X Klaipėdos kariliono festivalis

Renginio data

2023 birželis 24

Pradžia

12:00

Trukmė:

1 val.

Renginio vieta

Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12)

Stanislovas Žilevičius (karilionas), Kęstutis Kačinskas (karilionas)

Edukacinio projekto „Atrask karilioną“ dalyviai:

Ignas Vydeika (karilionas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija,), Vilius Aleinikovas (karilionas, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija), Urtė Krutkevičiūtė (karilionas, Klaipėdos Vydūno gimnazija)

Koncertą veda

Kristupas Bubnelis

Programa:

Jef Denyn, Frédéric Chopin, Maurice Ravel, Frank Steijns, Geert D'hollander, Yannis Tiersen, Ludovico Einaudi, Juozas Gudavičius, Vydūnas, Bronius Kutavičius Stanislovas Žilevičius, Kęstutis Kačinskas

Bilietų kaina

Nemokamai

Renginio aprašymas
Informacija klausytojams

Pradedamajame festivalio koncerte karilioną kalbins patyrę klaipėdiečiai karilionininkai Stanislovas Žilevičius, Kęstutis Kačinskas ir entuziastingai jį studijuojantis jaunimas – edukacinio projekto „Atrask karilioną“ dalyviai. Pastarasis projektas, rengiamas nuo 2019 metų, rodo jaunimo susidomėjimą kariliono instrumentu. Entuziastų dėka Klaipėdos karilionas niekada nenustoja skambėti.

Stanislovas Žilevičius yra didelę patirtį sukaupęs atlikėjas, kuris ištikimai tarnauja karilionui, skleidžia jo muziką jau daugiau nei 30 metų. Jis dalyvavo kariliono muzikos festivaliuose Lietuvoje, koncertavo Europoje ir JAV. Savo programose S. Žilevičius dažnai jungia karilioną su kitais instrumentais, elektronika. Karilionininko repertuarą sudaro muzika nuo baroko iki šių dienų. Jis taip pat yra skambinimo karilionu metodinių leidinių, originalių kūrinių karilionui ir aranžuočių autorius.

Kęstutis Kačinskas taip pat yra ilgametis ir patyręs Klapėdos karilionininkas. Jis kasmet šiuo instrumentu sugroja apie 50 koncertų. Atlikėjas jau surengė per 60 kariliono koncertų Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje, JAV. K. Kačinskas taip pat rašo ir aranžuoja kūrinius karilionui.

Klaipėdos koncertų salės vykdomas edukacinis projektas „Atrask karilioną“ suteikia galimybę gabiausiam muziką studijuojančiam jaunimui iš arčiau pažinti karilioną ir išmokti juo groti. Projekte šiuo metu dalyvauja Ignas Vydeika (Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Vilius Aleinikovas (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla) ir Urtė Krutkevičiūtė (Klaipėdos Vydūno gimnazija). Kariliono grojimo įgūdžių juos moko karilionininkė ir pedagogė iš Lenkijos Monika Kaźmierczak. Projekto dalyviai taip pat pasirodys festivalio atidarymo koncerte.

Šią ir kitas festivalio programas komentuos, kompozitorius ir atlikėjus kalbins koncertų vedėjas Kristupas Bubnelis.

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata