Renginio data

2023 spalis 27

Pradžia

18:30

Trukmė:

1 val.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salės I a. fojė

Vincenzo Lai (fleita, Italija)

Nijolė Dorotėja Beniušytė (klavesinas, Lietuva–Italija)

Programa:

Pietro Antonio Locatelli, Tomaso Albinoni, Anna Bon, Pietro Domenico Paradisi, Domenico Scarlatti

Bilietų kaina

nuo 15,20* €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Klaipėdos koncertų salėje klausytojams bus atvertas italų barokinės muzikos lobynas

Iš Italijos atvykstančių puikių baroko muzikos interpretatorių programa Klaipėdos koncertų salėje atvers tikrą italų barokinės muzikos lobyną – nepakartojamą repertuarą, palikusį gilų įspaudą visos Europos muzikoje. Programą „Portretai. Itališkojo baroko virtuozai“ atliks Vincenzo Lai (fleita, Italija) ir Nijolė Dorotėja Beniušytė (klavesinas, Lietuva–Italija), kurie koncertuose dažnai prisistato kaip „Ensemble Réunion de Musiciens“. Koncertas vyks spalio 27 d., penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė. Tą pačią dieną, 14 valandą, ten pat bus surengtas N. D. Beniušytės edukacinis užsiėmimas apie klavesiną.

Sardinijos saloje gimęs italų fleitininkas Vincenzo Lai studijavo Paryžiuje, prestižinėje Ecole Normale de Musique A. Cortot, kurią baigė aukščiausiais įvertinimais. Vėliau Romos Santa Cecilia konservatorijoje įgijo magistro laipsnį. Toliau studijas tęsė Kalifornijos valstijos universitete Fullertone, įgijo muzikos menų daktaro laipsnį Hiustono universitete.

Fleitininkas aktyviai koncertuoja Europoje (Anglijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Liuksemburge, Vokietijoje, Lietuvoje) ir JAV kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. Atlikėjas aukštai vertinamas dėl savo muzikalumo, puikios technikos ir sceninės charizmos. Šiuo metu jis yra tarptautinio muzikos festivalio „Tra Mare, Stelle e Magia“ meno vadovas bei dėsto fleitos specialybę Kaljario muzikos konservatorijoje.

Klavesinininkė Nijolė Dorotėja Beniušytė, baigusi magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tolimesnį kūrybinį kelią tęsia Italijoje. Ji studijavo Prahos HAMU akademijoje, aukščiausiais įvertinimais atlikėja baigė klavesino ir istorinių klavišinių instrumentų specialybės magistro studijų programą Akvilos Alfredo Casella muzikos konservatorijoje.

N. D. Beniušytė aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje, Italijoje ir kitose šalyse. Kaip solistė pasirodo su įvairiais orkestrais, tarp jų – orkestras „Musica Humana“, Romos Santa Cecilia konservatorijos orkestras, Akvilos Alfredo Casella konservatorijos barokinės muzikos orkestras, Klaipėdos kamerinis orkestras, Čiurlionio kvartetas. Šalia koncertinės ir pedagoginės veiklos ji taip pat dirba kaip kultūros vadybininkė, yra VšĮ „Musica Vitale“ steigėja ir meno vadovė, Vilniaus tarptautinio jaunimo muzikos konkurso „Premio Scarlatti“ bei tarptautinio muzikos festivalio „Le strade d‘Europa. Lietuva–Italija“ organizatorė ir meno vadovė. Nuo 2023 metų ji yra senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ direktorė.

Programos „Portretai. Itališkojo baroko virtuozai“ esmę sudaro kūriniai fleitai ir klavesinui, atskleidžiantys laikmečio muzikos dvasią. Fleita geba perteikti švelniausius ir ryškiausius atspalvius dėl savo išraiškingo tembro ir virtuozinių ypatumų. Klavesinas yra tapęs ikoniškiausiu baroko balsu: be jo senosios muzikos koncertas būtų sunkiai įsivaizduojamas.

Koncertui atrinkti kompozitoriai puikiai perteikia savojo laikmečio muzikos dvasią. Vieni jų gyveno ir kūrė išskirtinai Italijoje, kur ištobulino garsųjį „stile italiano“, kiti puoselėjo šį stilių svečiose šalyse, tapo publikos liaupsinamais solistais bei paskelbė kūrinių, apkeliavusių svarbiausius žemyno muzikinius centrus.

Vienas iš koncerte skambėsiančių autorių Pietro Antonio Locatelli yra „kultūros emigrantas“, išplatinęs italų kalbą barokinės muzikos pasaulyje. Jis buvo ne tik kompozitorius, bet ir legendinis smuikininkas. Pasakojama, kad per visą solinę karjerą suklydęs vos vieną natą ir buvęs vienu iš genialiojo smuikininko Niccolo Paganini įkvėpėjų. Itin virtuoziškas P. A. Locatelli stilius turėjo įtakos ir jo kūrybai fleitai – vieninteliam muzikos instrumentui, išskyrus smuiką, kuriam jis rašė solinius kūrinius.

Kompozitorė Anna Bon di Venezia su muzika susipažino garsiojoje Venecijos Ospedale della Pietà mokykloje, kurioje mokė ir pats Antonio Vivaldi. Po studijų ji padarė karjerą Vokietijoje, dirbo svarbiausiuose dvaruose, kur buvo žinoma kaip alto virtuozė. Kompozitorės muzika fleitai yra venecijietiško stiliaus pavyzdys: gyvi virtuoziški pasažai, primenantys A. Vivaldi koncertus, dera su galantiško stiliaus temomis ir sukuria įtaigų muzikinį įspūdį.

Tomaso Albinoni – vienas svarbiausių baroko epochos italų kompozitorių. Jis sulaukė pripažinimo už savo sceninius kūrinius, koncertus ir sonatas. Albinoni šeštasis opusas – tai dvylikos sonatų rinkinys, kurį galima atlikti smuiku arba fleita. Šiuose nepaprastuose kūriniuose galima rasti įkvepiančių lėtųjų dalių, energingų šokių ir virtuoziškų Allegro, sukurtų stiliumi, kuris dėl savo krištolinio skaidrumo ir paprastumo iškart paliečia klausytojų širdis.

Kompozitoriai Pietro Domenico Paradisi ir Domenico Scarlatti geriausiai įkūnijo didžiąją italų klavesino tradiciją. P. D. Paradisi išgarsėjo visame pasaulyje būtent savo instrumentine muzika klavesinui. Jis išsiskyrė dėl virtuoziško, rafinuoto ir vaizdingo stiliaus, užtikrinusio jo muzikai milžinišką sklaidą.

Įstabus D. Scarlatti sonatų palikimas atvėrė kelią sonatos formai, tapusiai labiausiai vertinama forma klasicizmo epochoje. Talentingas solistas-virtuozas apsigyveno Madride, kur, susipažinęs su iberiškosios muzikos elementais, išvystė unikalų stilių visoje barokinės muzikos klavesinui panoramoje.

Maloniai kviečiame kartu atverti italų barokinės muzikos lobyną!

*Į bilieto kainą įskaičiuotas 1,20 Eur bilietai.lt sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Sužinok daugiau apie KKS lankytojų taisykles čia.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams;
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą;
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur);
  • ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata