Renginio data

2023 rugsėjis 09

Pradžia

18:30

Trukmė:

2 val. (su pertrauka)

Renginio vieta

Klaipėdos koncertų salė

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistas

Josu de Solaun (fortepijonas, Ispanija, JAV)

Dirigentas

Alexis Soriano (Ispanija)

Koncerto vedėjas

Julijus Grickevičius

Programa:

Ludwig van Beethoven, Antonín Dvořák, Josu de Solaun, Max Richter

Bilietų kaina

24/30 €

Pirkti bilietus
Renginio aprašymas
Informacija klausytojams
Nuolaidos

Klaipėdos koncertų salė atveria XX koncertinį sezoną išskirtine programa

Klaipėdos koncertų salė atveria XX koncertinį sezoną rugsėjo 9 dieną, šeštadienį, 18.30 valandą išskirtine programa. Su lietuvių kilmės ispanų dirigento Alexio Soriano diriguojamu Klaipėdos kameriniu orkestru gros ispanų kilmės amerikiečių pianistas Josu de Solaun. Tarptautinė spauda jį vertina už „poetišką garso pojūtį, meninę viziją ir puikius virtuozinius įgūdžius“. Tai nepaprastai produktyvus pianistas-kompozitorius, koncertuojantis garsiausiose pasaulio salėse.

Tarptautinių konkursų laureato J. de Solauno koncertinė geografija išsiskiria pasirodymais skirtinguose kontinentuose: tai Europa (Prancūzija, Italija, Šveicarija, Vokietija, Lenkija, Čekija, Bulgarija, Nyderlandai, Ukraina), Šiaurės ir Pietų Amerika (JAV, Kanada, Meksika, Čilė) bei Azija (Japonija, Kinija). 20 metų rezidavęs Niujorke šiuo metu J. de Solaun gyvena Madride. Šalia plačios koncertinės ir kūrybinės veiklos jis dėsto Madrido muzikos menų akademijoje. Lietuvoje pianistas koncertuos pirmąjį kartą.

Dirigentą A. Soriano ir Klaipėdos kamerinį orkestrą prieš keletą metų supažindino jo meno vadovas Mindaugas Bačkus. Pažintį vainikavo modernus ispanų kompozitoriaus Ricardo Llorkos operos-monodramos „Tuščios valandos“ pastatymas Klaipėdos koncertų salėje 2020 metais.

Šiemet A. Soriano kvietimu orkestras pirmąkart rezidavo jo vadovaujamame „Alborada Clásica“ festivalyje Ispanijoje. Čia kolektyvas atliko dvi programas, sutiktas gausiais aplodismentais ir sulaukusias geriausių atsiliepimų tiek apie orkestro profesionalumą, tiek apie skambėjusią muziką. Vienoje iš minėtų programų įvyko pirmasis KKO ir pianisto J. de Solauno susitikimas. Tąkart jie kartu interpretavo Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 21. Pianistas sužavėjo klaipėdiečius savo meniniu jautrumu ir ypatinga garso kokybe, tad dar būnant Ispanijoje kilo idėja šį įstabų menininką pristatyti Klaipėdos publikai.

XX sezono atidarymas tapo puikia proga įgyvendinti minėtą sumanymą. Būsimame koncerte kartu su J. de Solaunu Klaipėdos kamerinis orkestras atliks Ludwigo van Beethoveno Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 (Vinzenzo Lachnerio aranžuotė styginių orkestrui). Įdomu tai, kad Beethovenas pats skambino jo solinę partiją premjeros metu 1803 metais Vienoje.

J. de Solaunas taip pat yra aktyviai kuriantis kompozitorius, talentingas improvizatorius, grojantis improvizuotus fortepijoninius rečitalius, jis taip pat yra ir poetas. Būsimoje programoje išgirsime jo naujausio kūrinio Concertino breve fortepijonui ir styginiams pasaulinę premjerą. Kūrinį autorius dedikavo Klaipėdos kameriniam orkestrui.

A. Soriano pasakoja: Su „Josu draugaujame nuo tada, kai jis buvo mažas vaikas, o aš – paauglys. Jis mokėsi pas labai artimą mano tėvų draugą. Nuo to laiko esame labai artimi, ypač meniškai, estetiškai ir sielos atžvilgiu… Mūsų programos idėja yra dialogas. Josu taip pat yra improvizatorius, kaip ir Beethovenas, o jis mano, kad interpretuojantis žmogus, kai groja, yra ir kompozitorius… Todėl Beethovenas labai tinka šiame projekte. Be to, į programą įtraukėme Josu kūrinį Concertino breve, kurį jis dedikavo orkestrui ir kuris bus atliktas pirmąjį kartą. Tai labai paprastas ir mįslingas kūrinys, balansuojantis ties tonalumo, atonalumo ir improvizacijos ribomis. Jis yra daugiau klausimų, nei atsakymų muzika“.

Įdomu tai, kad pats A. Soriano šalia dirigavimo taip pat savo dėmesį ir laiką skiria muzikos kūrybai. Jis yra Ispanijos kompozitorių sąjungos narys, parašęs fortepijoninių, kamerinių ir orkestrinių kūrinių.

A. Soriano diriguojamas KKO koncerte dar interpretuos Antoníno Dvořáko Serenadą styginiams E-dur. Penkių dalių serenada atskleis penkis skirtingus muzikos veidus – besikeičiantys jos stiliai lydės klausytoją kelionėje per įvairiausių emocijų išraiškas.

Kviečiame į XX sezoną atveriantį koncertą ir linkime gražių emocijų!

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, +370 650 17 988.

 

  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams;
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • 100 proc. – neįgaliajam ir jį lydinčiam, priskirtam asistentui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, neįleidžiami.
Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata