Vienos vakarai

Renginio data: 2023 m. vasario 1 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: KIaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val.
Jaunieji atlikėjai KKS scenoje
Marija Guščiūtė (fortepijonas), Saulė Norvaišaitė (fortepijonas), Joris Mikužis (fortepijonas)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Robert Schumann, Ferenc Liszt, Johannes Brahms

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Jaunieji talentai gros laiko patikrintą klasiką

Šis koncertas – trys pažintys su jaunaisiais atlikėjais ir nuostabaus grožio fortepijono klasika. Klaipėdos koncertų salės bendradarbiavimas su akademija „Klaipėda Piano Masters“ kasmet sunokina naujus kūrybinius vaisius, kuriais šįkart mėgausis koncerto „Vienos vakarai“ klausytojai. Trys pajūryje išaugę ir tobulėjantys jaunosios kartos pianistai – Marija Guščiūtė, Saulė Norvaišaitė ir Joris Mikužis – atliks Vienos muzikinės tradicijos formuotus kūrinius. Koncertas vyks vasario 1 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė.

Nuo 2017 metų pianisto Gintaro Januševičiaus rengiama fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“ yra didžiausia Baltijos šalyse. Iš viso pasaulio į Lietuvos pajūrį atvykę dalyviai tobulina savo techninius bei interpretacinius įgūdžius, sportuoja, mokosi asmeninės vadybos, scenos psichologijos, efektyvaus praktikavimosi bei viešojo kalbėjimo ir, žinoma, pristato koncertines programas. Akademijos veikla išeina ir už vasaros ribų – kasmet Lietuvoje ir Vokietijoje rengiami talentingiausių pianistų rečitaliai, kuriuose jie publikai pristato savo kūrybinius sumanymus ir demonstruoja akademijos metu įgytas žinias.

Pasak akademijos įkūrėjo ir meno vadovo G. Januševičiaus, koncertui Klaipėdoje susibūrė trys pajūryje augę Lietuvos pianizmo deimančiukai – kretingiškė Marija Guščiūtė ir šilutiškiai Saulė Norvaišaitė bei Joris Mikužis. Jiems šis koncertas yra labai svarbus žingsnis asmeninėse karjerose, kurias verta įdėmiai sekti ir toliau.

Marija Guščiūtė muzikinį kelią pradėjo gimtajame krašte Kretingoje. Nuo trijų metų lankė dainavimo pamokas, o kiek paaugusi nusprendė išbandyti fortepijoną. Baigusi Kretingos meno mokyklą, tęsė mokslus Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Šiuo metu ji yra trečio kurso studentė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (doc. Albinos Šikšniūtės klasė). Marija ne karta stiprino muzikos atlikimo žinias pas įvairius pedagogus meistriškumo kursuose. Ji tapo laureatė ir diplomantė konkursuose Lietuvoje, Latvijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje.

S. Norvaišaitė Šilutės meno mokykloje groti fortepijonu pradėjo mokytis šešerių metų. Dabar jau ketvirtus metus mokosi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Nuo mažens Saulė žavėjosi scena ir užkulisiais, o dabar, jau įgijusi patirties, pati organizuoja koncertus, yra daugelio tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatė arba diplomantė. Žinias gilina seminaruose ir meistriškumo kursuose, aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje Lietuvoje ir už jos ribų.

J. Mikužis fortepijonu taip pat pradėjo groti šešerių metų Šilutės meno mokykloje, o nuo 2021 m. mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje. Tarptautiniame konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“ ir XIII Respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse, skirtame L. van Beethovenui, jis pelnė 1 vietos premijas. Joris dalyvavo tarptautiniame pianistų forume „Bieszczady bez granic“ Lenkijoje, kur pasirodė su Nacionalinės Varšuvos filharmonijos kameriniu orkestru. 

M. Guščiūtė teigia, kad „koncertuoti Klaipėdos koncertų salėje, apsuptiems pažįstamų kraštiečių, yra didžiulė garbė“. Ypatingai jaučiasi ir S. Norvaišaitė: „Klaipėdos koncertų salė man tapo kaip namai. Čia aš visada su mielu noru grįžtu kaip klausytoja, na o dabar – jau kaip atlikėja. Labai malonu, jog „Klaipeda Piano Masters“ kartu su KKS suteikia tokią galimybę man ir mano draugams.”

Net jeigu visi trys pianistai atliktų tą patį kūrinį, išgirstumėte tris skirtingas interpretacijas. Kiekvienas naujas atlikėjas savo mąstysena, stiliumi, įdirbiu ir aistra muzikai padeda seniems kūriniams išlikti amžinai aktualiems. Susipažinti su praeities genijais ir perprasti klasikinį fortepijono repertuarą – labai svarbi tobulėti siekiančio pianisto užduotis.

Trys jaunieji pianistai interpretuos Vienos muzikinės tradicijos formuotus kūrinius. S. Norvaišaitė ir J. Mikužis atliks Ludwigo van Beethoveno, o M. Guščiūtė – Wolfgango Amadeus Mozarto virtuoziškas sonatas. Taip pat skambės Johanneso Brahmso ir Ferenco Liszto pjesės, o ryškių spalvų koncertui suteiks Roberto Schumanno „Vienos karnavalas“, kuris, pasak G. Januševičiaus, galėtų būti lyginamas su lietuviškosiomis Užgavėnėmis.

Dar viena įdomi detalė – „Klaipėda Piano Masters“ talentų koncertus tradiciškai veda patys atlikėjai. Tad ir šįkart pianistai turi užduotį klausytojus sudominti ne tik savo muzikavimu, bet ir viešu kalbėjimu, kurio įgūdžius taip pat tobulino vasaros akademijoje.

Kviečiame palaikyti jaunuosius talentus ir paklausyti spalvingos fortepijono klasikos!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 25 proc. – su Klaipėdiečio kortele;
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.