“ – tai proga sustoti ir permąstyti vertybes, svarbias kiekvienam iš mūsų. Pasinaudokime ja, paklausykime ypatingo kūrinio.

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.