Vokiečių muzikos spinduliai

Renginio data: 2022 m. spalio 28 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min.
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas Vilmantas Kaliūnas (Lietuva–Vokietija)
Solistas Karolis Kolakauskas (klarnetas)
Programa: Robert Fuchs, Carl Maria von Weber, Franz Schubert
Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Koncertų salėje išsilies „Vokiečių muzikos spinduliai“

Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas violončelininkas Mindaugas Bačkus ir dirigentas, obojininkas Vilmantas Kaliūnas tuo pat metu mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje. Šiuo metu buvę klasiokai gyvena skirtinguose miestuose ir netgi šalyse. Jie dar niekada neturėjo jokių bendrų meninių projektų. „Vokiečių muzikos spinduliai“ bus pirmoji jų kartu parengta ir V. Kaliūno diriguojama Klaipėdos kamerinio orkestro programa. Paskutinį spalio penktadienį, spalio 28-ąją, 18.30 valandą ji suskambės Klaipėdos koncertų salėje.

M. Bačkus pasakoja: „V. Kaliūnas yra pasaulinio lygio obojininkas, kuris šiuo metu daugiau reiškiasi kaip dirigentas. Jis yra begaliniai pozityvus: repetuodamas su orkestru visą laiką šypsosi, yra geros nuotaikos, labai geranoriškas. Mes esame bendraamžiai ir mokslo draugai. Šis koncertas bus klaipėdiečių pažintis su V. Kaliūnu, kuris daug metų diriguoja įvairiems kolektyvams užsienyje ir Lietuvoje, o dabar pirmą kartą diriguos Klaipėdos kameriniam orkestrui“.

Pasak V. Kaliūno, „su Mindaugu jau daugelį kartų kalbėjome apie galimą bendradarbiavimą. Jau keletą idėjų buvo subrendę beveik iki įgyvendinimo, bet vis kažkas išardydavo mūsų planus. Ir štai, pagaliau pavyko rasti programą ir laiką. Aš labai nekantrauju atvykti į Klaipėdą. Puiki Klaipėdos kamerinio orkestro reputacija suskambėjo net Vokietijoje, ir aš labai džiaugiuosi galimybe dirbti kartu su šiuo kolektyvu. Po mano beveik 30-ties Vokietijoje pragyventų metų „Vokiečių muzikos spinduliai“ man labai gerai pažįstami – koncertas bus lyg muzikinis tiltas tarp mano abiejų „gimtinių“.

V. Kaliūnas jau yra dirigavęs Hamburgo valstybinėje operoje, Vokietijos Berlyno simfoniniam orkestrui, Šiaurės Vokietijos NDR radijo orkestrui, Tiūringijos filharmonijos orkestrui, Jenos filharmonijos orkestrui, Lietuvos kameriniam bei Lietuvos nacionaliniam simfoninam orkestrams. Jis taip pat dirbo Ukrainos valstybinėje operoje Dnepropetrovske ir Armėnijos valstybinėje operoje Jerevane, vadovavo Šlėzvigo-Holšteino festivalio orkestro repeticijoms. Nuo 2018 m. iki 2021 m. Vilmantas Kaliūnas buvo Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas.

 „Nuolatinis ir laisvas muzikos vedimas priekin – apskritai viena svarbiausių, gal net pati svarbiausia, V. Kaliūno muzikavimo ypatybė. Kaip šis jo neužslopinamas pulsas, taip dar viena jo tvirtybė – įgimtas formos pojūtis – kuria visų jo interpretacijų patrauklumą.“ – taip apie dirigentą rašė Lietuvos spauda.

Koncerte „Vokiečių muzikos spinduliai“ skambės trys vokiečių autorių kūriniai, du iš jų – kamerinės muzikos opusai. Tai Carlo Marios von Weberio Kvintetas klarnetui ir styginių kvartetui bei Franzo Schuberto Styginių kvartetas d-moll „Mirtis ir mergelė“.

M. Bačkaus nuomone, „abu kūriniai fantastiškai skamba atliekami styginių orkestro, nors ne visada kamerinė muzika pasiduoda orkestriniam atlikimui. Grosime vėlyvąjį Schuberto kvartetą „Mirtis ir mergelė“, kuris yra unikalus kūrinys. Mahleris yra padaręs jo versiją styginių orkestrui.“

Solo klarneto partiją šioje programoje gros Karolis Kolakauskas, savo profesinį kelią pradėjęs Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje. Šiandien jis yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro atlikėjas, visada noriai koncertuojantis su profesionaliais kolektyvais ir solistais Lietuvoje bei užsienyje.

„Mano biografija trumpa, nors kelias buvo ilgas ir nelengvas. Labai tikiuosi, kad Weberio garsais pavyks papasakoti daugiau…“ – mano K. Kolakauskas.

Saulė rudenį vis rečiau lepina spinduliais, tad kviečiame į koncertą, kuriame būsite pamaloninti muzikos spinduliais!

“Death and the Maiden”

Matthias Claudius (1740-1815)

„Mergelė ir mirtis"

Mergelė:

Pro šalį, ach, prošal,

praeik, pašėlus giltine.

Esu jauna, prašau, meloji - 

Praeik ir nepaliesk manęs.

Mirtis:

Ištiesk man savo ranką,

Tu grožio ir trapumo kūriny.

Nesu aš šėlstanti, nesibaugink,

Nurimusi miegok švelniai manom glėby.

(Vilmanto Kaliūno lietuviškas vertimas)

Informacija klausytojams
 • Informuojame, kad programa turėjo įvykti 2022 m. sausio 29 d., tačiau buvo perkelta į 2022 m. spalio 28 d. Jei bilietus įsigijote iki sausio 29 d., jie lieka galioti tie patys. Papildomai kreiptis nereikia. 
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.