Vienu kvėpavimu

Festivalis „Permainų muzika"

Renginio data: 2022 m. rugsėjo 16 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. su pertrauka
AKMI DUO:
Valentine Michaud (sopraninis, altinis saksofonai, Prancūzija–Šveicarija)
Akvilė Šileikaitė (fortepijonas, Lietuva–Šveicarija)
Programa: Paul Hindemith, Kevin Juillerat, Raminta Šerkšnytė, Edison Denisov, Maurice Ravel, Raphaël Sévère, William Albright

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Pirmą kartą Lietuvoje – Šveicarijoje gimęs tarptautinis duetas AKMI DUO

Dvi atlikėjos scenoje – tiek užtenka intriguojančiam muzikiniam pokalbiui, kurį netrukus išgirs Klaipėdos koncertų salės publika. Šveicarijoje gimęs tarptautinis duetas AKMI DUO – Akvilė Šileikaitė ir Valentine Michaud – skambins vienu kvėpavimu, tačiau atskleis ir savo skirtingus instrumentus – fortepijoną bei saksofoną. Festivalyje „Permainų muzika“ AKMI DUO savo įvairiapusį XX-XXI amžiaus repertuarą (nuo Maurice‘o Ravelio iki Ramintos Šerknytės) atliks rugsėjo 16 dieną, penktadienį, 18.30 valandą.

Muzikos pasaulyje vyksta nuolatinės permainos, tačiau AKMI DUO gali pasigirti, kad kartu aktyviai muzikuoja nuo 2015 metų. Kūrybinė draugystė pažymėta ir svarbiais apdovanojimais: 2016 metais duetas nugalėjo „ORPHEUS Swiss Chamber Music Competition“, 2018 metais pelnė II vietos premiją „Salier-Zinetti International Chamber Music Competition“ (Italija), 2019 metais buvo įvertintas prestižiniu „Swiss Ambassador Award“ apdovanojimu. Atlikėjos jau kviečiamos dalyvauti prestižiniuose muzikiniuose renginiuose, tarp jų – pasirodymai Londono „Wigmore Hall“, „Musikverein Wien“, „Festival Radio France“, „Lucerne Festival“, Liucernos „KKL“, „Label Suisse Festival“ ir kitur.

Akvilė Šileikaitė savo muzikinę kelionę prie fortepijono pradėjo Klaipėdoje – Juozo Karoso muzikos mokykloje ir Stasio Šimkaus konservatorijoje. Po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji įleido šaknis Šveicarijoje, kur Ciuricho aukštojoje menų mokykloje įgijo magistro laipsnį. Atlikėja aktyviai bendradarbiauja su įvairių instrumentų atstovais, orkestrais, ansambliais ir kompozitoriais, kuriančiais Šveicarijoje ir už jos ribų. Greta muzikinės veiklos Akvilė save atskleidžia ir dailėje bei fotografijoje. „Skirtinga veikla leidžia į kiekvieną sritį grįžti tarsi truputi nuo jos pailsėjus“, – apie skirtingų menų sąveiką jos gyvenime pasakoja talentinga menininkė.

Ciuricho aukštojoje menų mokykloje mokėsi ir saksofonininkė Valentine Michaud. Prancūzijoje gimusi atlikėja taip pat įsikūrė Šveicarijoje, tačiau jos karjera vystosi be sienų – ji daug muzikuoja tiek solo, tiek įvairių Europos ansamblių ir orkestrų sudėtyse. Ar tai būtų baroko muzika, ar specialiai jai parašytas naujas jauno kompozitoriaus kūrinys – Valentine viską atlieka su dideliu užsidegimu. Entuziazmas plėsti saksofono repertuaro žinomumą ją skatina bendradarbiauti su jaunosios kartos kompozitoriais, dalyvauti inovatyviuose projektuose. Vienas ryškiausių – performansų trilogija „Waiting for Amon“, apjungianti saksofono muziką, dailę, šokį, elektroniką. Per tris metus Ciuriche parodytas triptikas buvo įvertintas Nico Kaufmanno fondo prizu.

Festivalyje „Permainų muzika“ pristatoma AKMI DUO programa „Vienu kvėpavimu“ atskleidžia įvairiapusį saksofono ir fortepijono repertuarą, skirtingas dueto narių puses bei vienijantį tikslą – išgyventi muziką vienu kvėpavimu. Pasak A. Šileikaitės, „skambės vieni mūsų mylimiausių, aukštos muzikinės prabos ir vertės kūrinių saksofono ir fortepijono repertuare, kuriuos turėjome garbės ir atsakomybės skambinti Londono „Wigmore Hall“, Vienos filharmonijoje, Liucernos festivalyje ir kitur. Kodėl gi neįtraukus ir Klaipėdos koncertų salės į šį žavų sąrašą?“

Koncerte bus atliekami originalūs kūriniai, sukurti jaunosios šveicarų (Kevin Juillerat) ir prancūzų (Raphaël Sévère) kartos kompozitorių ir dedikuoti šiam duetui. Taip pat skambės vieni svarbiausių XX amžiaus antros pusės originalių kūrinių saksofonui ir fortepijonui (Edison Denisov, William Albright), inspiruotų tiek Bacho, tiek džiazo, bet susivienijantys į bendrą muzikinį paveikslą. Koncerte išgirsime ir lietuvių autorės Ramintos Šerkšnytės „Baladę“ bei Paulo Hindemitho, Maurice‘o Ravelio kūrinių transkripcijas sopraniniam/altiniam saksofonui ir fortepijonui.

Šis koncertas Klaipėdos koncertų salėje bus pirmas bendras dueto pasirodymas Lietuvoje. Klaipėda yra Akvilės pasiilgti namai, o Valentine čia atvyksta pirmą kartą: „Esu labai laiminga, galėdama pagaliau aplankyti kraštą, apie kurį girdėjau septynerius metus iš geriausios jo ambasadorės“.

Tai nebus pirmasis A. Šileikaitės pasirodymas Klaipėdos koncertų salėje, ji puikiai prisimena savo ankstesnius koncertus, tarp jų – muzikavimą vienoje „Žaismingos muzikos orkestro“ programoje. „Labai laukiu apsilankymo namuose ir nekantrauju pasirodyti Klaipėdos koncertų salės scenoje miesto jubiliejiniais metais, ir dar džiugiau, kad turiu galimybę pasirodyti su saksofonininke V. Michaud“, – sako pianistė.

Kviečiame į koncertą „Vienu kvėpavimu“ pirmą kartą Lietuvoje išgirsti Europos koncertų sales užbūrusį duetą AKMI DUO!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.