Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis

Festivalio uždarymo koncertas

Renginio data

2023 gegužė 13

Pradžia

19:00

Trukmė:

1 val. 40 min.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Solistai:

Martti Rousi (violončelė, Suomija), Enrico Dindo (violončelė, Italija), Marcel Johannes Kits (violončelė, Estija), Krzysztof Karpeta (violončelė, Lenkija)

Dirigentas

Robertas Šervenikas

Programa:

V. Bartulis, A. Kruusmaa (pasaulinė premjera), O. Golijov

Bilietų kaina

18/24 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Finalinį festivalio koncertą galima apibūdinti kaip kelių giminingų kultūrų sąveikos koncertą. Kultūrų, kurias vienija violončelės garsas. Festivalyje kaleidoskopiškai keitusi savo veidus, atsivėrusi įvairiomis spalvomis, šį vakarą violončelė apibendrina bendrakultūrinį kūrybinį būvį, kviesdama patirti turiningus muzikinius išgyvenimus, jungiančius tautas, jų kūrėjus ir atlikėjus. Koncertas pavadintas pagal vieno žymiausių kompozitorių Osvaldo Golijovo kūrinį „Azul“ (ispaniškai „mėlyna“). Rytų Europos žydų kilmės Argentinos kompozitorius, išsilavinimą įgijęs Izraelyje, šiuo metu gyvenantis JAV, O. Golijovas savo kūryboje jungia kultūrines įtakas iš tų laikų, kai krikščionys, žydai ir arabai gyveno taikoje, jo muzikai „tekant iš trijų kultūros srautų į vieną“. „Azul“– vienas įstabiausių šio šimtmečio koncertų violončelei – gimė per kompozitoriaus patirtį Artimuosiuose Rytuose 2000 m. vasarą. Regioną krėtė smurto banga, o grįžęs į Niujorką O. Golijovas aplankė Haydeno planetariumą. Vėliau jis sakė matęs žemės vaizdus iš viršaus, kurie „tiesiog sukrėtė: kokia graži ši neįtikėtina planeta, kurioje gyvename, žvelgdamas į ją nejauti visų kančių, esančių mūsų planetos paviršiuje.“

Apie kūrybos laisvę koncerte bylos pasaulinė premjera – jaunos ir jau pasaulyje pripažintos, „subtilius garso peizažus tapančios“ estų kompozitorės Alisson Kruusmaa koncertas violončelei ir simfoniniam orkestrui „Ali“ („Sparnai“, 2023 m.), skirtas puikiam suomių violončelininkui Martti Rousi, kuris ir atliks naujausią opusą. „Man šis kūrinys yra laisvės ir judėjimo atspindys, gebėjimas pakilti ir pasiekti aukštumų, kurios kitu atveju būtų nepasiekiamos“, – sako autorė.

Amžinybėn iškeliavusio kompozitoriaus Vidmanto Bartulio ankstyvojo kūrybos laikotarpio Koncertas dviem smuikams ir orkestrui (versija 2 violončelėms ir orkestrui) idėjine prasme turi daug sąšaukų su Broniaus Kutavičius muzika, padariusia didelę įtaką ir pačiam V. Bartuliui. Tad šis kūrinys tarsi įlies lietuviškojo identiteto į bendrakultūrinį programos paveikslą.

Pirmą kartą Lietuvoje skambančius kūrinius atlieka vienas solidžiausių kolektyvų – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Roberto Šerveniko, ir įspūdingas autoritetingų violončelininkų desantas: Martti Rousi (Suomija), Enrico Dindo (Italija), Marcelis Johannesas Kitsas (Estija), Krzysztofas Karpeta (Lenkija). Tai šių metų konkurso Klaipėdoje žiuri nariai, dovanojantys savo pasaulyje pripažintą meistriškumą šiųmečio violončelės festivalio publikai.

 

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata