Vasaros koncertų ciklas

Renginio data

2023 liepa 21

Pradžia

19:30

Renginio vieta

Parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras

Meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas

Monikaze (vokalas, elektronika)

Programa:

Monikaze. Elektroakustinė simfonija

Bilietų kaina

18/24 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Pirmą kartą Klaipėdoje – Monikaze‘s elektroakustinė simfonija „Laws of Distraction“

Aktyviai karjeros laiptais kylanti elektroninės muzikos kūrėja ir atlikėja Monikaze į gimtąją Klaipėdą atvyksta su išskirtine programa – elektroakustine simfonija „Laws of Distraction“! Ją atliks kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu meno vadovo Modesto Barkausko. Koncertas įvyks šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje liepos 21 dieną, penktadienį, 19.30 valandą.

Monika Zenkevičiūtė-Monikaze yra išleidusi tris albumus, tarp kitų svarbių pasiekimų – sutartis su garsia leidybos kompanija „Moshi Moshi Records“, M.A.M.A. Metų elektroninės muzikos atlikėjos apdovanojimas, nominacija „Music Moves Europe Awards“ apdovanojimuose, neseniai įvykęs pasirodymas festivalyje „Primavera Sound“ Barselonoje. Dabartiniuose planuose – naujas albumas „Weakness“, koncertai Lietuvoje ir garsiuose Europos festivaliuose, tarp jų – „Ypsigrock“ Italijoje bei „Iceland Airwaves“ Islandijoje.

Profesinį muzikės kelią Monika pradėjo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, kur mokėsi kanklių specialybės, vėliau studijavo kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Baigiamasis studijų kūrinys „Pocket“ pateko į 10 geriausių Tarptautinės kompozitorių tribūnos kūrinių sąrašą, o kompozicija fleitai ir elektronikai „Manta“ – tarp geriausių 2020 metų kūrinių, kuriuos renka Lietuvos kompozitorių sąjunga.

2022 metais albume įamžinta „Laws of Distraction“ muzika pasakoja apie žmogaus pastangas išlaikyti dėmesį triukšmingame šių laikų pasaulyje. Kiekviena daina atskleidžia tam tikrą nuotaiką ir konkrečią situaciją, kurią Monikaze pasakoja pagrindinio veikėjo balsu, o jo vidinį ir išorinį pasaulius atspindi persipinantys elektroninių garsų ir gyvai grojančio styginio orkestro sluoksniai.

„Niekada nesijaučiu tokia laiminga, kaip atlikdama šitą kūrinį su orkestru“, – sako Monikaze, pridurdama, kad tai bus tik trečias gyvas atlikimas publikai, o Klaipėdoje – pirmas. Kūrybiniame procese jai pravertė akademinės kompozicijos žinios, įgūdžiai rašyti kameriniam orkestrui. „Net ir tembrai, kuriuos naudoju elektronikoje, yra padaryti iš styginių instrumentų. Manau, kad taip geriau susiklijuoja, būna gražesnė orkestro ir elektronikos sintezė, nesijaučia kaip du atskiri dalykai viename kūrinyje.“ – šiek tiek kūrybos užkulisių atskleidžia Monika.

Pati valdydama elektroniką atlikėja naudoja ir vieną gyvą instrumentą – savo balsą. Nuolatiniu jos kūrybos palydovu vokalas tapo natūraliai, tai paskatino pirmoji patirtis dar studijų metu: „Pamačiau, kaip žmonės reaguoją į balsą: iš karto viskas atgyja, rezonuoja, klausytojus tai paliečia. Visgi mums patinka natūralumas, gyvi, tikri dalykai.“

Šiai elektroakustinės simfonijos avantiūrai pasirašė Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. „Vieną dieną gavau žinutę iš dirigento ir meno vadovo Modesto Barkausko, kurioje jis pagyrė mano muziką ir paskatino kurti orkestrui“, – apie projekto ištakas pasakoja Monikaze. Šis bendradarbiavimas patvirtina teiginį, kad Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras garsėja savo universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Kolektyvas yra laukiamas svečias Lietuvos ir užsienio koncertų salėse. Anot muzikologų, orkestras yra „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams“. Vieną iš tų sumanymų išgirsime šiame vasariškame koncerte.

Kviečiame į išskirtinį Vasaros koncertų ciklo vakarą, kuriame skambės kamerinio orkestro, vokalo ir elektronikos tembrais prisotinta programa „Laws of Distraction“.

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Informuojame, kad žaidimų aikštelė parke prie Koncertų salės (vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės leidimu Nr. VTS-105) uždaroma KKS ir renginiams:

Liepos 21 d. – 18–22 val.
Liepos 27 d. – 18–22 val.
Liepos 29 d. – 18–22 val.
Rugpjūčio 2 d. –10–13 val. ir 17–20 val.
Rugpjūčio 3 d. – 18–22 val.

Atsiprašome už nepatogumus.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į Vasaros koncertų ciklo renginius, išskyrus edukacinius projektus, įleidžiami nemokamai (neužimant sėdimos vietos).
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata