Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis

Renginio data

2023 gegužė 09

Pradžia

17:00

Trukmė:

1 val. 30 min.

Renginio vieta

LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salė (K. Donelaičio g. 4)

Pau Casalso fondo generalinio direktoriaus Jordi Pardo žodis

Pau Casalso fondo 2022 m. laureatės koncertas

Solistė

Luka Coetzee (violončelė, Kanada)

Mikhail Mordvinov (fortepijonas, Vokietija)

Programa:

L. van Beethoven, R. Schumann, B. Britten, P. Casals, P. de Sarasate

Bilietų kaina

Nemokamai

Renginio aprašymas
Informacija klausytojams

Šiuo koncertu prisimenama tikra violončelės legenda – katalonų kompozitorius, atlikėjas, humanistas Pablo Casalsas (1876–1973), kurio kūriniai puošia viso pasaulio violončelininkų repertuarą. Prasidėjus Ispanijos pilietiniam karui, 1939 m. jis pasitraukė iš šalies, o nuo 1957 m. gyveno Puerto Rike, kur 1973 m. ir mirė. Sklando graži istorija, kuria pasidalino kompozitorių fotografavęs žinomas fotografas Yousufas Karshas, Pradeso abatijoje Pietų Prancūzijoje praleidęs „keletą šlovingų valandų su violončelės maestro“. Fotografas prisimena, kad klausydamasis kaip maestro griežia Bachą, buvo toks sujaudintas, kad negalėjo net fotografuoti. Didelį poveikį darė ir vienuolyno celė, tarsi perteikianti menininko ir jo tremties vienatvę, jo meno viršūnę. Y. Karshas rašo, kad po daugelio metų, kai P. Casalso portretas buvo eksponuojamas Bostono dailės muziejuje, prie jo nuolat rymodavo pagyvenęs džentelmenas. Kai parodos kuratorius išdrįso švelniai paklausti: „Pone, kodėl jūs diena iš dienos stovite priešais šį portretą?“, – vyriškis pažvelgė į jį ir pasakė: „Tyliai, jaunuoli, ar nematai – aš klausausi muzikos!“

Minint 50-ąsias kompozitoriaus Pablo Casalso mirties metines, festivalyje vieši P. Casalso fondo generalinis direktorius Jordi Pardo, o muzikinę dedikaciją skiria P. Casalso fondo konkurso 2022 m. laureatė, jaunoji kanadiečių violončelininkė Luka Coetzee, „Fanfare Magazine“ pavadinta „tobula techniškai ir muzikaliai“ ir garsėjanti nuoširdžia aistra muzikai, kuria trokšta dalytis su viso pasaulio publika. Jos koncerto programoje, greta P. Casalso opuso – ankstyvojo Romantizmo ir XX a. autorių kūriniai.

Su violončelininke groja tarptautinių konkursų laureatas, Berlyno Hannso Eislerio aukštosios muzikos mokyklos ir Diuseldorfo Antono Rubinsteino muzikos akademijos dėstytojas, pianistas Mikhailas Mordvinovas.

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata