Renginio data

2023 spalis 16

Pradžia

18:30

Trukmė:

2 val. (su pertrauka)

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Stockholm Chamber Brass (Švedija):

Urban Agnas (trimitas), Tom Poulson (trimitas), Annamia Larsson (valtorna), Jonas Bylund (trombonas), Dirk Hirthe (tūba)

Programa:

Fransesco de la Torres, Claudio Monteverdi, Roland de Lassus, Claude Gervaise, Pierre Centon, Igor Stravinskij, Mike Svoboda, Anders Hillborg

Bilietų kaina

18 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Į Klaipėdą atvyksta žymusis „Stockholm Chamber Brass”

Šis koncertas – išskirtinė galimybė išgirsti visame pasaulyje geidžiamą ansamblį, įkurtą Švedijoje prieš 35-erius metus. Būsimo turo Lietuvoje metu „Stockholm Chamber Brass“ pademonstruos ne tik savo profesionalumą, bet ir tai, koks įdomus ir įvairus gali būti varinių pučiamųjų instrumentų kvinteto repertuaras. Laukiamas jų pasirodymas Klaipėdos koncertų salėje įvyks spalio 16 dieną, pirmadienį, 18.30 valandą.

Kvinteto istorija prasidėjo 1988 metais, kai penki jauni švedų varinių pučiamųjų instrumentų atlikėjai nusprendė kartu groti kamerinę muziką. Jau pirmaisiais susibūrimo metais „Stockholm Chamber Brass“ iš Prancūzijoje vykusio tarptautinio konkurso parsivežė pirmosios vietos prizą. Taip prasidėjo įspūdinga ansamblio karjera, pelniusi jiems vietą pasaulio varinių pučiamųjų kvintetų elite. Šiuo metu kvintete muzikuoja Urban Agnas (trimitas), Tom Poulson (trimitas), Annamia Larsson (valtorna), Jonas Bylund (trombonas) ir Dirk Hirthe (tūba).

Ansamblis pasiryžęs nuolat plėsti originalų varinių pučiamųjų kvinteto repertuarą, tad daug bendradarbiauja su jaunais ir pripažintais kompozitoriais. Iki šiol užsakyta per 50 naujų kompozicijų, o daugelis jų pasklido po viso pasaulio kvintetų programas. Aukščiausio lygio atlikėjai taip pat yra ir motyvuoti pedagogai: vadovauja savo vardo akademijai, patirtimi ir profesinėmis žiniomis noriai dalinasi meistriškumo klasėse.

Greta gyvų pasirodymų prestižiniuose pasaulio festivaliuose kvinteto atliekama muzika skamba išleistuose 6 muzikos albumuose. Juose – varinių pučiamųjų kvinteto klasika, jų užsakytos kompozicijos. Pats naujausias ansamblio albumas – „Then“, kuriame skamba renesanso dainos ir šokiai.

Šią įvairovę išgirsite ir dviejų dalių „Stockholm Chamber Brass“ koncerte Klaipėdoje. Jį pradės Neapolio karalystėje kūręs ispanas Francisco de la Torre, gyvenęs XV amžiaus antroje pusėje. Ispaniškus renesanso šokius įsivaizduosime girdėdami jo „Danza Alta La Spagna“.

Renesanso skambesį pakeis mūsų laikai – du žymaus šveicarų trombonininko Mike‘o Svoboda‘os kūriniai. Aktyvus kūrėjas ir atlikėjas ne kartą muzikavo Klaipėdos koncertų salėje, bendradarbiavo ir su Klaipėdos brass kvintetu. Šį kartą jis grįžta čia per savo kurtą muziką, kuri yra labai svarbi „Stockholm Chamber Brass“ repertuaro dalis.

Antros dalies programoje intriguoja dar vienas renesanso paveikslas, o greičiau visa paveikslų galerija. Tai bus Orlando di Lasso, Clause‘o Gervaise‘o, Jacques‘o Mauduit, Pierre‘o Certono ir kitų prancūzų renesanso kompozitorių šansonų siuita. Tarp renesanso ir dabarties suskambės XX amžiaus kūrėjo Igorio Stravinskio parašyta „Kareivio istorija“.

Koncerto pabaigai – švedo Anderso Hillborgo Varinių pučiamųjų kvintetas, kuris gimė taip pačiais 1998 metais, kaip ir „Stockholm Chamber Brass“, jo užsakymu. Kūrinys įtrauks žaismingumu ir energinga pulsacija, labiau primenančia ne klasikinę muziką, o džiazą ar roką.

Ilgamete patirtimi ir pasauliniu pripažinimu garsėjantis „Stockholm Chamber Brass“ pagaliau atvyksta į Klaipėdą, kur varinių pučiamųjų muzika užima svarbią miesto skambesio dalį. Nepraleiskite galimybės šiuos atlikėjus išgirsti gyvai!

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams;
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą;
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
  • nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur);
  • ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata