„Žaismingos muzikos orkestras XVI...virtuvėje“

„Žaismingos muzikos orkestras XVI...virtuvėje“
 
2015 metų vasario 24 bei gegužės 5 d. skelbėme džiugią žinią, kad XVII „Žaismingos muzikos orkestro“ serija vyks.. virtuvėje! Ja trumpam tapo Klaipėdos koncertų salės scena. Linksmą programą visai šeimai rengė klaipėdiečiams puikiai pažįstamas dirigentas Mindaugas Piečaitis. Tiek jaunus, tiek ir vyresnius klausytojus koncerte džiugino muzikinės ir teatrinės improvizacijos pagal Boguslavo Martinu kūrinį „Kulinarinis šou“ / „La revue de cuisine“. Jose netrūko žaismės, kūrybinės išmonės ir netikėtumų. Aktorių Evelinos Lozdovskajos, Margaritos Intaitės, Donato Želvio ir Pranciškaus Megelinsko virtuvinėms istorijoms ir išdaigoms akompanavo Klaipėdos kamerinis orkestras bei gausūs publikos aplodismentai.

M. Piečaitis, paklaustas apie šį projektą, pradėjo fantazuoti apie muzikos ir maisto gaminimo meną: „man akordas yra kaip sumuštinis, pipirai, duona – yra tai, kas tvirta, tai, kas yra visko pagrindas – violončelės ir kontrabosas, citrina, druska – smuikai, žolytės – altai. Šiaip jau virdamas, sakykim, sriubą visada galvodavau apie šitą asociaciją. Instrumentai – ingridientai, patiekalas – kompozicija, degustacija – interpretacija… Aš manau, kad maisto ir muzikos sąsajų yra tikrai nemažai. Pavyzdžiui, kompozitorius Rosinis buvo puikus virėjas. Ši tema inspiruoja paieškoti daugiau muzikos ir kulinarijos jungčių.“

Edukacinio projekto personažai puodas, dangtis ir šaukštas pasakojo istorijas ir gamino patiekalą Ar pavyko jiems tai padaryti skaniai ir sklandžiai? Kokią išmintį jiems perteikė virėjas? Į šiuos ir kitus klausimus muzikaliai atsakė ciklo kūrėjai.
 
Nuotraukų galerija: