Jaunystės varpai II

Renginio data: 2023 m. sausio 8 d.
Renginio laikas: 17.00 val. 
Renginio vieta: Liepų g. 16, Klaipėda
Renginio trukmė: 1 val.
Kariliono muzikos koncertas
Monika Kaźmierczak (karilionas, Lenkija) 
Edukacinio projekto „Atrask karilioną“ dalyviai:
Ignas Vydeika (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, karilionas), Vilius Aleinikovas (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija, karilionas), Urtė Krutkevičiūtė (Klaipėdos Vydūno gimnazija) 

Aprašymas

Nuo 2019 m. rudens Klaipėdos koncertų salė vykdo edukacinį projektą „Atrask karilioną“, kuris suteikia galimybę gabiausiam muziką studijuojančiam jaunimui iš arčiau pažinti karilioną ir išmokti juo groti. Projekte jau ketvirtus metus dalyvauja Ignas Vydeika (Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventas, dabar studijuojantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje) ir Vilius Aleinikovas (muzikos mokslus pradėjęs Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje, o dabar juos tęsiantis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje). 2022 m. rudenį į projektą įsijungė nauja dalyvė – Urtė Krutkevičiūtė (Klaipėdos Vydūno gimnazija). 

Nuo šio rudens edukacinis projektas „Atrask karilioną“ tapo dar labiau tarptautiškesnis: jo dalyvius moko karilionininkė ir pedagogė Monika Kaźmierczak (Lenkija), anksčiau du kartus jiems vedusi  meistriškumo klases „Klaipėdos kariliono festivalio“ metu. Ji dėsto Gdansko muzikos akademijoje ir yra kelių tarptautinių konkursų laureatė. Kūrybinga ir entuziastinga karilionininkė aktyviai koncertuoja Olandijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lietuvoje, JAV ir kitur. Ji nuolat rengia kariliono koncertus ir festivalius Gdanske. M. Kaźmierczak dažnai pristato naujas programas „Klaipėdos kariliono festivalyje“, inicijuoja naujų kūrinių karilionui atsiradimą ir noriai juos atlieka. 

Sausio 6–8 dienomis Klaipėdos kariliono bokšte vyks edukacinio projekto „Atrask karilioną“  antroji, žiemos, sesija, kurios metu jaunieji karilionininkai tęs savo profesinę pažintį su šiuo unikaliu instrumentu. M. Kaźmierczak kartu su moksleiviais: I. Vydeika, V. Aleinikovu, U. Krutkevičiūte, sausio 8 d., sekmadienį, 17.00 valandą surengs viešą koncertą Klaipėdos karilionu (Liepų g. 16). Jo galima klausytis Liepų gatvėje.