Vivaldi roko stiliumi

„Vasaros koncertų ciklas"

Renginio data: 2022 m. liepos 14 d.
Renginio laikas: 19.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas  Bačkus
Tomas Varnagiris (gitara), Audrius Piragis  (gitara), Tomas Maslauskas (bosinė gitara), Martynas Lukoševičius (mušamieji)
Dirigentas Vytautas Lukočius (klavišiniai)
Programa: Antonio Vivaldi, Tomas Varnagiris

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Intriguojantis postmodernistinis projektas „Vivaldi roko stiliumi“

Pačiame vasaros viduryje Klaipėdoje gyvenančių arba atostogaujančių klausytojų laukia intriguojantis postmodernistinis projektas „Vivaldi roko stiliumi“ arba „Vivaldi in rock“. Liepos 14 dieną, ketvirtadienį, 19.30 valandą kviečiame atvykti į šalia Klaipėdos koncertų salės esančią parko estradą, kur kaitriomis kūrybos žiežirbomis publiką uždegs Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras ir Tomo Varnagirio suburta roko grupė.

Barokas ir rokas – du labai tolimi muzikos stiliai, kuriuos skiria daugiau nei 2 šimtmečiai. Barokas buvo pagrindinė XVII a.–XVIII a. pirmoje pusėje Europoje vyravusi kultūros epocha ir meno kryptis, o rokas užgimė XX a. penktojo dešimtmečio pabaigoje Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Tačiau XX a. pabaigoje atsiradęs postmodernizmas sklandžiai susieja labai skirtingus kultūros ir meno reiškinius. Būtent tokia yra programa „Vivaldi roko stiliumi“, sujungianti italų baroko genijaus Antonio Vivaldi ir lietuvių gitaristo bei kompozitoriaus Tomo Varnagirio kūrybą. Populiarusis A. Vivaldi koncertų ciklas „Metų laikai“, originaliai sukurtas smuikui ir orkestrui, būsimoje programoje suskambės roko stiliumi ir persipins su novatoriškomis T. Varnagirio kompozicijomis.

Savo didžiule energija uždegančiai Klaipėdos kamerinio orkestro ir roko grupės programai diriguos Vytautas Lukočius. Šis menininkas yra itin atviras netikėčiausioms meninėms idėjoms. Koncerte jį matysime ne tik diriguojantį, bet ir grojantį klavišiniais instrumentais. Nenuostabu, nes V. Lukočius yra baigęs fortepijono ir simfoninio dirigavimo specialybes Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, taip pat studijavo orkestrinį dirigavimą Jano Sibelijaus muzikos akademijoje Helsinkyje. Lietuvos publikai, o ypač muzikinių televizijos projektų žiūrovams, jis geriausiai žinomas kaip orkestro „Vilnius Sinfonietta“ įkūrėjas, vadovas ir dirigentas. Keletą metų jis dirbo Suomijoje, Lappeenrantos miesto simfoninio orkestro meno vadovu, vėliau tapo Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro vyr. dirigentu. Klaipėdos koncertų salėje V. Lukočius dažnai diriguoja Klaipėdos kameriniam orkestrui.

Tomas Varnagiris daugumai pažįstamas kaip grupės „Rojaus tūzai“ gitaristas. Nuo pat mažų dienų paklaustas, kokiu instrumentu norėtų groti, jis visada atsakydavo, kad gitara. „Visada žinojau, kad tai turi būti elektrinė gitara, ir jokia kita“, – sakydavo jis. Tomas baigė Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatoriją, vėliau Kauno technologijos universitete įgijo garso režisūros specialybę. Apart muzikavimo jis moko vaikus ir jaunimą groti gitara.

Programoje „Vivaldi roko stiliumi“ T. Varnagiris koncertuos su roko grupės kolegomis Audriumi Piragiu (gitara), Tomu Maslausku (bosinė gitara) bei Martynu Lukoševičiumi (mušamieji).

Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro kūrybinėje biografijoje taip pat rasime nemažai drąsių eksperimentų ir pasirodymų su skirtingų stilių menininkais. Daug kartų grojęs A. Vivaldi „Metų laikus“ su garsiais solistais smuikininkais jis noriai pasirašo genialaus kūrinio provokacijai – atlikimui su roko grupe.

M. Bačkus pasakoja: „visada maniau, kad džiazo, roko ar pop atlikėjams akademinė muzika yra neįdomi. Ne tik dėl jos sudėtingumo atliekant, bet ir dėl tradicijos groti tiksliai, kaip parašyta partitūroje, be galimybės pridėti savo natas ar itin laisvai traktuoti tekstą. O juk šiuolaikiniai pop muzikantai mėgsta groti savo muziką ir nesikankinti prie „pasenusios“. Tačiau, pamatęs su kokia aistra ir užsispyrimu T. Varnagiris studijuoja A. Vivaldi partitūrą ir mokosi sunkius pasažus, supratau – turime jiems akomponuoti ir susijungti bendram koncertui“.

Kviečiame išgirsti efektingą baroko epochos šedevro versiją roko stiliumi!

_______________

Klausytojų dėmesiui! Prognozuojami staigūs orų pokyčiai vakarop, keičia šiandienos programos renginio vietą. „Vivaldi roko stiliumi“ perkeliame iš parko estrados į Klaipėdos koncertų salę. 

Informacija klausytojams
 • Prognozuojami staigūs orų pokyčiai vakarop, keičia šiandienos programos renginio vietą. „Vivaldi roko stiliumi“ perkeliame iš parko estrados į Klaipėdos koncertų salę.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
 • Esant lietingam orui, renginiai vyks Klaipėdos koncertų salės viduje.
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.