Renginio data

2023 lapkritis 24

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas Tomas Ambrozaitis

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis

Dirigentas

Tomas Ambrozaitis

Solistai:

Katažina Dudareva (sopranas), Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Tadas Girininkas (bosas)

Koncertą veda

Jonė Girdzijauskaitė

Programa:

Wolfgang Amadeus Mozart. Didžiosios mišios c-moll

Bilietų kaina

nuo 15,20* €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Choro „Aukuras“ 30-mečio jubiliejus su scenos bendražygiais ir Mozarto muzika

Klaipėdos choras „Aukuras“ mini kūrybinės veiklos 30-mečio jubiliejų! Šiai progai bus skirtos dvi koncertinės programos. Pirmoji iš jų lapkričio 24 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės scenoje suvienys didelį būrį bendražygių, kurie kartu su „Aukuru“ atliks ypatingo grožio Wolfgango Amadeus Mozarto kūrinį. Tai Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Klaipėdos kamerinis orkestras, solistai Katažina Dudareva, Gabrielė Kuzmickaitė, Mindaugas Zimkus, Tadas Girininkas. Šventinio vakaro „Aukurui – 30!“ dirigentas – Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovas Tomas Ambrozaitis.

1993 metais prasidėjusi Klaipėdos choro „Aukuras“ istorija gausi koncertų, konkursų, kelionių, muzikos kūrinių interpretacijų, ieškojimų ir atradimų. Kolektyvas gimė choro dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstantinovo iniciatyva, o nuo 1996 iki 2022 metų jam vadovavo A. Vildžiūnas. Naujas „Aukuro“ kūrybinis etapas prasidėjo 2022-ųjų rudenį, kai meno vadovu tapo Tomas Ambrozaitis. Šiuo metu kolektyvo chormeisterė yra Dovilė Kirdaitė, koncertmeisterė – Aušra Valentienė.

Beveik tris dešimtis dainininkų vienijantis choras yra atviras įvairių stilių, žanrų ir epochų muzikai. Greta klasikinių chorinių partitūrų, šiuolaikinių kompozitorių opusų kolektyvas su malonumu atlieka džiazo ir populiariosios muzikos kūrinius, rengia įvairias edukacines programas vaikams ir jaunimui.

Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams. Choras yra aktyvus Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyvis, bendradarbiaujantis tiek su pripažintais menininkais, tiek su jaunais, talentingais kūrėjais.

„Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas. Jo koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių. Viena svarbesnių pastarųjų metų choro veiklų – dalyvavimas operos-triptiko „Neringa“ pastatymuose festivalyje „Kuršių nerija“.

Choro meno vadovas T. Ambrozaitis savo kolektyvo veiklą daug metų pažįsta iš vidaus: kaip dainininkas su kolektyvu jis susipažino dar 2001 metais. „Aš „Aukure“, kaip dainininkas ir chormeisteris, prabuvau 10 metų. Buvo daug kelionių, programų“, – teigia dirigentas, kuriam didelį įspūdį tada padarė plati kolektyvo koncertų ir konkursų geografija. Labiausiai jis išskiria galimybę nuvykti į Jungtines Amerikos Valstijas: „Jei ne „Aukuras“, turbūt aš tos Amerikos būčiau ir nematęs savo akimis. Dainavom dainų šventėje Čikagoje, aplankėm ir Niujorką, ir Baltimorę. Buvo graži, pilna įspūdžių kelionė.“

Tačiau vadovauti seniai pažįstamam chorui yra visai kitokia patirtis. „Didžioji choro žmonių dalis yra tie, su kuriais aš bendravau, kai pats dainavau chore arba dirbau chormeisteriu. Dabar aš stoviu prieš juos. Bet jausmas yra toks, kad aš grįžau namo“, – atvirauja į antrus vadovavimo metus įžengęs dirigentas. Paklaustas apie savo viziją šiam kolektyvui, jis sako: „Norėčiau, kad „Aukuras“ būtų šviečiantis dvasios ir kokybės žymeklis chorinėje muzikoje, pavyzdys, koks turi būti choras ir jo programos. Tai yra vieninga grupė žmonių, kurie žino, ką daro.“

Jubiliejiniam „Aukuro“ koncertui ruošiama ambicinga programa. Skambės didžiojo Vienos klasiko Wolfgango Amadeus Mozarto „Didžiosios mišios c-moll“. Jos, pasak meno vadovo, klausytojams leis susipažinti su kolektyvo profesionalumo lygiu. „Šis kūrinys yra vienas sudėtingiausių Mozarto opusų dviem chorams, solistams ir orkestrui, atliekamas pasaulietinėse ir sakralinėse erdvėse. Tikiuosi, kad kartu su scenos partneriais mums pavyks klausytojui perteikti šio kūrinio esmę, grožį ir gelmę“, – sako T. Ambrozaitis.

Kiti koncerto atlikėjai – choro „Aukuras“ nueito kūrybinio kelio bendražygiai. Dviejų chorų didybės ir skambesio jėgos reikalaujantį kūrinį padės įgyvendinti Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, kurio meno vadovas ir vyr. dirigentas yra Linas Balandis. Orkestro partiją, žinoma, atliks taip pat Klaipėdos koncertų salėje kuriantis ir daug bendrų programų su „Aukuro“ choru anksčiau jau parengęs Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus). Solistų partijas dainuos puikūs solistai: Katažina Dudareva (sopranas), Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Tadas Girininkas (bosas). Koncerto vedėja – iš choro edukacinių projektų pažįstama Jonė Girdzijauskaitė.

Kviečiame pasveikinti chorą „Aukuras“ 30-ojo jubiliejaus proga ir paklausyti genialiojo W. A. Mozarto muzikos !

*Į bilieto kainą įskaičiuotas 1,20 Eur bilietai.lt sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Sužinok daugiau apie KKS lankytojų taisykles čia.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams;
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą;
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur);
  • ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata