„Vidudienio varpai“

„Klaipėdos kariliono festivalis"

Renginio data: 2022 m. birželio 24 d.
Renginio laikas: 12.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
Renginio trukmė: 1 val.
Stanislovas Žilevičius (karilionas), Kęstutis Kačinskas (karilionas)
Beata Ignatavičiūtė (sopranas)
Edukacinio projekto „Atrask karilioną“ dalyviai:
Ignas Vydeika (Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija, karilionas, saksofonas), Vilius Aleinikovas (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija, karilionas)
Programa: Balys Dvarionas, Zigmas Virkšas,  Giedrius Kuprevičius, Remigijus Šileika (premjera), Kęstutis Kačinskas, Vydūnas, Johann Sebastian Bach, Fryderyk Chopin, Eugène Joseph Bozza i (S. Žilevičiaus, J. Kačinsko aranžuotės)  
Koncertą veda muzikologė Veronika Janatjeva
Aprašymas

Festivalio pradžią 12 valandą skelbs „Vidudienio varpai“, tradiciškai kalbinami klaipėdiečių karilionininkų. Vienas iš jų – Stanislovas Žilevičius. Didelę patirtį sukaupęs atlikėjas ištikimai tarnauja karilionui, skleidžia jo muziką jau daugiau nei trisdešimt metų. Jis dalyvauja kariliono muzikos festivaliuose Lietuvoje, koncertavo Europoje ir JAV.

Savo programose S. Žilevičius dažnai jungia karilioną su kitais instrumentais, yra grojęs kartu su orkestrais, chorais ir elektronika. Karilionininko repertuarą sudaro muzika nuo baroko iki šių dienų. Jis taip pat yra skambinimo karilionu metodinių leidinių, originalių kūrinių karilionui ir aranžuočių autorius.

Atlikėjo programoje suskambės ir klaipėdiečių autorių kūryba. Bus atlikta Lietuvos kompozitorių sąjungos užsakymu sukurto naujo Remigijaus Šileikos kūrinio „Mozaika“ premjera ir prieš 21-erius metus amžinybėn iškeliavusio Zigmo Virkšo kompozicija „Saulelė raudona“.

Kęstutis Kačinskas taip pat yra ilgametis ir patyręs Klapėdos karilionininkas. Jis kasmet šiuo instrumentu sugroja apie 50 koncertų. Atlikėjas jau surengė per 60 kariliono koncertų Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje, JAV. K. Kačinskas taip pat rašo ir aranžuoja kūrinius karilionui bei dirba Klaipėdos choro „Aukuras“ chormeisteriu. Šiame koncerte karilionininkas atliks ir savo kūrinį „Jūros žaidimai“.

Nuo 2019 m. rudens Klaipėdos koncertų salė vykdo edukacinį projektą „Atrask karilioną“, kuris suteikia galimybę gabiausiam muziką studijuojančiam jaunimui iš arčiau pažinti karilioną ir išmokti juo groti. Projekte šiuo metu dalyvauja Ignas Vydeika (Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija) ir Vilius Aleinikovas (klaipėdietis, dabar tęsiantis mokslus Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje). S. Žilevičius jau ketvirtus metus jiems veda skambinimo karilionu pamokas. Projekto dalyviai taip pat pasirodys festivalio atidarymo koncerte.

Festivalį finansuoja 

Partneris