Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis

Festivalio atidarymo koncertas

Renginio data

2023 gegužė 08

Pradžia

19:00

Trukmė:

1 val. 40 min.

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius

Solistai:

Davidas Geringas (violončelė, Lietuva–Vokietija), Raphael Wallfisch (violončelė, Jungtinė Karalystė), Jérôme Pernoo (violončelė, Prancūzija)

Programa:

E. Elgar, W. Walton, G. Finzi

Bilietų kaina

18/24 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Festivalio atidarymo koncertas, tarsi spalvingas pasisveikinimo saliutas, nugriaudės išskirtine programa su iškiliausiais atlikėjais. Tai Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius), su kuriuo muzikuoja Lietuvoje gimęs, šiuolaikiniam pasaulio klasikinės muzikos elitui priklausantis Davidas Geringas, kurio vardu pakrikštytas šiandien prasidėjęs Tarptautinis violončelės konkursas. Su orkestru muzikuoja ir kiti iškilūs svečiai, taip pat šių metų konkurso žiuri nariai: Raphaelis Wallfishas (Jungtinė Karalystė) yra vienas labiausiai įrašinėjamų klasikinės muzikos atlikėjų pasaulyje, išleidęs daugiau nei 70 kompaktinių plokštelių, o BBC apklausoje R. Wallfischo įgrotas Antoníno Dvořáko violončelės koncertas pavadintas geriausiu kūrinio įrašu per pastaruosius 25 metus; Jérôme Pernoo (Prancūzija) – taip pat įspūdingu įrašų aruodu pasižymintis violončelininkas, grojantis ir modernia, ir barokine violončele, dalyvaujantis menų sintezės projektuose, pavyzdžiui, bendradarbiaudamas su choreografe Régine Chopinot, visame pasaulyje jie netradiciškai atliko J. S. Bacho siuitas violončelei solo. Su tokiomis scenos asmenybėmis pasinerti į melodingą, šviesią ir virtuoziškumu tviskančią muziką – vienas malonumas! Orkestras ir solistai skleis britų autorių Edwardo Elgaro, sero Williamo Waltono ir Geraldo Finzi kūrinių dvasią, nostalgiškai primenančią XX a. pradžios meninę energiją, nutrūkusią prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, o šiandien atgimstančią su nauja galia.

  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros).
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems;
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata