Tango siuita saksofonams ir orkestrui (IŠPARDUOTA)

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Ástoro Piazzollos 100-mečiui
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Saksofonų kvartetas SIGNUM (Vokietija):
Blaž Kemperle (sopraninis saksofonas), Hayrapet Arakelyan (altinis saksofonas),
Alan Lužar (tenorinis saksofonas), Guerino Bellarosa (baritoninis saksofonas)
Dirigentas Modestas Barkauskas
Programa: Manuel de Falla, Ástor Piazzolla, Alberto Ginastera, Arturo Márquez, Gerónimo Gimenez

Bilietai 18 Eur
Aprašymas

„Tango siuita saksofonams ir orkestrui“ žada aistringą šokį ausims

Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“ toliau vilioja šaltus gruodžio vakarus jaukiai praleisti Klaipėdos koncertų salėje. Čia gruodžio 16 d., ketvirtadienį, 18.30 val. vyks koncertas „Tango siuita saksofonams ir orkestrui“. Turbūt perskaitę jo pavadinime žodį tango, dauguma pagalvojote apie Ástorą Piazzollą? Ir jūs esate visiškai teisūs: garsaus argentiniečių kūrėjo „Tango siuita“ saksofonų kvartetui ir styginių orkestrui bus svarbiausias šio intriguojančio koncerto akcentas! Kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru jį atliks saksofonų kvartetas „Signum“ iš Vokietijos. Modesto Pitrėno vadovaujamam orkestrui šįkart diriguos jo bendravardis maestro Modestas Barkauskas.

Įžymiojo tango nuevo pradininko Á. Piazzollos kompozicijos yra pagrįstos džiazo ir klasikinėmis formomis. Jos sukūrė ne tik visiškai naują harmoninį ir ritminį žodyną, bet ir ryškų muzikinių emocijų pasaulį, o aistringąjį šokį iš vakarėlių ar klubų perkėlė į koncertų sales. Nors praėjo jau 100 metų, Piazzollos muzika kiekvienam žmogui nepaliauja būti artima savastimi.

Saksofonų kvartetas „Signum“ jau trečią kartą atvyksta į Klaipėdą, kur turi nemažai savo gerbėjų. „Keturi saksofonininkai, kurie sugeba įsiūbuoti pastatus“, – taip apie ansamblį rašė „Hamburger Abendblatt“. 2006 metais Kelne susibūręs kvartetas laimėjo keletą konkursų, pasirodė „Carnegie Hall“ Niujorke, o Europos koncertų salių organizacijos (ECHO) įteiktas „Kylančios žvaigždės“ apdovanojimas jiems atvėrė kelius į daugelį kitų prestižinių scenų, tarp jų – Londono „Barbican Centre“, Vienos „Konzerthaus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Briuselio „Palais des Beaux-Arts“, Lisabonos „Gulbenkian“, Hamburgo „Elbphilharmonie“, Sankt Peterburgo ir Varšuvos filharmonijose, Berno „Paul Klee Zentrum“ ir kitose. „Signum“ taip pat koncertavo garsiuose festivaliuose, tarp jų – „Beethovenfest“ Bonoje, „Bachwoche“ Tiuringijoje, „Musikfest“ Brėmene, Šlėzvigo-Holšteino, Reingau, Bad Kisingeno, surengė koncertinius turus Austrijoje, Italijoje, Bulgarijoje, Pietų Korėjoje.

Kvartetas nuolat ieško naujų idėjų ir novatoriškų meninių sprendimų. Jų eksperimentinį universalumą atspindi įdomios programos ir unikalios aranžuotės. „Signum“ kolektyvo nariai – Blaž Kemperle (sopraninis saksofonas), Hayrapet Arakelyan (altinis saksofonas), Alan Lužar (tenorinis saksofonas) ir Guerino Bellarosa (baritoninis saksofonas). Grodamas nepaprastai lengvai ir dažniausiai be natų, „Signum“ kūrybiškai papildo savo pasirodymus sceniniu judesiu ir instrumentinio teatro elementais.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras – vienas prestiziškiausių Lietuvos muzikos kolektyvų, kurio interpretacinį braižą ilgus metus formavo dabartinis orkestro garbės dirigentas Juozas Domarkas. Kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Lietuvoje, dažnai gastroliuoja užsienyje. Orkestrui yra dirigavę istorinės asmenybės ir pasaulinio garso batutos meistrai, o sukauptame repertuare – tiek praėjusių epochų oratorinio bei simfoninio žanro kūriniai, tiek moderni šiuolaikinė muzika, kurios kontekste išsiskiria solidžios lietuvių kompozitorių partitūros.

Tarptautinių dirigentų konkursų ir „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas M. Barkauskas yra Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas. Graži kūrybinė partnerystė dirigentą sieja ir su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos bei Klaipėdos kameriniais orkestrais. M. Barkauskas taip pat diriguoja operų ir baletų spektakliams Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto bei Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatruose.

Diriguojant M. Barkauskui, šioje LNSO programoje taip pat skambės dviejų baletų muzika. Tai Manuelo de Fallos Siuita Nr. 1 iš baleto „Trikampė skrybėlė“ ir Alberto Ginasteros šokiai iš baleto „Estansija“, kuris šiandien laikomas bene populiariausiu Argentinos kompozitoriaus kūriniu.

Programa „Tango siuita saksofonams ir orkestrui“ tikrai žada aistringą šokį ausims! Ateikite ir patys tuo įsitikinsite!

Informacija klausytojams
  • Atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems asmenims) būtina turėti galiojantį Galimybių pasą;
  • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Temperatūra bus tikrinama bilietų kontrolierių;
  • Lankytojai, pirkę bilietus kasoje, bus registruojami prieš koncertą;
  • Dėl Galimybių paso ar kitų reikalingų dokumentų patikrinimo, gali susidaryti spūstys, todėl lankytojai prašomi į koncertą atvykti anksčiau;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.
Vaizdo įrašas

Asociatyvus vaizdo įrašas.