Užmirštos dainos

Renginio data: 2022 m. birželio 3 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val.
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja liaudies instrumentų orkestro „Trimitatis“ instrumentinė grupė
Vadovas Anatolijus Tumanovas
Programa: Jonas Tamulionis, Algirdas Martinaitis, Nijolė Sinkevičiūtė, Vytautas Miškinis, Vaclovas Augustinas

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

(Ne)Užmirštos lietuviškos dainos 

Chorinės muzikos mėgėjai birželio 3 d., penktadienį, 18.30 valandą kviečiami į Klaipėdos koncertų salę paklausyti Klaipėdos choro „Aukuras“ atliekamos lietuvių autorių kūrinų programos „Užmirštos dainos“.  

Ją sudaręs ir diriguosiantis šio kolektyvo meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas pasakoja: „Dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Lietuvos chorai aktyviai dalyvaudavo tarptautiniuose chorų konkursuose. Į konkurso programą reikėdavo įtraukti šiuolaikinį savo šalies kompozitoriaus kūrinį. Lietuvos kompozitoriai tuo laikotarpiu kūrė nemažai chorinės muzikos. Tai buvo Jonas Tamulionis, Algirdas Martinaitis, Nijolė Sinkevičiūtė, Vytautas Miškinis, Vaclovas Augustinas ir kiti autoriai. Kompozicijos, kuriamos chorų konkursams, yra pakankamai sudėtingos, ne visiems chorams įmanoma jas atlikti, todėl po kurio laiko jos užsimiršo. Tačiau tai yra chorinės muzikos pakilimo laikotarpio kūriniai, verti prisiminti ir skambėti koncertų salėse“. 

Klaipėdos koncertų salėje reziduojantis choras „Aukuras“ susikūrė 1993 metais. Kolektyvas yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas. Dauguma šių konkursų buvo laimėti aukščiau minėtu laikotarpiu, kuris sutapo su pirmaisiais atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės metais ir pasižymėjo svariais tiek chorinės muzikos kūrybos, tiek atlikimo pasiekimais tarptautiniu mastu. 

Lietuvių kompozitorių kūryba yra vienas prioritetinių „Aukuro“ repertuaro formavimo aspektų. Dalis koncerte skambėsiančių kūrinių įrašyta kolektyvo kompaktinėje plokštelėje, kuri buvo išleista 2005 metais.  

Gausiai šiuolaikinės lietuviškos chorinės muzikos aruodą užpildo Jono Tamulionio kūrybos derlius, kuriame yra net 159 kūriniai. Jis daug rašo ne tik lietuvių ar lotynų kalbomis, bet ir ispaniškai. Virtuoziški, efektingi, linksmi ir dažnai labai greiti konkursiniai jo opusai chorams tapo autoriaus vizitine kortele. Kita vertus, kompozitorius stengiasi nenukrypti nuo aukso vidurio, jo žodžiais tariant, nei padauginant sacharino, nei pasmerkiant nesugrojamą ar neišklausomą muziką dūlėti stalčiuje. 

„Aukuras“ koncerte atliks  J. Tamulionio kūrinius Ite, musica est!“ ir „Namų psalmės“, kurių teksto autorius – garsus lietuvių poetas Justinas Marcinkevičius. 

Žymaus choro dirigento, kompozitoriaus ir pedagogo Vytauto Miškinio kūrybos sąraše rasime net 160 kompozicijų įvairių sudėčių chorams. Nemažą jo kūrybos dalį sudaro dainos vaikams tam turėjo įtakos ilgametis V. Miškinio darbas su Ąžuoliuko choru.  

Aukuro programoje suskambės ir viena žinomiausių V. Miškinio chorinių kompozicijų Cantate Domino“. Internete galime rasti daugybę vaizdo įrašų, kur ją atlieka įvairių šalių choriniai kolektyvai.  

Gausi ir įvairi Algirdo Martinaičio chorine kūryba. Didžioji jos dalis sukurta pagal kompozitoriaus brolio, poeto Marcelijaus Martinaičio arba Šventojo rašto tekstus. Lietuviško folkloro intonacijos, paprastos, bet raiškios melodijos puikiai perteikia poetinį vaizdinių grožį ir prasmių gelmę. „Aukuro“ interpretacijoje išgirsime A. Martinaičio kūrinį Sanctus“.  

Nijolė Sinkevičiūtė savo choriniais opusais dažnai išplečia žanro ribas, smulkias miniatiūras jungdama į ciklus, kurdama minispektaklius su individualizuotomis choristų partijomis. Koncerte atliekamo kūrinio Carpe diem tekstui autorė panaudojo lotyniškas sentencijas, o kompozicija Žydi akmenys ir medžiai parašyta pagal Vlado Braziūno eiles.  

Atlikėjų ir klausytojų pamėgtoje Vaclovo Augustino chorinėje kūryboje dominuoja terciniai sąskambiai, ritmika ir melodika glaudžiai siejasi su teksto fonetika ir semantika. Ypatingai subtilūs ir prasmingi yra šio kūrėjo opusai, parašyti lietuvių liaudies dainų tekstais ar melodijų motyvais. Vienas tokios kūrybos pavyzdžių – koncerte atliekama originali jo chorinė kompozicija Treputė martela. Suskambės ir V. Augustino Sonetas“ („Tu man graži kaip vasaros diena“). Pagal W. Shakespeare'o tekstą sukurto Soneto premjerą prieš kelis metus Klaipėdos kariliono festivalyje taip pat dainavo „Aukuras“, diriguojamas autoriaus. 

Paskutinę minutę į koncerto programą buvo įtrauktas Jeronimo Kačinsko „Beržas“ ir Donato Zakaro „Vakar ir visados“. Atliekant kelis kūrinius chorui pritars liaudies instrumentų orkestro Trimitatis instrumentinė grupė (vadovas Anatolijus Tumanovas).  

Apsilankykite neužmirštamos lietuviškos chorines muzikos koncerte! 

Informacija klausytojams

Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus identifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.