„Žaismingos muzikos orkestras XV: gaudeamus“

„Žaismingos muzikos orkestras XV: gaudeamus“
 
2014 m. lapkričio 27 d. Klaipėdos koncertų salėje vyko projektas visai šeimai „Žaismingos muzikos orkestras XV: gaudeamus!“. Jo programa visų pirma buvo skirta vyresnių klasių moksleiviams ir studentams, tačiau ji tikrai buvo įdomi kiekvienam savo miestu besidominčiam klaipėdiečiui ar svečiui. Koncerte kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, vadovaujamu Mindaugo Bačkaus, pasirodė talentingiausi Klaipėdos universiteto Menų fakulteto instrumentinės, vokalinės muzikos, režisūros ir choreografijos katedrų studentai. Programoje skambėjo klasikos, romantikos, bei šiuolaikinės muzikos kūriniai, buvo atliktos choreografinės ir teatrinės miniatiūros.

XV „Žaismingos muzikos orkestro“ serija džiugino solinių instrumentų įvairove. J. Bramso šokį smuikui ir orkestrui atliko jau ne kartą su orkestru muzikavusi orkestro koncertmeisterio Lino Valicko studentė Teodora Morta Ajauskaitė. Neįprastai ir naujai nuskambėjo Gedvydo Puškoriaus birbyne atliekama lyrinė B. Dvariono pjesė „Prie ežerėlio“. O D. Brubecko „Blue rondo a la turk“ trombonu atliko džiazo specialybę studijuojantis Artūras Staigys. Taip pat muzikavo Valentinos Vadoklienės klasėje vokalą studijuojanti, Klaipėdos muzikiniame teatre dainuojanti solistė Beata Ignatavičiūtė.

Scenoje griežė ir televizijos laidoje „Lietuvos talentai“ pasirodęs Tomo Mikalausko ir Karolio Vaičiulio violončelių duetas K&T duo. Sparčiai vis platesnės publikos širdis užkariaujantys vaikinai atlieka ne tik klasikinės muzikos, bet ir žymių nūdienos užsienio atlikėjų kūrinius. Koncerte jie kartu su orkestru grojo grupės U2 dainą „Where the streets have no name“ („Kur gatvės neturi pavadinimų“). Violončelės specialybę KU Menų fakultete jiems dėsto M. Bačkus.

Klausytojai turėjo progą išgirsti Klaipėdos universiteto klasikinių gitarų kvartetą, kuriame groja Audrius Šerelis, Juozas Svetika, Dainius Žilinskas kartu su savo pedagogu Juliumi Kurausku. Jo pedagoginės žinios vertinamos ne tik Lietuvoje, bet ir tolimesnėse užsienio valstybėse. Prieš porą metų J. Kurauskas pradėjo dirbti ir Klaipėdoje, tuo pradžiugindamas mūsų krašto gitaros mylėtojus. Gitarų kvartetas atliko ispaniško temperamento kupiną trečiąją J. Rodrigo Andalūziškojo koncerto dalį.

Koncertų salės scenoje taip pat išvydome KU Menų fakulteto šokio katedros studenčių Kamilės Ramonaitės, Eglės Misiukevičiūtės, Eglės Šliauterytės, Silverijos Gusaitės, Eivos Dobilaitės ir Donatos Lubytės etiudą (lektorė Agnija Sarulienė).

Alegorinę ir šiuolaikišką, „aštraus“ turinio Kristijono Donelaičio „Pasaką apie šūdvabalį“ sekė režisūros katedros studentai Vaiva Kvedaravičiūtė, Asta Zacharovaitė, Donatas Stakėnas, Paulius Pinigis, Gytis Šimelionis ir Simonas Lunevičius, studijuojantys režisieriaus, KU profesoriaus Valentino Masalskio klasėje.
 
 
Nuotraukų galerija: