Vasaros koncertų ciklas

Renginio data

2023 liepa 14

Pradžia

19:30

Renginio vieta

Parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės

Akvilė Šileikaitė (fortepijonas, Lietuva–Šveicarija)

Fabian Ziegler (mušamieji, elektronika, Šveicarija)

Programa:

Casey Cangelosi, John Psathas, Iannis Xenakis, Russell Wharton

Bilietų kaina

18 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Vasaros koncertų cikle – dievų, žmonių ir technologijų muzika

Dievai ir žmonės, akustika ir elektronika, plaktukai ir būgnai – itin spalvinga ir stilinga programa Klaipėdos koncertų salės rengiamame Vasaros koncertų cikle. Šveicarijoje įsikūrusi pianistė Akvilė Šileikaitė šįkart sugrįžta į gimtąją Klaipėdą kartu su šveicarų perkusininku Fabianu Ziegleriu. Šiuolaikinės muzikos koncertas „Dievų mitai, žmonių ritmai“ parko estradoje šalia Klaipėdos koncertų salės įvyks liepos 14 dieną, penktadienį, 19.30 valandą.

„Kai fortepijonu skambina Akvilė Šileikaitė, jis – gyvybingas ir ritmiškas, bet, jei kūrinys to reikalauja, gali tapti nuostabiai dainuojančiu“, – teigia muzikos kritikas Peter Hagmann. Pianistės repertuare – platus įvairių stilių ir kompozicijų spektras: nuo nesenstančių baroko kūrinių iki šiuolaikinės muzikos, nuo retai grojamų kūrinių iki jaudinančių premjerų.

Akvilė Šileikaitė savo muzikinę kelionę prie fortepijono pradėjo Klaipėdoje – Juozo Karoso muzikos mokykloje ir Stasio Šimkaus konservatorijoje. Po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji įleido šaknis Šveicarijoje, kur Ciuricho aukštojoje menų mokykloje įgijo magistro laipsnį. Atlikėja koncertuoja žymiose Europos koncertų scenose, aktyviai bendradarbiauja su įvairių instrumentų atstovais, orkestrais, ansambliais ir kompozitoriais, kuriančiais Šveicarijoje ir už jos ribų. Tarp svarbių profesinių įvertinimų – keletas prestižinių apdovanojimų muzikuojant AKMI DUO sudėtyje.

Perkusininkas Fabian Ziegler kryptingai dirba augindamas publikos susidomėjimą perkusija kaip soliniais ar kamerinės muzikos instrumentais. Jis aktyviai bendradarbiauja su kompozitoriais užsakydamas naują repertuarą. F. Ziegler naujausi projektai kartu su šiuolaikinės, elektroninės, filmų muzikos kompozitoriais ar roko muzikos atlikėjais yra orientuoti į įvairius mūsų visuomenės socialinius iššūkius. Perkusininkas baigė menų bakalauro ir magistro studijas Ciuricho menų universitete. Jo kolekcijoje – svarbūs tarptautiniai apdovanojimai, kuriuos pelnė kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys.

Fortepijonas ir perkusija daug artimesni, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio: juk fortepijono garsas išgaunamas tada, kai plaktukas atsimuša į stygą. Šiame koncerte po atviru dangumi atmosferą kurs fortepijonas, elektronika ir įvairūs mušamieji instrumentai, tarp jų – marimba, vibrafonas, didysis būgnas ir kiti.

Pasak atlikėjų, koncerto programa bus „nuo Atalantos bėgimo graikų mitologijoje iki šiuolaikinio metropolio vaizdų, besiskleidžianti žaidimų forma tarp ritmų, garsų ir vizualizacijų. Graikų mitoligijos, dievų ir žmonių, žmonių ir technologijų santykiais apipinta muzikinė programa, atsiverianti perkusijos ir klavišinių instrumentų bei elektronikos pagalba“. Po atviru dangumi skambės muzika, kurią parašė šių dienų kūrėjai Casey Cangelosi, John Psathas, Russell Wharton ir legendinis XX amžiaus graikų-prancūzų kompozitorius Iannis Xenakis.

A. Šileikaitės ir F. Zieglerio duetas bendradarbiauja su Graikijos-Naujosios Zelandijos kompozitoriumi J. Psathas, kuris specialiai jiems parašė koncerte skambėsiantį kūrinį „Atalanta“. Kitos unikalios kompozicijos atskleis marimbos tembro grožį, privers atidžiai stebėti perkusininko judesius, o ritualui įtrauks įvairūs mušamųjų ritmai kompozitoriaus I. Xenakio kūrinyje.

Apie tokius renginius neužtenka tik skaityti, juos reikia patiems patirti. Kviečiame į Vasaros koncertų ciklo programą intriguojančiu pavadinimu „Dievų mitai, žmonių ritmai“, kurioje su miesto garsais susilies fortepijonas, perkusija ir elektronika.

 • Šiandien vyksianti programa „Dievų mitai, žmonių ritmai” keliasi į KKS salę. Dėl besikeičiančių oro sąlygų ir techninio renginio išpildymo lauksime klausytojų 19.30 val. Koncertų salėje.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Informuojame, kad žaidimų aikštelė parke prie Koncertų salės (vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės leidimu Nr. VTS-105) uždaroma KKS renginiams:

Liepos 19 d. – 18–22 val.
Liepos 21 d. – 18–22 val.
Liepos 27 d. – 18–22 val.
Liepos 29 d. – 18–22 val.
Rugpjūčio 2 d. – 10–13 val. ir 17–20 val.
Rugpjūčio 3 d. – 18–22 val.

Atsiprašome už nepatogumus.

 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į Vasaros koncertų ciklo renginius, išskyrus edukacinius projektus, įleidžiami nemokamai (neužimant sėdimos vietos).
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata