Venecijos pirklio istorijos

Renginio data: 2022 m. spalio 21 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Fortepijoninė misterija
Gintaras Januševičius (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)
Programa: Antonio Vivaldi, Baldassare  Galuppi, Frederyk Chopin, Claude Debussy, Ermanno Wolf-Ferrari, Nailia Galiamova ir kt.

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Mistiškas Gintaro Januševičiaus rečitalis

Intriguojantys fortepijono rečitaliai su įtraukiančiomis istorijomis ir teatrališkais elementais – pianisto Gintaro Januševičiaus stichija. Klausytojai kiekvieną kartą tikisi kažko ypatingo ir šis koncertas nebus išimtis. „Venecijos pirklio istorijos“ – taip pavadinta naujausia pianisto programa, kurioje skambės net 15 muzikos kūrinių! Rudens vakarui puikiai tinkantis renginys įvyks spalio 21 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė.

G. Januševičius nieko nedaro „puse kojos“. Kūrybiškos koncertų programos, atlikimo menas, meistriškumo kursai, radijo laidų vedimas, vadovavimas „Klaipėda Piano Masters“ akademijai, atsakingas darbas konkursų komisijose ir kita veikla – viskas išpildoma su užsidegimu ir pasiekiama geriausia kokybė.

Vokietijoje gyvenantis ir visame pasaulyje koncertuojantis menininkas savo koncertuose muziką jungia su pasakojamuoju žanru bei teatriniais elementais, leidžiančiais klausytojams dar geriau suprasti skambančią muziką. Gerai pažįstamiems klasikos šedevrams jis dažnai suteikia naujus netikėtus kontekstus. Daugelio konkursų laureatas, tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso prizininkas G. Januševičius savo programas pristatė Niujorke, Rio de Žaneire, Šenženyje, taip pat daugelyje Europos sostinių. Jis skambino su daugiau nei 30 orkestrų ir su dar daugiau kolegų kartu atliko kamerinę muziką. Pianistas yra žinomas dėl itin plataus repertuaro, aprėpiančio net penkių šimtmečių muzikos istoriją!

Šį kartą G. Januševičius uostamiesčio publikai pristato paties sukurtą žanrą – fortepijoninę misteriją – pavadinimu „Venecijos pirklio istorijos“. Rudeninė, mistika alsuojanti programa sukurta remiantis Venecijos legendomis ir vaizdais. Jos įkvėpėjai: bažnyčių varpų polifonija, Murano stiklo mozaikos, šilko kvapas, gondolierių dainos, bei legendinės asmenybės – grafas Kazanova, dailininkas Tiziano Vecelli, kompozitorius Antonio Vivaldi bei daugelis kitų.

Kiek laiko užtrunka sukurti tokio koncerto programą? Ši informacija gali padėti geriau įvertinti menininko darbą. „Siekiant tobulumo, laikas neegzistuoja“, – nusišypso G. Januševičius, pirmuosius „Venecijos pirklio istorijų“ štrichus sudėjęs dar 2018 metais. Greta muzikos kūrinių išgirsime trejus metus rinktas ir paties pianisto pasakojamas miesto legendas.

„Venecijos pirklio istorijose“ skambės 15 kompozicijų: nuo XVII amžiaus iki šių dienų autorių. Kartu su A. Vivaldi, B. Marcello, B. Galuppi, C. Monteverdi, G. Frescobaldi, J. S. Bacho, J. P. Rameau, F. Chopino, C. Debussy, E. Wolf-Ferrari, Ch. Koechlino, L. Rozyckio opusais bei paties G. Januševičiaus aranžuotėmis skambės ir specialiai šiai programai sukurtas lietuvių kompozitorės Nailios Galiamovos kūrinys „Vitražų fantazija“. N. Galiamova yra pianisto mama, kartu su trimitininku Algirdu Januševičiumi užauginusi du talentingus muzikus vaikus.

Įdomu, kad G. Januševičius tikslią koncerto programą laiko paslaptyje iki paskutinės dienos. „Noriu, kad klausytojai neturėtų kūrinių favoritų, o į programą žiūrėtų kaip į vientisą fantaziją. Kūrinius savo programoms parenku taip, kaip režisieriai savo filmams renkasi aktorius – kiekvienam kūriniui kontekste tenka tam tikra rolė ir dažnai ji – kiek kitokia, nei įprasta klausytojams.“ – teigia pianistas.

G. Januševičius kviečia į fortepijoninę misteriją ir tikisi, kad „publika koncerte atsipalaiduos ir mėgausis garsų, istorijų ir net kvapų visuma, bandydami spėlioti muzikoje paslėptus simbolius. Taip visi vienam vakarui persikelsime į Veneciją – tiek visų pažįstamą, tiek niekieno neatrastą“.

Informacija klausytojams
 • Informuojame, kad išpardavus visus bilietus, koncertas iš I a. fojė perkeliamas į salę. Į renginį bilietai parduodami su nepažymėtomis sėdimomis vietomis. Klausytojai turės galimybę vietas pasirinkti patys. Koncerto trukmė 1 val. 10 min.
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.