Vakaras su Philipu Glassu

Festivalis „Permainų muzika"

Renginio data: 2022 m. rugsėjo 28 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 
Jurgis Karnavičius (fortepijonas)
Donatas Bielkauskas (vaizdo projekcija)
Programa: Philip Glass
Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Audiovizualinis vakaras su Philipu Glassu

Per daug metų ištobulintas kūrybos braižas ir patyrusio meistro atlikimas – šiomis savybėmis pasižymės festivalio „Permainų muzika“ koncertas „Vakaras su Philipu Glassu“. Pianistas Jurgis Karnavičius atvyksta į Klaipėdą atlikti žymaus šių dienų amerikiečių kompozitoriaus Philipo Glasso muziką. Jai kontrapunktu atsilieps specialiai sukurtos klaipėdiečio Donato Bielkausko vaizdo projekcijos. Hipnotizuojančio minimalistinio skambesio vakaras vyks rugsėjo 28 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

Ph. Glassą, kuriam šių metų pradžioje sukako 85-eri, jau galime vadinti gyva muzikos legenda. Jis dažnai įvardijamas kaip bene garsiausias visų laikų JAV kompozitorius. Šią pavardę, tikėtina, žino net ir nesidomintys šiandienos kompozitorių muzika, jo kūrybos gerbėjų rastume visame pasaulyje. Internete daugelis Ph. Glasso kūrinių buvo perklausyti milijonus kartų. Tačiau net pats tobuliausias įrašas niekada neatstos gyvo koncerto įspūdžio, kai muzika tiesiogiai susitinka su savo klausytoju.

Ph. Glasso kūrybos stilius apibūdinamas minimalizmo terminu, tačiau jis pats save vadina „repetityvinių struktūrų muzikos“ kompozitoriumi ir priskiria prie klasikinio tipo kūrėjų, pabrėždamas, kad mokėsi harmonijos ir kontrapunkto bei studijavo tokių kompozitorių, kaip Schubertas, Bachas ir Mozartas, partitūras.

Įdomu, kad Ph. Glasso giminės šaknys susijusios su Lietuva – jis gimė žydų išeivių iš Lietuvos šeimoje. Užaugęs studijavo Čikagos universitete ir garsiojoje The Juilliard School Niujorke. Vėliau išvyko į Europą ir mokslus tęsė Paryžiuje pas legendinę kompozicijos pedagogę Nadia Boulanger, bendradarbiavo su sitaro virtuozu bei kompozitoriumi Ravi Shankaru. Grįžęs į Niujorką jis įkūrė Philip Glass Ensemble, su kuriuo daug metų koncertavo visame pasaulyje. Ph. Glassas ne kartą buvo atvykęs į Lietuvą, kur jo pasirodymai sutraukdavo pilnutėles Vilniaus sales.

Koncerte „Vakaras su Philipu Glassu“ išgirsime ypatingą jo kūrinių rinkinį. Ph. Glasso 20 etiudų fortepijonui galime vadinti XXI amžiaus klasika. Rašydamas juos kompozitorius siekė ne tik išnagrinėti tempų, muzikinių tekstūrų ir fortepijoninių technikų atspalvius, bet ir pats tapti geresniu pianistu. Minimaliomis priemonėmis kuriamos skirtingos etiudų nuotaikos ir charakteriai klausytojui atskleidžia savotišką kompozitoriaus autoportretą. Visas etiudų ciklas trunka beveik 2,5 valandos, tad šiame koncerte nuskambės Pirmoji knyga – 10 etiudų.

Brandaus kompozitoriaus kūrybą interpretuos taip pat didelę patirtį sukaupęs atlikėjas. Tai – vienas žymiausių vyresnės kartos lietuvių pianistų Jurgis Karnavičius. Kaip Ph. Glassas įkvepia daugybę kitų kūrėjų, taip J. Karnavičius yra didelis autoritetas jaunesniems: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius 9 metus vadovavo šios aukštosios mokyklos Fortepijono katedrai, išugdė daugiau kaip 50 jaunųjų pianistų.

Karnavičius buvo vienas pirmųjų lietuvių, pelniusių apdovanojimus prestižiniuose tarptautiniuose pianistų konkursuose (R. Schumanno Zwickau mieste, L. van Beethoveno Vienoje ir kt.). Šalia aktyvios solinės veiklos J. Karnavičius groja kamerinę muziką, akompanuoja dainininkams. Pianisto repertuaro branduolį sudaro Vienos klasikų ir romantizmo atstovų kūryba, ypač jis domisi prancūzų autorių muzika. Būdamas itin reiklus sau, pianistas nelepina klausytojų dažnais koncertais ar gausybe įrašų, ilgai brandina kūrybinius sumanymus, leisdamas laikui maksimaliai paveikti atliekamą muziką ir suformuoti turtingiausią jos keliamų emocijų spektrą.

Minimalistinė Ph. Glasso kūryba yra labai vaizdinga, ją mėgsta kino kūrėjai ir žiūrovai. Vieni garsiausių kompozitoriaus opusų parašyti būtent didiesiems ekranams. Šio koncerto intriga – specialiai „Vakarui su Philipu Glassu“ sukurtos įvairialypiais talentais garsėjančio menininko D. Bielkausko vaizdo projekcijos, kurias stebėdami klausytojai pasiners į unikalią audiovizualinę patirtį.

Kviečiame praleisti vakarą su magišką atmosferą kuriančia Ph. Glasso muzika!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.