„Žaismingos muzikos orkestras XII: po vandeniu“

„Žaismingos muzikos orkestras XII: po vandeniu“
 
Edukacinio projekto „Žaismingos muzikos orkestras“ XII serija 2013 m. gegužės 23 d. vyko... po vandeniu! Klaipėdos kamerinio orkestro (meno vadovas Mindaugas Bačkus) ir aktorių sekama muzikinė pasaka „Po vandeniu“ perteikė slėpiningą jūros gyventojų pasaulį, jų santykius, nuotykius ir ieškojimus. Sraigė, krabas, ryklys, jūros žvaigždė, medūza, vėžys, perlo dukra, gintaras, jūrų arkliukai ir kiti po vandeniu sutinkami sutvėrimai atverė mažiesiems klausytojams savo linksmas ir liūdnas istorijas.

Projekto idėja kilo dirigentui Mindaugui Piečaičiui. Gyvenantis ir dirbantis su vaikais bei jaunimu Vokietijoje jis atrado vokiečių menininkų Jörgo ir Susanne’s. Hilbert kūrinį „Po vandeniu“ („Unter Waser“). Kūrinys buvo pateiktas kaip fortepijoninis ciklas vaikams su dainuojamu tekstu ir žaviai iliustruotas. M. Piečaitis sumanė jį aranžuoti kamerinio orkestro sudėčiai ir išvystyti iki nedidelio muzikinio spektaklio. Dirigento manymu, ši „muzika yra labai simpatinga, todėl jau seniai manęs neapleidžia idėja apie jos suskambėjimą su orkestru“.

Styginių orkestro sudėtį M. Piečaitis papildė pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais, siekdamas kuo spalvingiau perteikti slėpiningą vandenų pasaulio koloritą. Fortepijonas ir vaikų choras naujoje kūrinio versijoje taip pat turi svarbią funkciją.

Muzikinį spektaklį režisavo Kirilas Glušajevas. Spektaklyje vaidino aktorė Gintarė Latvėnaitė, koncertų salės publikai pažįstama iš karvutės Sofijos vaidmens muzikinėje pasakoje „Sofija muzikuoja“. Vaizdo iliustracijas gyvai kurė Antanas Dubra.

Muzikinėje pasakoje „Po vandeniu“ dalyvavo Klaipėdos H. Zudermano gimnazijos ir Vydūno vidurinės mokyklos moksleiviai (mokytojos Asta Markevičienė, Ingrida Bertulienė). Jų dainuojamus tekstus į lietuvių kalbą išvertė Gintarė Aleksandravičienė.
 
Nuotraukų galerija: