Vasaros baladės

„Vasaros koncertų ciklas"

Renginio data: 2022 m. liepos 22 d.
Renginio laikas: 19.30 val. 
Renginio vieta: parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius  (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Solistai: Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Mindaugas Rojus (baritonas)
Programa: Jan Magne Førde, Dainius Pulauskas, Andrius Kulikauskas, Rimantas  Giedraitis, Jeroslavas Cehanovičius ir kt. (Rimanto Giedraičio aranžuotės) ir kt.

 

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Vasaros baladės po atviru dangumi

Vasaros vakarais norisi dainuoti arba klausytis profesionalų balsų. O jeigu dar pridėtume varinius pučiamuosius? Liepos 22 dieną, penktadienį, 19.30 valandą po atviru dangumi suskambės širdžiai miela muzika, kuri sujaudins ir atpalaiduos. Programą „Vasaros baladės“ atliks Klaipėdos muzikos ambasadoriai – Klaipėdos brass kvintetas kartu su solistais Beata Ignatavičiūte (sopranas) ir Mindaugu Rojumi (baritonas). Vasariškas baladžių koncertas vyks parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės.

Pasak Klaipėdos brass kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio, „mūsų kvintetui labai patinka groti vasarą parke prie Koncertų salės. Čia jauki, žaliuojanti aplinka, susirenka publika ramiai ir turiningai praleisti laiką. Baladžių programoje bus svajingi lietuvių autorių kūriniai, meditacijai ir atsipalaidavimui nuteikianti instrumentinė muzika, be to, publikai pateiksime ir siurprizą“. Kartu su trimitą puikiai valdančiu vadovu muzikuos Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Ketvirtame savo veiklos dešimtmetyje kuriantis Klaipėdos brass kvintetas žinomas kaip atviras įvairiausioms meninėms idėjoms, į savo programas dažnai įtraukiantis vokalą, gitarą, mušamuosius instrumentus, elektroninę muziką. Kolektyvas yra aktyvus edukacinių programų ir koncertų visai šeimai dalyvis. Kiekvieno pasirodymo metu atlikėjai sugeba sukurti gerą atmosferą, programos dažnai „pagardinamos“ žaismingais režisūriniais sprendimais.

S. Petrulio nuomone, „tobuliausias instrumentas – žmogaus balsas, ypač koloratūrinis sopranas. Jis savo skambesiu labai giminingas piccollo trimitui“. Šįkart viena scena kvintetas dalinsis su ryškiais Klaipėdos dainininkais.

Abu koncerto solistai yra baigę Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetą, o dabar dirba Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Beata Ignatavičiūtė dažnai dalyvauja Klaipėdos brass kvinteto rengiamose programose, koncertuoja su Klaipėdos kameriniu orkestru. Įvairių konkursų laureatė teatro scenoje jau yra sukūrusi per 20 skirtingų vaidmenų. „Manau, kad kuo dainininkas įvairiapusiškesnis, tuo jis yra spalvingesnis. Mano dainuojami kūriniai yra labai skirtingi tiek žanrų požiūriu, tiek atlikimu,“ – sako solistė.

Baritonas Mindaugas Rojus yra sukūręs daugiau nei 30 vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose, jį atpažįsta ir muzikinių televizijos projektų žiūrovai. Įdomu, kad kartais M. Rojus dainuoja ir tenoro partijas, o su jo balsu susipažinusi režisierė Dalia Ibelhauptaitė solisto galimybes yra įvardijusi kaip „bombą“. Dėl šio išskirtinumo jis kartais lyginamas su žymiuoju tenoru-baritonu Placido Domingo.

Koncerto programoje bus malonūs vasariški kūriniai, kuriuos šiai atlikėjų sudėčiai aranžavo Rimantas Giedraitis. Tarp jų – lietuviškų dainų aukso fonde esantys Andriaus Kulikausko „Gintarai“, Vytauto Kernagio „Baltas paukštis“, Dainiaus Pulausko „Pavakarys“, Gyčio Paškevičiaus „Mano kraštas“. Spalvų vasaros vakarui suteiks žaismingasis „Funiculì, Funiculà“, kitos užsienio kūrėjų dainos ir atpalaiduojantys instrumentiniai opusai.

Kviečiame į parko estradą prie Klaipėdos koncertų salės paklausyti „Vasaros baladžių“!

Informacija klausytojams
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • Esant lietingam orui, renginiai vyks Klaipėdos koncertų salės viduje.
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.