Renginio data

2023 birželis 02

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val. 10 min.

Renginio vieta

KIaipėdos koncertų salės I a. fojė

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Tadas Česnauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Solistas

Michał Szczerba (valtorna, Lenkija)

Programa:

Wolfgang Amadeus Mozart, Camille Saint-Saëns, Frigyes Hidas ir kt.

Bilietų kaina

10 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Klaipėdos brass kvinteto ir valtornininko Michało Szczerbos muzikiniai dialogai

Klaipėdos brass kvintetas tęsia koncertų seriją, kurioje kaskart pasirodo kartu su skirtingais solistais-instrumentalistais. Būsimoje programoje „Brass + valtorna“ klaipėdiečiai muzikuos su svečiu iš Gdansko – valtornininku Michału Szczerba. Didelę koncertinę ir pedagoginę patirtį sukaupęs atlikėjas yra entuziastingas valtornos muzikos propaguotojas. Jo ir kvinteto koncertas vyks birželio 2 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė.

M. Szczerba yra Polish Baltic Philharmonic simfoninio orkestro valtornų grupės koncertmeisteris, dažnai koncertuojantis su įvairiais Lenkijos ir kitų šalių orkestrais. Jis buvo vienas iš ansamblio Hevelius Brass įkūrėjų, su kuriuo surengė per 200 pasirodymų įvairiose Europos šalyse. M. Szczerba kartu su kolegomis, lyderiaujančių Lenkijos orkestrų valtornų grupių koncertmeisteriais, taip pat įkūrė 4 valtornų ansamblį Hornet Quartet. Retos sudėties kolektyvas laimėjo apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose Slovėnijoje ir Brazilijoje.

M. Szczerba dėsto Gdansko Stanislovo Moniuškos muzikos akademijoje, kurią pats anksčiau baigė. Jis yra Corno Brass Music Festival reziduojantis menininkas, kuriame taip pat veda meistriškumo pamokas. Valtornininkas dažnai koncertuoja su žmona karilionininke Monika Kaźmierczak, kartu jie prieš porą metų muzikavo Klaipėdos kariliono festivalyje.

Valtornos istorinės ištakos siekia labai senus laikus, ji atsirado iš medžioklės rago. Instrumentas susiformavo apie XVII amžių Prancūzijoje ir buvo vadinamas prancūzų ragu – angliškai French horn. Iš pradžių orkestruose buvo naudojamos natūralaus derinimo valtornos. Dabartinę išvaizdą su vožtuviniu mechanizmu instrumentas įgavo tik XIX a. pradžioje.

Švelniausio tembro varinis pučiamasis instrumentas įeina į klasikinių simfoninių, pučiamųjų instrumentų orkestrų, varinių instrumentų kvintetų sudėtį. Juo taip pat grojama medinių pučiamųjų instrumentų kvintete.

M. Szczerba pasakoja, kad iš pradžių mokėsi groti fortepijonu, tačiau būdamas 13 metų kaip antrąjį instrumentą pasirinko valtorną, kuri netrukus tapo pagrindiniu jo dėmesio ir studijų objektu: „Aš mėgstu valtorną dėl jos skambesio ir universalumo. Ja galima atlikti tiek daug gražios muzikos. Valtorna turi platų diapazoną, ja galima išgauti daug garsinių efektų ir spalvų, ji puikiai dera su bet kuriuo kitu instrumentu. Be to, valtorna atrodo tiesiog nuostabiai!“

Paklaustas apie mėgstamiausią muzikos kūrinį M. Szczerba atsako, kad tokių yra tikrai daug. Tarp orkestrinių kūrinių jo mėgstamiausios yra Gustavo Mahlerio simfonijos. Iš kamerinio ir solinio repertuaro jam patinka beveik viskas, pradedant renesanso ir baroko muzika, o baigiant šiuolaikiniais kūriniais. „Tačiau ypatinga vieta mano širdyje tenka visokiems latino ir latino-jazz stiliaus kūriniams“, – pripažįsta atlikėjas.

Būsimame koncerte M. Szczerba kartu su Klaipėdos brass kvintetu atliks Wolfgango Amadeus Mozarto, Camille‘o Saint-Saënso, Frigyeso Hidaso kūrinius, aranžuotus šiai netipiškai instrumentų sudėčiai. Suskambės ir du soliniai kūriniai valtornai. Tai Bernhardo Krolo Laudatio bei Georges Barboteu Piéces Poetiques Nr. 1 ir 5.

Klaipėdos brass kvinteto sudėtyje šioje programoje gros Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Tadas Česnauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba). Kviečiame paklausyti!

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata